Be Active, ul. Zachodnia 27/1/2, 30-350 Kraków
+48 506 337 059
  • img
1

W ciąży zbawienny wpływ osteopatii

W dzisiejszym wpisie ciąg dalszy radzenia sobie z dolegliwościami ciążowymi. Opowiem także trochę o osteopatii i jej wpływie na kobietę w ciąży.

Zbawienny wpływ na problemy układu pokarmowego zarówno na mdłości, zgagę, zaparcia czy bóle głowy ma OSTEOPATIAa. Specjalista tej dziedziny pomoże Ci także w problemach układu kostno-stawowego, mięśniowego czy wyciszy Twój organizm poprzez pracę na układzie nerwowym.

Kim jest osteopata?
Czym zajmuje się osteopata podczas wizyty?
Na czym polega terapia osteopatyczna i jak w Be Active możemy Ci pomóc?

Osteopatia ma na celu przywrócenie możliwie jak największego porządku w Twoim organizmie, poprzez pobudzenie jego sił naprawczych. Osteopata podejdzie do Ciebie w sposób holistyczny (całościowy) uwzględniając Twój obecny stan i zmiany w nim zachodzące. Osteopata jest osobą wykształconą po 5 letnich studiach na które mogą iść osoby będące lekarzami, fizjoterapeutami, położnymi. Upewnij się że wybrana przez Ciebie osoba zajmuje się kobietami w ciąży i pamiętaj że Twój lekarz prowadzący nie może zgłaszać przeciwwskazań do terapii.

Nad czym będziecie pracować podczas wizyty? Po pierwsze Osteopata popracuje nad Twoją mobilnością trzewną. Innymi słowy zadba o to, aby Twój układ trawienny był w możliwie najlepszej kondycji, czyli miał odpowiednią ruchomość. W ciąży nasz układ trawienny pod wpływem hormonów rozleniwia się. Z tego wynikają zaparcia czy mdłości. Z każdym tygodniem nasze jelita, żołądek, wątroba zmieniają swoje ułożenie w jamie brzusznej, aby zapewnić dziecku miejsce stąd problemy ze zgagą, wzdęciami czy refluksem. Powiększająca się macica zmienia funkcjonowanie brzucha, a wspomniany już progesteron, zmienia funkcjonowanie jelit. Terapia wisceralna o której mowa to swego rodzaju masaż narządów wewnętrznych jamy brzusznej, mający na celu przywrócenie prawidłowego napięcia, elastyczności oraz ruchomości tych narządów. Dzięki odpowiednio dobranym technikom, Osteopata jest w stanie wpłynąć na Twoje dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Dzięki tego rodzaju terapii ulgę poczują Twoje plecy i przepona (łatwiej będzie Ci oddychać).

Po drugie, część terapii może odbyć się w obrębie czaszki czy miednicy. Dzięki temu podejściu, Twój organizm się wyciszy. Szalejąca hormonalna burza, stres oraz wszechobecne zmiany mogą wywołać napięcia układu nerwowego. Napięcia te odczujesz w obrębie ramion, szyi, łydek czy dolnych pleców. Objawami wzmożonego napięcia mogą być bóle głowy, ogólne rozkojarzenie, problemy ze snem czy nadmierna wrażliwość. Daj sobie pomóc! Zrelaksuj siebie i Twoje maleństwo. Techniki o których mowa, to terapia Cranio-sacralna, której skutkiem jest uwolnienie napięć oraz stworzenie przestrzeni, dzięki której Twoje siły witalne będą prawidłowo krążyły w ciele.

Po trzecie, podczas terapii możesz spodziewać się pracy w obrębie kręgosłupa, kończyn górnych i dolnych, klatki piersiowej (żeber, mostka) czy kości krzyżowej. Techniki te, pozwolą Ci na nowo swobodnie oddychać, wstać rano z łóżka bez bólu w dolnym odcinku pleców, czy swobodnie przewrócić się z boku na bok. Jest to praca podobna do terapii manualnej. Zwykle jednak w bardzo łagodnej formie. Podsumowując. Dzięki osteopatii i pracy z ciałem możesz wspomóc swój organizm w czasie ciąży.

Jeżeli cierpisz na zgagi, zaparcia, refluks, bóle głowy, migreny, bezsenność, ból pleców, hemoroidy, bóle w obrębie pleców, kończyn dolnych, skurcze nóg, a także czujesz się spięta i zmęczona - odwiedź gabinet OSTEOPATII. Wiadomo że ciąża jest specyficznym stanem, który rządzi się swoimi prawami i niektórych dolegliwości nie ominiemy. Pamiętajmy jednak, że możemy je złagodzić i uniknąć ich następstw. Dbaj o siebie gdyż potrzebujesz dużo siły na te 9 miesięcy, a potem jeszcze więcej gdy na świecie pojawi się Twoje maleństwo. Szczęśliwa zdrowa mama to szczęśliwy maluszek.


Najłatwiej zarejestrujesz się ONLINE

Kliknij i zarezerwuj dogodny dla Ciebie termin

lub zadzwoń

Nie wiesz czy możemy Ci pomóc?

Umów się na bezpłatną konsultację w Be Active


Wróć do strony głównej bloga