Ostatnio sporo u nas tematów związanych z obszarem miednicy i zaburzeń, które mogą być następstwem niewydolności tego obszaru.

Nie bez powodu chcemy aby świadomość kobiet rosła w temacie tym temacie.

Odsetek kobiet zmagających się z nietrzymaniem moczu jest naprawdę spory.

Trzeba zdać sobie sprawę z tego, iż obszar miednicy jest bardzo ważny nie tylko dla naszych mięśni dna miednicy, ale dla całego ciała.

Jak wesprzeć terapię uroginekologiczną?

01.

Nieodzownym elementem tej układanki jest także nasza psychika, która niejednokrotnie cierpi kiedy musimy ograniczyć niektóre aktywności czy jeśli odczuwamy ból podczas stosunku.

Zaburzenia tego obszaru mogą prowadzić także do problemów bólowych w obrębie kręgosłupa lędźwiowego, kości krzyżowej, a nawet napięcia w obszarze szyi i barków.

Miednica w pewien sposób nazwijmy to „zawiaduje” naszą postawą i przez dysfunkcje w jej obszarze musimy liczyć się z oddziaływaniem problemu na całe nasze ciało.

O tym jak ważna jest fizjoterapia uroginekologiczna pisałyśmy dla Was z Gosią tu: Jestem kobietą i znowu "coś muszę"...

Dzisiaj jednak chciałabym opowiedzieć Wam o jednej z możliwości wsparcia terapii uroginekologicznej.

Jak możemy wspomóc terapię jeżeli okaże się, że ręce terapeuty, zapał pacjentki i ćwiczenia to za mało?

W takich sytuacjach naprzeciw wychodzi nam pessaroterapia.

02.

Pessaroterapia

Czym jest pessaroterapia? Na czym polega i kiedy możemy ją zastosować?

Pessaroterapia jest jedną z nieoperacyjnych metod leczenia nietrzymania moczu i wypadania narządów miednicy mniejszej.

Polega na zastosowaniu pessera, czyli rodzaju elastycznej wkładki wykonanej z silikonu medycznego lub winylu, którą umieszcza się w pochwie, aby podeprzeć obniżone narządy.

03.

Jak korzystać z pessarów?

Pessar jest indywidualnie dobierany przez fizjoterapeutę uroginekologicznego podczas wizyty. Pacjentka zostaje poinstruowana w jaki sposób zakładać i zdejmować pessar samodzielnie w domu.

W zależności od stopnia obniżenia, trybu życia, rodzaju wykonywanej pracy itp. pacjentka stosuje pessar na czas bardziej obciążających aktywności (trening, dłuższy spacer, chodzenie po górach…) bądź na cały dzień.

Pessar powinien być wyjmowany na noc oraz podczas stosunku.

Wykorzystując pessar oraz łącząc go z odpowiednią fizjoterapią, możesz pomóc sobie w pozbyciu się problemu obniżenia narządów rodnych lub zatrzymać jego postęp.

Jeżeli potrzebujesz pomocy i wsparcia - skontaktuj się z fizjoterapeutą uroginekologicznym i dobierz indywidualną terapię która pozwoli Ci odzyskać komfort życia.

Wolne terminy w temacie fizjoterapii uroginekologicznej oraz pessaroterapii znajdziecie na naszej naszej stronie oraz pod numerem telefonu 506 337 059.

Jak wesprzeć terapię uroginekologiczną?

Podobał Ci się mój wpis?
Udostępnij , niech inni się dowiedzą!


Ściskam mocno.
Trzymajcie się

Matka Osteopatka

ciąza


Terapeuci pod tym wpisem zajmują się opisanymi wyżej dolegliwościami.

Kliknij w link pod wybranym terapeutą i umów wizytę.