W dzisiejszym wpisie ciąg dalszy radzenia sobie z dolegliwościami ciążowymi. Opowiem trochę o osteopatii i jej wpływie na kobietę w ciąży.

Zbawienny wpływ na problemy układu pokarmowego zarówno na mdłości, zgagę, zaparcia czy bóle głowy ma Osteopatia. Specjalista tej dziedziny pomoże Ci także w problemach układu kostno-stawowego, mięśniowego czy wyciszy Twój organizm poprzez pracę na układzie nerwowym.
Zacznijmy od początku.


✓ Kim jest osteopata ?

✓ Czym zajmuje się osteopata podczas wizyty?

✓ Na czym polega terapia osteopatyczna i jak w takim Centrum Osteopatii Be Active możemy Ci pomóc?


O tym wszystkim przeczytacie poniżej.

img

Osteopatia ma na celu przywrócenie możliwie jak największego porządku w Twoim organizmie, poprzez pobudzenie jego sił naprawczych. Osteopata podejdzie do Ciebie w sposób całościowy, uwzględniając Twój obecny stan i zmiany w nim zachodzące. Dobry osteopata jest osobą wykształconą po 5 letnich studiach na które mogą iść osoby będące lekarzami, fizjoterapeutami lub położnymi. ( jest dużo osób po kursach osteopatycznych, ale to nie są osteopaci – zwróć na to wagę jeżeli umawiasz się do innej placówki niż Be Active. Upewnij się, że wybrana przez Ciebie osoba zajmuje się kobietami w ciąży i pamiętaj, że Twój lekarz prowadzący nie może zgłaszać przeciwwskazań do terapii.Nad czym będziecie pracować podczas wizyty?


01.

Mobilność trzewna.

Po pierwsze Osteopata popracuje nad Twoją mobilnością trzewną. Innymi słowy zadba o to, aby Twój układ trawienny był w możliwie najlepszej kondycji, czyli miał odpowiednią ruchomość. W ciąży nasz układ trawienny pod wpływem hormonów rozleniwia się. Z tego wynikają zaparcia czy mdłości. Z każdym tygodniem nasze jelita, żołądek, wątroba zmieniają swoje ułożenie w jamie brzusznej, aby zapewnić dziecku miejsce. Stąd biorą się problemy ze zgagą, wzdęciami czy refluksem. Powiększająca się macica zmienia funkcjonowanie brzucha, a wspomniany już progesteron, zmienia funkcjonowanie jelit. Wszystko jest w innym miejscu niż normalnie. Terapia wisceralna o której mowa, to swego rodzaju masaż narządów wewnętrznych jamy brzusznej, mający na celu przywrócenie prawidłowego napięcia, elastyczności oraz ruchomości tych narządów. Dzięki odpowiednio dobranym technikom, Osteopata jest w stanie wpłynąć na Twoje dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Dzięki takiej terapii, ulgę poczują Twoje plecy i przepona dzięki czemu łatwiej będzie Ci oddychać i zmniejszą się dolegliwości bólowe dolnego odcinka kręgosłupa.

02.

Terapia w obrębie miednicy lub czaszki.

Część terapii może odbyć się w obrębie czaszki czy miednicy. Dzięki temu podejściu, Twój organizm się wyciszy. Szalejąca hormonalna burza, stres oraz wszechobecne zmiany mogą wywołać napięcia układu nerwowego. Napięcia te odczujesz w obrębie ramion, szyi, łydek czy dolnych pleców. Objawami wzmożonego napięcia mogą być bóle głowy, ogólne rozkojarzenie, problemy ze snem czy nadmierna wrażliwość.
Daj sobie pomóc!
Zrelaksuj siebie i Twoje maleństwo. Techniki o których mowa, to terapia Cranio- sacralna, której skutkiem jest uwolnienie napięć oraz stworzenie przestrzeni, dzięki której Twoje siły witalne będą prawidłowo krążyły w ciele.

03.

Techniki wpierające codzienne funkcjonowanie.

Podczas terapii możesz spodziewać się pracy w obrębie kręgosłupa, kończyn górnych i dolnych, klatki piersiowej (żeber, mostka) czy kości krzyżowej. Techniki te, pozwolą Ci na nowo swobodnie oddychać, wstać rano z łóżka bez bólu w dolnym odcinku pleców, czy swobodnie przewrócić się z boku na bok. Jest to praca podobna do terapii manualnej. Zwykle jednak w bardzo łagodnej formie.

Podsumowując. Dzięki osteopatii i pracy z ciałem możesz wspomóc swój organizm w czasie ciąży.

Jeżeli cierpisz na zgagi, zaparcia, refluks, bóle głowy, migreny, bezsenność, ból pleców, hemoroidy, bóle w obrębie pleców, kończyn dolnych, skurcze nóg, a także czujesz się spięta i zmęczona - odwiedź dobry gabinet OSTEOPATII.

W Krakowie zapraszam Cię do Be Active. Nasi osteopaci to doświadczeni terapeuci, pracują z kobietami w ciąży na co dzień.
Wiadomo że ciąża jest specyficznym stanem, który rządzi się swoimi prawami i niektórych dolegliwości nie ominiemy. Pamiętajmy jednak, że możemy je złagodzić i uniknąć ich następstw.
Dbaj o siebie, gdyż potrzebujesz dużo siły na te 9 miesięcy, a potem jeszcze więcej gdy na świecie pojawi się Twoje maleństwo.ciąza
ciąza

Podobał Ci się mój wpis?
Udostępnij, niech inni się dowiedzą!

Potrzebujesz pomocy?

Zarejestruj się online jeszcze dzisiaj, na dogodny termin do jednego z naszych specjalistów. Wszystkie osoby zajmujące się pracą z kobietami w ciąży znajdziesz poniżej. A jeżeli potrzebujesz jeszcze się skonsultować w nietypowej sprawie związanej z Twoim stanem. Zadzwoń do naszej recepcji. Pomogą dobrać najlepszego specjalistę od Twojej dolegliwości.

Szczęśliwa zdrowa mama to szczęśliwy maluszek.

Ściskam Was mocno

Matka OsteopatkaTerapeuci pod tym wpisem zajmują się opisanymi wyżej dolegliwościami.

Kliknij w link pod wybranym terapeutą i umów wizytę.