Be Active, ul. Zachodnia 7/5A, 30-350 Kraków
+48 506 337 059
 • img
rehabilitacja Kobierzyńśka Kraków

Poradnia rehibilitacyjna w Krakowie

 • Leczenie i rehabilitacja kręgosłupa w Be Active Kraków.

W Be Active stosujemy różne metody z zakresu rehabilitacji. Nasze doświadczenie w pracy z pacjentem, pozwala Ci w jak najkrótszym czasie wrócić do formy i cieszyć się zdrowiem.

Rehabilitacja ma na celu zapewnienie odpowiednich warunków do regeneracji uszkodzonych struktur.

W gabinecie Be Active - dobieramy naszym pacjentom ćwiczenia przygotowane specjalnie dla nich, aby mogli we własnym domu przyspieszyć proces rehabilitacji i szybciej wrócić do zdrowia.

Posiadamy salę do ćwiczeń, gdzie pod okiem fizjoterapeuty możesz poćwiczyć również u nas.

Podczas zabiegów rehabilitacyjnych w pracy z pacjentem wykorzystujemy następujące metody i techniki terapeutyczne:

 1. Masaż tkanek głębokich
 2. Terapia manualna
 3. Drenaż limfatyczny
 4. Terapia czaszkowo-krzyżowa
 5. Kinesiotaping
 6. Masaż leczniczy
 7. Pilates z fizjoterapeutą
 8. Joga terapeutyczna
 9. Ćwiczenia wzmacniające
 10. Trening proprioreceptywny

Jak przebiega proces rehabilitacji w Be Active?

Proces rehabilitacji rozpoczynamy od przeprowadzenia dokładnego wywiadu oraz wnikliwej oceny pacjenta. Na tej podstawie dostosowujemy program leczenia do indywidualnych potrzeb pacjenta.


Fizjoterapia Be Active

Fizjoterapia jest jedną z form leczenia wykorzystującego reakcję organizmu na odpowiednio dobrany bodziec, który aktywuje nasz organizm do procesu regeneracji. Przez bodziec mam na myśli np. masaż leczniczy, terapię manualną czy inne metody z zakresu fizjoterapii np. kinezyterapię (to nic innego jak odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń), czy fizykoterapię (ultradźwięki, prądy czy pole magnetyczne).

Wszystko to ma na celu pobudzenie odpowiednich procesów fizjologicznych, mobilizujących nasze ciało do odzyskania stanu równowagi.
Dzięki odpowiednio dobranej fizjoterapii, możesz zwalczyć bóle kręgosłupa, bóle stawów, pozbyć się napięcia w ciele, odzyskać sprawność po zabiegach operacyjnych (np. rekonstrukcji więzadeł czy wymianie stawu biodrowego). Możesz przygotować się do porodu czy wrócić do formy po urazie (np. skręceniu stawu skokowego).
Szeroki zakres zabiegów z których korzysta obecnie fizjoterapia, pozwala nam pomagać pacjentom z bardzo wieloma problemami.
Do fizjoterapeuty trafiają pacjenci nie tylko ortopedyczni, ale i neurologiczni, kobiety w ciąży i po ciąży, osoby cierpiące z powodu przewlekłego stresu, sportowcy czy osoby chcące profilaktycznie dbać o swój kręgosłup.
Fizjoterapia jako jedna z naturalnych form leczenia rozwija się na wielu płaszczyznach. Coraz bardziej ceniona jest rehabilitacja stomatologiczna wykorzystywana po zabiegach stomatologicznych np. usunięciu ósemki czy przy problemach ze stawem skroniowo-żuchwowym.
Coraz więcej kobiet korzysta z rehabilitacji po porodzie. Skutkuje to szybszym powrotem do formy, brakiem powikłań takich jak np. nietrzymanie moczu czy rozejście mięśnia prostego brzucha.
Pojawiają się u nas także najmniejsi pacjenci. Możemy im pomóc np. w korekcji wad postawy, płaskostopia, asymetrii.

Jak widać, rehabilitacja ma szereg zastosowań, jako samodzielna terapia oraz wspomaganie terapii farmakologicznej czy następstwo operacji.
Coraz częściej staje się ona formą profilaktyki wielu schorzeń.
Jeżeli nie jesteś pewien czy Twoje dolegliwości nadają się do pracy z fizjoterapeutą, przyjdź do Be Active na bezpłatną konsultację. Omówimy Twój problem i zaproponujemy Ci ewentualną formę terapii, najlepszej dla Ciebie.

Czym jest i jak może Ci pomóc?

Wszelkie zaburzenia w obszarze naszej czaszki, mogą wywołać konsekwencje rzutujące nie tylko na obszar głowy, ale na całe nasze ciało.

Jeżeli masz problem z gryzieniem czy żuciem, który pojawił się na skutek problemów w stawach skroniowo-żuchwowym, po czasie możesz odczuć, że Twój układ trawienny zaczyna się buntować. Natomiast mięśnie szyi i barków są mocno napięte. Konsekwencją tego mogą być bóle głowy czy problemy trawienne.

To oczywiście jeden z wielu przykładów dla których prawidłowe funkcjonowanie powyższych obszarów ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia.

Fizjoterapia stomatologiczna jest to leczenie dolegliwości w obszarze czaszki. Znajduje się tam mnóstwo ważnych struktur.

Prawidłowa budowa, oraz funkcjonowanie powyższych obszarów strukturalnych, w szczególności: żuchwy, szczęki, stawów skroniowo-żuchwowych, mięśni żucia i nerwów czaszkowych.

Pozwalają nam wykonywać podstawowe czynności fizjologiczne, tzn. żucie, gryzienie, ziewanie, połykanie, trawienie, artykulacja, a także oddychanie.

Nieprawidłowości wśród tych struktur, mogą wywołać dolegliwości bólowe, a także zaburzenia lub niemożność wykonywania ich funkcji. Przyczyną takich dysfunkcji mogą być zmiany morfologiczne, bezpośrednie urazy, nieprawidłowe nawyki, jak również przetrwałe pozycje w pracy i długotrwały stres.


Poniższe pytania pomogą Ci wstępnie ocenić, czy posiadasz dysfunkcje w tych obszarach i jakie konsekwencje ze sobą niosą.

1. Czy w trakcie otwierania ust lub żucia, słyszysz klikanie/trzeszczenie w stawach skroniowo-żuchwowych?

Może to świadczyć o zwyrodnieniu, zablokowaniu lub uwięźnięciu pewnych struktur w obrębie tego stawu. Doprowadzić to może do ograniczenia zakresów ruchu, a co za tym idzie, podstawowych czynności jak: żucie, gryzienie, ziewanie, czy nawet mówienie. Nie wolno tego bagatelizować.

2. Czy zdarzają Ci się szumy lub piszczenie w uszach? Masz może wrażenie wypełnionego ucha?

Przewód słuchowy i staw skroniowo-żuchwowym, są położone bardzo blisko siebie. Są jednoczenie częścią tej samej struktury - kości skroniowej. Poprzez swoje ułożenie mają wzajemnie duży wpływ na siebie.
Dlatego warto sprawdzić, czy możliwie blokady i napięcia w stawie skroniowo-żuchwowym, nie przekładają się na naszą zdolność słyszenia.

3. Czy masz epizody nieświadomego zaciskania zębów?

W czasie niekontrolowanego zacisku zębów, doprowadzamy do bardzo dużego napięcia mięśni żucia, które znajdują się w obrębie naszej twarzy i bocznej strony głowy. Ich nadmierne obciążenie, może generować bóle głowy, bóle mięśni twarzy, a także bolesne odczucia w obrębie zębów. Zaniedbanie tego problemu, może doprowadzić do nocnego zgrzytania zębami. Warto zwrócić uwagę, czy nadmierne zaciskanie zębów ma korelację z aspektem emocjonalnym np. złość, zdenerwowanie, reakcja na stres.

4. Czy w nocy zgrzytasz zębami?

Zgrzytanie zębami, czyli bruksizm, jest to patologiczne tarcie powierzchni zębowych pomiędzy żuchwą i szczęką.
Ze względu na bardzo dużą siłę, dochodzi do ścierania się zębów, a także wzmożonego napięcia w obrębie mięśni twarzy i głowy. Zapytaj swojego partnera/partnerkę czy zgrzytasz zębami w nocy. Jeżeli tak, koniecznie zgłoś się do Be Active. Pomożemy Ci uporać się z tą dolegliwością. Nieleczony bruksizm zniszczy Ci zęby i zmusi do kilku nieprzyjemnych wizyt u stomatologa.

5. Czy po nocy masz odczucie zmęczonych, bolesnych mięśni twarzy?

Może być to jeden z objawów bruksizmu lub szczękościsku. Często jest to problem, którego nie jesteśmy świadomi, dlatego powyższe odczucia nie powinny być bagatelizowane i mogą świadczyć o wspomnianych dolegliwościach. Brak reakcji na powyższe objawy, mogą przyczynić się do przeciążenia stawów i destrukcji powierzchni zębowych.

6. Czy miewasz często bóle głowy?

Podłoże bólów głowy, ma bardzo szeroki zakres. Mogą być one także jednym z symptomów dziejącego się problemu w obrębie naszego układu szczękowo-żuchwowego?
Warto udać się do Be Active na bezpłatną konsultację, aby nasz terapeuta ustalił przyczynę bólu głowy i zastosował odpowiednią terapię.

7. Czy dokucza Ci ból w okolicy szyi, podstawy głowy, twarzy albo stawów skroniowo-żuchwowych?

Jakikolwiek ból w powyższych rejonach, może świadczyć o nieprawidłowym funkcjonowaniu któregoś z wcześniej omawianych obszarów. Często ból jest związany ze wzmożonym napięciem, wynikającym z problemu strukturalnego.
Na wizycie możemy ocenić problematyczną sferę i przywrócić prawidłowy stan napięcia i działanie stawów. Naprawa tych obszarów powoduje ustanie bólu i powrót do zdrowia.

8. Czy masz trudność z szerokim otwieraniem ust lub żuciem pokarmu?

Ograniczony zakres ruchomości może być związany z zablokowaniem stawu skroniowo-żuchwowego, co podobnie jak przy klikaniu czy trzaskaniu, powoduje utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu tego stawu. Na wizycie u specjalisty zajmującego się rehabilitacją stomatologiczną, można zlokalizować przyczynę występującego zaburzenia, a przy pomocy terapii, jesteśmy w stanie wpłynąć na skorygowanie i rozluźnienie problematycznej sfery, aby przywrócić funkcje stawów, które potrzebne są w podstawowych czynnościach.

9. Czy miałeś kiedyś wypadek lub uraz głowy, twarzy lub podbródka?

Czasem nawet niepozorne urazy mogą mieć znaczenie i przekład na mechanikę poszczególnych części naszego ciała. Niekiedy siła przy wypadkach potrafi doprowadzić do uszkodzenia struktur anatomicznych, przemieszczenia niektórych elementów kostnych, wpływając na właściwości mechaniczne i zmianę napięcia w okolicy czaszki, twarzy oraz żuchwy. Następstwem tego może być zaburzenie funkcji stawów skroniowo-żuchwowych, napięciowe bóle głowy i twarzy.

10. Czy zaobserwowałeś u siebie problem z przeczulicą na dotyk, zniesionym czuciem lub nadwrażliwością np. na temperaturę w okolicy twarzy?

Może to być sygnał uszkodzenia lub ucisku na nerwy czaszkowe, zaopatrujące twarz, szyję i czaszkę. Konsekwencjami mogą być problemy z aparatem wzrokowym lub słuchowym oraz porażenie mięśni twarzy. Podczas terapii z fizjoterapeutą stomatologicznym opracowuje się struktury idące wzdłuż przebiegu nerwu, aby uwolnić ewentualny nacisk na niego, eliminując tym samym dolegliwości.


Rehabilitacja stomatologiczna kraków - W gabinecie Be Active rehabilitant stomatologiczny kompleksowo prowadzi badanie, oceniając okluzje, czyli zgryz pacjenta, stan uzębienia, stan jamy ustnej, a także strukturę i funkcjonalność stawów skroniowo-żuchwowych. Ocenie podlega także ułożenie kości twarzy i czaszki oraz badane jest napięcie mięśni w obrębie twarzy, głowy oraz szyi. Czynności te umożliwią znalezienie przyczyny dysfunkcji, która wywołuje dolegliwości z którymi przychodzi do nas Pacjent.
Podczas wywiadu, Pacjent analizowany jest także pod względem całościowym, za pośrednictwem oceny Jego postawy, ewentualnych urazów, chorób czy operacji i zabiegów. Niezmiernie ważnym czynnikiem jest także styl życia Pacjenta oraz Jego podłoże psychologiczne. Jest to o tyle ważne gdyż w bardzo dużej mierze ma to wpływ na rozwój pewnych dysfunkcji w różnych obszarach naszego ciała.
Po ustaleniu przyczyny dotykających Pacjenta problemów, rehabilitant stomatologiczny zajmuje się terapią, która polega na technikach manualnych w obrębie struktur kostnych, stawowych, więzadłowych, mięśniowych lub nerwowych. Mają one służyć m.in. rozluźnieniu i korekcji dotkniętych patologią obszarów, aby organizm mógł się szybciej zregenerować.
Po skończonej terapii Pacjent dostaje zalecenia, dzięki którym będzie mógł zniwelować niepożądane objawy i wspomóc terapię wykonaną w gabinecie Be Active.

Rehabilitacja stomatologiczna jest jeszcze w niedużym stopniu docenianą dziedziną. Ludzie często nie mają świadomości posiadania problemów związanych z tą częścią ciała. Nie każdy zwraca uwagę na to jak mocno odbija się na naszej żuchwie i szczęce nasza emocjonalność i funkcjonowanie.

 1. Jak często "zagryzamy zęby", aby pójść dalej?
 2. Jak mocno eksploatowany jest to obszar każdego dnia podczas mówienia czy jedzenia?

Większości rehabilitacja kojarzy się z pracą na stawach kolanowych, czy biodrowych i niewiele osób wie, że można także bardzo wiele zrobić dla stawów w obrębie twarzy, które równie ciężko pracują jak te inne. Często towarzyszą nam dolegliwości w obrębie głowy, które ciężko nam gdziekolwiek przypasować, a które mogą być skutkiem opisanych powyżej problemów. Warto przyjść na konsultację aby uzyskać kompleksową pomoc.


W Be Active nasi rehabilitanci pracują z następującymi dolegliwościami:

 1. Bóle kręgosłupa
 2. Stany zwyrodnieniowe (biodra, kolana, kręgosłupa)
 3. Stany po urazowe (problemy więzadłowe, uszkodzenia łąkotek, stłuczenia)
 4. Stany pooperacyjne
 5. Problemy z obrzękami
 6. Problemy z blizną pooperacyjną
 1. Problemy z nietrzymaniem moczu
 2. Rozejście mięśnia prostego brzucha
 3. Problemy z niestabilnością (kręgozmyk, nawykowe skręcenia stawów)
 4. Urazy typu whiplash np po wypadku komunikacyjnym
 5. Napięciowe bóle głowy - w tym leczenie migren

Jeżeli nie jesteś pewny czy Twoje dolegliwości mogą być poddane terapii, lub chcesz dowiedzieć się w jaki sposób możemy Ci pomóc zapraszamy na bezpłatną konsultacje.