Be Active, ul. Zachodnia 27/1/2, 30-350 Kraków
+48 506 337 059
 • img
rehabilitacja Kobierzyńśka Kraków

Gabinet rehabilitacyjny w Krakowie

 • Leczenie i rehabilitacja kręgosłupa w Be Active Kraków.

W Be Active stosujemy różne metody z zakresu rehabilitacji. Nasze doświadczenie w pracy z pacjentem, pozwala Ci w jak najkrótszym czasie wrócić do formy i cieszyć się zdrowiem.

Rehabilitacja ma na celu zapewnienie odpowiednich warunków do regeneracji uszkodzonych struktur.

W gabinecie Be Active - dobieramy naszym pacjentom ćwiczenia przygotowane specjalnie dla nich, aby mogli we własnym domu przyspieszyć proces rehabilitacji i szybciej wrócić do zdrowia.

Posiadamy salę do ćwiczeń, gdzie pod okiem fizjoterapeuty możesz poćwiczyć również u nas.

Rehabilitacja Kraków - nasze techniki terapeutyczne

Podczas zabiegów rehabilitacyjnych w pracy z pacjentem wykorzystujemy następujące metody i techniki terapeutyczne:

 1. Masaż tkanek głębokich
 2. Terapia manualna
 3. Drenaż limfatyczny
 4. Terapia czaszkowo-krzyżowa
 5. Kinesiotaping
 6. Masaż leczniczy
 7. Pilates z fizjoterapeutą
 8. Joga terapeutyczna
 9. Ćwiczenia wzmacniające
 10. Trening proprioreceptywny

Jak przebiega proces rehabilitacji w Be Active?

Proces rehabilitacji w Krakowie rozpoczynamy od przeprowadzenia dokładnego wywiadu oraz wnikliwej oceny pacjenta. Na tej podstawie dostosowujemy program leczenia do indywidualnych potrzeb pacjenta.


Kinezyterapia to słowo które często widzicie na skierowaniu lekarskim, lub w opisie który dostajecie od ortopedy czy neurochirurga. Pewno nie jeden z Was, zastanawiał się co oznacza to sformułowanie?

Nie jest to nic innego jak ĆWICZENIA :)

Odpowiednio dobrane ćwiczenia z zakresu rehabilitacji. W Be Active ten dział fizjoterapii nazywamy Terapią Ruchem. Korzystamy z różnych form ruchu. Wykorzystujemy takie metody jak stabilizacja, pilates, trening funkcjonalny czy elementy jogi terapeutycznej.


Aktywna i bierna kinezyterapia

Każdy z Was potrzebuje innej aktywności, dostosowanej indywidualnie do dolegliwości, wieku czy ogólnego stanu zdrowia. Oprócz ćwiczeń tak zwanych czynnych o których mowa była powyżej, istnieje też dział kinezyterapii zajmujący się ćwiczeniami biernymi. Ćwiczenia te, kierowane są do osób przewlekle chorych, np. po udarze mózgu czy osób po długotrwałym unieruchomieniu. Ruch w tym wypadku wykonuje fizjoterapeuta za pacjenta. Ćwiczenia bierne mają na celu usprawnienie pompy mięśniowej, pobudzenie układu nerwowego i krwionośnego. Mogą być stosowne w pierwszej fazie po ostrym urazie czy unieruchomieniu lub działać jako profilaktyka problemów układu krążenia czy odleżyn.

Gdzie wykorzystuje się kinezyterapię?

Kinezyterapia wykorzystywana jest w rehabilitacji wielu schorzeń:

 1. Problemy ze stawami obwodowymi (kolano, biodro, bark) - zarówno jako przygotowanie do zabiegu (artroskopie, rekonstrukcje więzadeł, endoprotezy) jak i w powrocie do formy po operacji.
 2. Bóle kręgosłupa - terapia ruchem jest jedną z nieodzownych składowych rehabilitacji kręgosłupa lędźwiowego, szyjnego czy piersiowego.
 3. Inne - nie oceniona jest też skuteczność kinezyterapii w problemach takich jak zapalenie kaletki podbarkowej, problemy ze stożkiem rotatorów czy przy zerwaniu lub naderwaniu ścięgien.

Świetnym uzupełnieniem terapii ruchem jest zastosowanie plastrów kinesiotaping.

Kinezyterapia jako cześć fizjoterapii

Jak każda ze składowych fizjoterapii, kinezyterapia czy kinesiotaping, działa najlepiej jeżeli jest dobrana indywidualnie i wpleciona w szeroki proces terapii.

Problemy bólowe dolnego odcinka kręgosłupa, to jedna z najczęściej pojawiających się dolegliwości w naszym gabinecie. Mają różną specyfikę, natężenie i czas trwania. Rehabilitacja kręgosłupa lędźwiowego nazywana jest zespołem bólowym odcinka lędźwiowego, rwą kulszową czy zespołem mięśnia gruszkowatego.

Przyczyn problemu może być wiele. Począwszy od dyskopatii, stanów przeciążeniowych, zmian zwyrodnieniowych, problemów mięśniowych, więzadłowych czy trzewnych. Dlatego tak ważne jest indywidualne dobranie rehabilitacji lub terapii.

Każdy z Was przekraczających próg naszego gabinetu ma inne potrzeby z racji wieku, urazu, czasu trwania dolegliwości, współistniejących problemów zdrowotnych, rodzaju wykonywanej pracy, czy ilości stresu towarzyszącego Ci na co dzień.

Rehabilitacja po operacji kręgosłupa

Bardzo ważna jest rekonwalescencja po operacji kręgosłupa lędźwiowego. Istotny będzie dla nas rodzaj wykonanego zabiegu. Czas i rodzaj przebytej rehabilitacji czy przyjmowane przez Ciebie leki.

Wszystkie te informacje są bardzo istotne w doborze postępowania rehabilitacyjnego.

W Be Active korzystamy z szeregu technik z zakresu osteopatii, rehabilitacji oraz dobieramy ćwiczenia rehabilitacyjne mające na celu odzyskanie przez pacjenta sprawności.

Każda rehabilitacja przebiega więc indywidualnie. Ich wspólnym czynnikiem jest połączenie zabiegów z zakresu terapii manualnej, masażu, opracowania tkanek głębokich, technik powięziowych czy punktów spustowych z terapią ruchem. Nasz fizjoterapeuta dobierze dla Ciebie ćwiczenia na kręgosłup lędźwiowy i nie tylko. Ma to na celu wzmocnienie lub relaksację tego odcinka oraz całego kręgosłupa. Wykorzystanie całościowego podejścia oraz współpraca między specjalistami naszego gabinetu, pozwoli Ci wrócić do formy.

Rehabilitacja na kręgosłup jest bardzo istotna. Warto reagować już przy pojawieni

Czym wcześniej zgłosisz się na rehabilitację kręgosłupa lędźwiowego tym lepiej.

Zapraszamy do Be Active !!! U nas konsultacje są bezpłatne, a proces rehabilitacji jest kompleksowy i owocny

Zespół cieśni nadgarstka, to jedna z dolegliwości pojawiających się bardzo często u osób pracujących za biurkiem, kobiet w ciąży, rowerzystów, osób chorujących na reumatoidalne zapalenie stawów czy zawodowych kierowców.

Czym jest zespół cieśni nadgarstka?

Zespól cieśni nadgarstka to mechaniczny ucisk na nerw pośrodkowy.

Wspomniana struktura biegnie w kanale nadgarstka i jest to niewielka przestrzeń po stronie dłoniowej nadgarstka. Problem zazwyczaj dotyczy ręki dominującej lub tej, którą bardziej obciążasz. Niestety etiologia tego schorzenia nie jest do końca znana. Wiadomo, że nie bez znaczenia są przebyte urazy, rodzaj pracy czy zmiany hormonalne (często chorują osoby cierpiące np. na niedoczynność tarczycy).

Cieśń nadgarstka objawy:

- Uporczywe drętwienia rąk (większości palców) któremu często towarzyszy ból.
- Drętwienie rąk w nocy. Dolegliwości bywają tak silne, że mogą Cię budzić.
- Uczucie osłabienia ręki. W zaawansowanych stanach możesz mieć problem np. z utrzymaniem kubka czy długopisu.
- Dolegliwości mogą nasilać się wraz z poziomem zmęczenia czyli np. w ciągu dnia po pracy czy wraz z przejechanymi kilometrami u kierowców czy rowerzystów.

Zespól cieśni nadgarstka w ciąży.

Jest jedną z dolegliwości, która często uprzykrza życie przyszłej mamy. Jest szczególnie uciążliwe i stresujące zazwyczaj w ostatnim trymestrze ciąży. Najczęściej sprawcą całego zamieszania są hormony. Kiedy dziecko pojawia się na świecie i problem stopniowo znika. Jeżeli chcesz poczytać więcej na temat dolegliwości w ciąży zapraszam na Blog Matki osteopatki :)

Leczenie cieśni nadgarstka zależne jest od wielu czynników. Należą do nich: zaawansowanie stanu, przebyte urazy, wiek czy choroby współistniejące.

W Be Active działamy całościowo. Oznacza to, że na Twój problem popatrzymy wielopłaszczyznowo. Techniki z zakresu terapii manualnej, osteopatii, rehabilitacji, masażu tkanek głębokich, neuromobilizacji, pomogą Ci pozbyć się problemu. Pomożemy Ci także działać profilaktycznie. Nauczymy Cię ćwiczeń na cieśń nadgarstka, dobierzemy odpowiednie zaopatrzenie ortopedyczne (jeżeli będzie taka konieczność), zastosujemy kinesiotaping. Przemyślimy jak zredukować napięcia wywołujące problem - może wystarczy dobrać podkładkę czy zmienić fotel w pracy?

Jeżeli nie udało Ci się uniknąć operacji, pamiętaj że rehabilitacja także jest istotna. Praca z blizną, uruchomienie zastanych mięśni, czy działanie profilaktyczne, ustrzeże Cię przed kolejnym epizodem cieśni nadgarstka.

Cieśń nadgarstka spotykana jest coraz częściej u osób w różnym wieku. Myślę, że jest to problem cywilizacyjny, który będzie nas dotykał jeżeli nie zmienimy pewnych nawyków i nie będziemy działać profilaktycznie.

Przyjdź do Be Active na darmową konsultację na której opracujemy plan rehabilitacji.

Strzelające kolana to jedna z dolegliwości, która spędza Wam sen z powiek. Często określacie ten problem jako trzeszczące stawy czy strzykające kolana. Strzykanie w kolanie przy zginaniu lub przy wyproście budzi w Was coraz więcej obaw. I słusznie !!!

Jeżeli problem ten się powtarza, towarzyszy mu ból, uczucie dyskomfortu, sztywności czy uczucie braku stabilizacji, to najwyższa pora udać się do dobrego fizjoterapeuty .

Warto także skonsultować swój stan z lekarzem ortopedą, który najprawdopodobniej wykona badanie usg lub zleci inne badania obrazowe. Dlaczego kolana strzelają?

Opisywane przez Was strzykanie w stawach kolanowych, może wystąpić na skutek przeciążeń, zmian zwyrodnieniowych lub problemów z łąkotkami.

Może być następstwem urazu lub nakładających się przez lata mikro-urazów. Często nie bez znaczenia pozostaje Wasza dieta, wiek czy waga. Czasem musimy przystymulować organizm do produkcji mazi, która umożliwia płynne ruchy w stawie. Bardzo ważny jest dokładnie zebrany wywiad i badanie palpacyjne kolana, stawów sąsiadujących oraz kręgosłupa. Długotrwałe przeciążenia wywołane przez tryb pracy, aktywność fizyczna czy choroby współistniejące, decydują o postępowaniu leczniczym.

Co na strzelające kolana?

Na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od podłoża problemu i wyników badań. Pamiętaj jednak, aby nie odwlekać wizyty w nieskończoność. Im szybciej postawiona zostanie diagnoza i dobrana terapia, tym większe szanse na pełną sprawność i uniknięcie zabiegu operacyjnego. W skład terapii wchodzą zazwyczaj zabiegi z zakresu osteopatii, terapii manualnej, kinesiotapingu, masażu i ćwiczeń rehabilitacyjnych. W Be Active wspólnymi siłami zrobimy wszystko, aby Twoje stawy kolanowe odzyskały dawną sprawność.

Jeżeli chcesz poczytać o problemach w obrębie stawu kolanowego zapraszam do lektury: TUTAJ

Łokieć tenisisty to problem dotyczący nie tylko jak mylnie nazwa może wskazywać sportowców, a głownie pracowników biurowych, stomatologów, ślusarzy czy masażystów. Pojawia się także u osób zaczynających swoją przygodę z tenisem, grą w squosha czy badmintonem. Tutaj bardzo istotna jest nauka odpowiedniej techniki, aby nie dopuszczać do przeciążeń stawu łokciowego i nadgarstka.

Łokieć tenisisty objawy:

- Ból i tkliwość bocznej strony stawu łokciowego.
- Nasilenie dolegliwości podczas powtarzania niektórych ruchów.
- Utrudnienie wykonania niektórych prostych czynności takich jak podanie ręki czy uniesienie szklanki.
- Może wystąpić także ból ręki w zgięciu łokciowym.

Jakie są przyczyny łokcia tenisisty ? I czym on właściwie jest?

Łokieć tenisisty, mięsień tenisisty czy zespół tenisisty to często określenia potocznie używane przez pacjentów w naszym gabinecie. Wszystkie one tyczą się jednej dolegliwości dotyczącej problemów ze ścięgnami mięśni prostowników nadgarstka. Często problem pojawia się wraz z zapaleniem przyczepu mięśnia prostownika promieniowego krótkiego nadgarstka. Następnie obejmuje wszystkie mięśnie tej grupy. U podłoża omawianej dolegliwości leżą mikrourazy i przeciążenia. Często stan ten przechodzi w chroniczny.

Łokieć tenisisty leczenie.

Łokieć tenisisty - jak leczyć, aby raz na zawsze pozbyć się problemu?

W zależności od tego jak bardzo zaawansowany jest Twój stan, w Be Active dobierzemy dla Ciebie odpowiednią formę terapii. Świetnie sprawdzi się terapia manualna, kinezyterapia (ćwiczenia) czy osteopatia.

Łokieć tenisisty fizjoterapia - ma szereg możliwości do wykorzystania !!! Pomocne mogą okazać się masaże, neuromobilizacje, ćwiczenia czy praca na powięzi.

Łokieć tenisisty terapia manualna - tutaj wykorzystać możemy mobilizację, dzięki którym odzyskasz pełną ruchomość stawu i pozbędziesz się bólu.

Powyższe czynności mają na celu przyspieszenie procesu gojenia i regeneracji.

Łokieć tenisisty rehabilitacja - to jedno z najlepiej działających postępowań leczniczych i profilaktycznych.

Zapraszamy do Be Active - dobierzemy leczenie indywidualnie do Twoich potrzeb.

Często widzę Wasze zdziwienie, kiedy mówię Wam, że rehabilitacja przedoperacyjna jest równie ważna jak i pooperacyjna. Przybliżę Wam to zagadnienie na przykładzie rehabilitacji po endoprotezie stawu biodrowego.

Dlaczego jako fizjoterapeuci/osteopaci tak mocno kładziemy nacisk na odpowiednie przygotowanie do zabiegu? Wszystko po to, abyś szybciej wrócił do formy po zabiegu. Dzięki odpowiedniej rehabilitacji przedoperacyjnej, wykorzystując zestaw technik z zakresu osteopatii, terapii manualnej, czy ćwiczeń rehabilitacyjnych, wzmocnimy obszar ciała który będzie obciążony po zabiegu.

Nawiązując do przykładu operacji stawu biodrowego, opracowywać i wzmacniać będziemy drugą kończynę dolną, gdyż na początku to ona przejmie funkcję podporową w twoim organizmie. Zwrócimy także uwagę na barki i plecy. Jeżeli te będą odpowiednio wzmocnione, łatwiej przebiegnie proces pionizacji czy chodzenie o kulach. Czym silniejsze ciało, tym łatwiej poradzi sobie z chwilową niedyspozycją którejś ze swoich składowych.

Równie ważna jest rehabilitacja pooperacyjna. Jej zadaniem jest powrót pacjenta do możliwie pełnego funkcjonowania. Tutaj też zastosowany zostanie szereg technik z zakresu osteopatii i rehabilitacji. Pomocne okażą się techniki opracowania bliznę, mobilizujące staw, czy drenujące obrzęki powstałe na skutek zabiegu.

Rehabilitacja po endoprotezie biodra jest bardzo ważna. Pozwala uniknąć niekorzystnych następstw zabiegu. Do tych mogą należeć np. bóle odcinka lędźwiowego (kiedy mocniej obciążasz jedną nogę w miednicy zaczyna pojawiać się asymetria, która ma znaczący wpływ dla funkcjonowania całego kręgosłupa), czy kolan (musimy pamiętać, że nasza noga to całość, często po zabiegu większe obciążenie budowane jest na innych stawach, żeby odciążyć chory staw).

Pamiętaj więc o konsultacji nie tylko u ortopedy, ale także u dobrego fizjoterapeuty w Krakowie. Rehabilitacja prywatnie w Krakowie. Zapraszamy do Be Active - wspólnie opracujemy plan działania dla Ciebie.


W Be Active nasi rehabilitanci pracują z następującymi dolegliwościami:

 1. Bóle kręgosłupa
 2. Stany zwyrodnieniowe (biodra, kolana, kręgosłupa)
 3. Stany po urazowe (problemy więzadłowe, uszkodzenia łąkotek, stłuczenia)
 4. Stany pooperacyjne
 5. Problemy z obrzękami
 6. Problemy z blizną pooperacyjną
 1. Problemy z nietrzymaniem moczu
 2. Rozejście mięśnia prostego brzucha
 3. Problemy z niestabilnością (kręgozmyk, nawykowe skręcenia stawów)
 4. Urazy typu whiplash np po wypadku komunikacyjnym
 5. Napięciowe bóle głowy - w tym leczenie migren

Jeżeli nie jesteś pewny czy Twoje dolegliwości mogą być poddane terapii, lub chcesz dowiedzieć się w jaki sposób możemy Ci pomóc zapraszamy na bezpłatną konsultacje.


Najłatwiej zarejestrujesz się ONLINE

Kliknij i zarezerwuj dogodny dla Ciebie termin

lub zadzwoń

Nie wiesz czy możemy Ci pomóc?

Umów się na bezpłatną konsultację w Be Active

Wróć do strony głównej bloga