Be Active, ul. Zachodnia 7/5A, 30-350 Kraków
+48 506 337 059
 • img
rehabilitacja Kobierzyńśka Kraków

Gabinet rehabilitacyjny w Krakowie

 • Leczenie i rehabilitacja kręgosłupa w Be Active Kraków.

W Be Active stosujemy różne metody z zakresu rehabilitacji. Nasze doświadczenie w pracy z pacjentem, pozwala Ci w jak najkrótszym czasie wrócić do formy i cieszyć się zdrowiem.

Rehabilitacja ma na celu zapewnienie odpowiednich warunków do regeneracji uszkodzonych struktur.

W gabinecie Be Active - dobieramy naszym pacjentom ćwiczenia przygotowane specjalnie dla nich, aby mogli we własnym domu przyspieszyć proces rehabilitacji i szybciej wrócić do zdrowia.

Posiadamy salę do ćwiczeń, gdzie pod okiem fizjoterapeuty możesz poćwiczyć również u nas.

Podczas zabiegów rehabilitacyjnych w pracy z pacjentem wykorzystujemy następujące metody i techniki terapeutyczne:

 1. Masaż tkanek głębokich
 2. Terapia manualna
 3. Drenaż limfatyczny
 4. Terapia czaszkowo-krzyżowa
 5. Kinesiotaping
 6. Masaż leczniczy
 7. Pilates z fizjoterapeutą
 8. Joga terapeutyczna
 9. Ćwiczenia wzmacniające
 10. Trening proprioreceptywny

Jak przebiega proces rehabilitacji w Be Active?

Proces rehabilitacji rozpoczynamy od przeprowadzenia dokładnego wywiadu oraz wnikliwej oceny pacjenta. Na tej podstawie dostosowujemy program leczenia do indywidualnych potrzeb pacjenta.


Fizjoterapia Be Active

Fizjoterapia jest jedną z form leczenia wykorzystującego reakcję organizmu na odpowiednio dobrany bodziec, który aktywuje nasz organizm do procesu regeneracji. Przez bodziec mam na myśli np. masaż leczniczy, terapię manualną czy inne metody z zakresu fizjoterapii np. kinezyterapię (to nic innego jak odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń), czy fizykoterapię (ultradźwięki, prądy czy pole magnetyczne).

Wszystko to ma na celu pobudzenie odpowiednich procesów fizjologicznych, mobilizujących nasze ciało do odzyskania stanu równowagi.
Dzięki odpowiednio dobranej fizjoterapii, możesz zwalczyć bóle kręgosłupa, bóle stawów, pozbyć się napięcia w ciele, odzyskać sprawność po zabiegach operacyjnych (np. rekonstrukcji więzadeł czy wymianie stawu biodrowego). Możesz przygotować się do porodu czy wrócić do formy po urazie (np. skręceniu stawu skokowego).
Szeroki zakres zabiegów z których korzysta obecnie fizjoterapia, pozwala nam pomagać pacjentom z bardzo wieloma problemami.
Do fizjoterapeuty trafiają pacjenci nie tylko ortopedyczni, ale i neurologiczni, kobiety w ciąży i po ciąży, osoby cierpiące z powodu przewlekłego stresu, sportowcy czy osoby chcące profilaktycznie dbać o swój kręgosłup.
Fizjoterapia jako jedna z naturalnych form leczenia rozwija się na wielu płaszczyznach. Coraz bardziej ceniona jest rehabilitacja stomatologiczna wykorzystywana po zabiegach stomatologicznych np. usunięciu ósemki czy przy problemach ze stawem skroniowo-żuchwowym.
Coraz więcej kobiet korzysta z rehabilitacji po porodzie. Skutkuje to szybszym powrotem do formy, brakiem powikłań takich jak np. nietrzymanie moczu czy rozejście mięśnia prostego brzucha.
Pojawiają się u nas także najmniejsi pacjenci. Możemy im pomóc np. w korekcji wad postawy, płaskostopia, asymetrii.

Jak widać, rehabilitacja ma szereg zastosowań, jako samodzielna terapia oraz wspomaganie terapii farmakologicznej czy następstwo operacji.
Coraz częściej staje się ona formą profilaktyki wielu schorzeń.
Jeżeli nie jesteś pewien czy Twoje dolegliwości nadają się do pracy z fizjoterapeutą, przyjdź do Be Active na bezpłatną konsultację. Omówimy Twój problem i zaproponujemy Ci ewentualną formę terapii, najlepszej dla Ciebie.

Czym jest i jak może Ci pomóc?

Wszelkie zaburzenia w obszarze naszej czaszki, mogą wywołać konsekwencje rzutujące nie tylko na obszar głowy, ale na całe nasze ciało.

Jeżeli masz problem z gryzieniem czy żuciem, który pojawił się na skutek problemów w stawach skroniowo-żuchwowym, po czasie możesz odczuć, że Twój układ trawienny zaczyna się buntować. Natomiast mięśnie szyi i barków są mocno napięte. Konsekwencją tego mogą być bóle głowy czy problemy trawienne.

To oczywiście jeden z wielu przykładów dla których prawidłowe funkcjonowanie powyższych obszarów ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia.

Fizjoterapia stomatologiczna jest to leczenie dolegliwości w obszarze czaszki. Znajduje się tam mnóstwo ważnych struktur.

Prawidłowa budowa, oraz funkcjonowanie powyższych obszarów strukturalnych, w szczególności: żuchwy, szczęki, stawów skroniowo-żuchwowych, mięśni żucia i nerwów czaszkowych.

Pozwalają nam wykonywać podstawowe czynności fizjologiczne, tzn. żucie, gryzienie, ziewanie, połykanie, trawienie, artykulacja, a także oddychanie.

Nieprawidłowości wśród tych struktur, mogą wywołać dolegliwości bólowe, a także zaburzenia lub niemożność wykonywania ich funkcji. Przyczyną takich dysfunkcji mogą być zmiany morfologiczne, bezpośrednie urazy, nieprawidłowe nawyki, jak również przetrwałe pozycje w pracy i długotrwały stres.


Poniższe pytania pomogą Ci wstępnie ocenić, czy posiadasz dysfunkcje w tych obszarach i jakie konsekwencje ze sobą niosą.

1. Czy w trakcie otwierania ust lub żucia, słyszysz klikanie/trzeszczenie w stawach skroniowo-żuchwowych?

Może to świadczyć o zwyrodnieniu, zablokowaniu lub uwięźnięciu pewnych struktur w obrębie tego stawu. Doprowadzić to może do ograniczenia zakresów ruchu, a co za tym idzie, podstawowych czynności jak: żucie, gryzienie, ziewanie, czy nawet mówienie. Nie wolno tego bagatelizować.

2. Czy zdarzają Ci się szumy lub piszczenie w uszach? Masz może wrażenie wypełnionego ucha?

Przewód słuchowy i staw skroniowo-żuchwowym, są położone bardzo blisko siebie. Są jednoczenie częścią tej samej struktury - kości skroniowej. Poprzez swoje ułożenie mają wzajemnie duży wpływ na siebie.
Dlatego warto sprawdzić, czy możliwie blokady i napięcia w stawie skroniowo-żuchwowym, nie przekładają się na naszą zdolność słyszenia.

3. Czy masz epizody nieświadomego zaciskania zębów?

W czasie niekontrolowanego zacisku zębów, doprowadzamy do bardzo dużego napięcia mięśni żucia, które znajdują się w obrębie naszej twarzy i bocznej strony głowy. Ich nadmierne obciążenie, może generować bóle głowy, bóle mięśni twarzy, a także bolesne odczucia w obrębie zębów. Zaniedbanie tego problemu, może doprowadzić do nocnego zgrzytania zębami. Warto zwrócić uwagę, czy nadmierne zaciskanie zębów ma korelację z aspektem emocjonalnym np. złość, zdenerwowanie, reakcja na stres.

4. Czy w nocy zgrzytasz zębami?

Zgrzytanie zębami, czyli bruksizm, jest to patologiczne tarcie powierzchni zębowych pomiędzy żuchwą i szczęką.
Ze względu na bardzo dużą siłę, dochodzi do ścierania się zębów, a także wzmożonego napięcia w obrębie mięśni twarzy i głowy. Zapytaj swojego partnera/partnerkę czy zgrzytasz zębami w nocy. Jeżeli tak, koniecznie zgłoś się do Be Active. Pomożemy Ci uporać się z tą dolegliwością. Nieleczony bruksizm zniszczy Ci zęby i zmusi do kilku nieprzyjemnych wizyt u stomatologa.

5. Czy po nocy masz odczucie zmęczonych, bolesnych mięśni twarzy?

Może być to jeden z objawów bruksizmu lub szczękościsku. Często jest to problem, którego nie jesteśmy świadomi, dlatego powyższe odczucia nie powinny być bagatelizowane i mogą świadczyć o wspomnianych dolegliwościach. Brak reakcji na powyższe objawy, mogą przyczynić się do przeciążenia stawów i destrukcji powierzchni zębowych.

6. Czy miewasz często bóle głowy?

Podłoże bólów głowy, ma bardzo szeroki zakres. Mogą być one także jednym z symptomów dziejącego się problemu w obrębie naszego układu szczękowo-żuchwowego?
Warto udać się do Be Active na bezpłatną konsultację, aby nasz terapeuta ustalił przyczynę bólu głowy i zastosował odpowiednią terapię.

7. Czy dokucza Ci ból w okolicy szyi, podstawy głowy, twarzy albo stawów skroniowo-żuchwowych?

Jakikolwiek ból w powyższych rejonach, może świadczyć o nieprawidłowym funkcjonowaniu któregoś z wcześniej omawianych obszarów. Często ból jest związany ze wzmożonym napięciem, wynikającym z problemu strukturalnego.
Na wizycie możemy ocenić problematyczną sferę i przywrócić prawidłowy stan napięcia i działanie stawów. Naprawa tych obszarów powoduje ustanie bólu i powrót do zdrowia.

8. Czy masz trudność z szerokim otwieraniem ust lub żuciem pokarmu?

Ograniczony zakres ruchomości może być związany z zablokowaniem stawu skroniowo-żuchwowego, co podobnie jak przy klikaniu czy trzaskaniu, powoduje utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu tego stawu. Na wizycie u specjalisty zajmującego się rehabilitacją stomatologiczną, można zlokalizować przyczynę występującego zaburzenia, a przy pomocy terapii, jesteśmy w stanie wpłynąć na skorygowanie i rozluźnienie problematycznej sfery, aby przywrócić funkcje stawów, które potrzebne są w podstawowych czynnościach.

9. Czy miałeś kiedyś wypadek lub uraz głowy, twarzy lub podbródka?

Czasem nawet niepozorne urazy mogą mieć znaczenie i przekład na mechanikę poszczególnych części naszego ciała. Niekiedy siła przy wypadkach potrafi doprowadzić do uszkodzenia struktur anatomicznych, przemieszczenia niektórych elementów kostnych, wpływając na właściwości mechaniczne i zmianę napięcia w okolicy czaszki, twarzy oraz żuchwy. Następstwem tego może być zaburzenie funkcji stawów skroniowo-żuchwowych, napięciowe bóle głowy i twarzy.

10. Czy zaobserwowałeś u siebie problem z przeczulicą na dotyk, zniesionym czuciem lub nadwrażliwością np. na temperaturę w okolicy twarzy?

Może to być sygnał uszkodzenia lub ucisku na nerwy czaszkowe, zaopatrujące twarz, szyję i czaszkę. Konsekwencjami mogą być problemy z aparatem wzrokowym lub słuchowym oraz porażenie mięśni twarzy. Podczas terapii z fizjoterapeutą stomatologicznym opracowuje się struktury idące wzdłuż przebiegu nerwu, aby uwolnić ewentualny nacisk na niego, eliminując tym samym dolegliwości.


Rehabilitacja stomatologiczna kraków - W gabinecie Be Active rehabilitant stomatologiczny kompleksowo prowadzi badanie, oceniając okluzje, czyli zgryz pacjenta, stan uzębienia, stan jamy ustnej, a także strukturę i funkcjonalność stawów skroniowo-żuchwowych. Ocenie podlega także ułożenie kości twarzy i czaszki oraz badane jest napięcie mięśni w obrębie twarzy, głowy oraz szyi. Czynności te umożliwią znalezienie przyczyny dysfunkcji, która wywołuje dolegliwości z którymi przychodzi do nas Pacjent.
Podczas wywiadu, Pacjent analizowany jest także pod względem całościowym, za pośrednictwem oceny Jego postawy, ewentualnych urazów, chorób czy operacji i zabiegów. Niezmiernie ważnym czynnikiem jest także styl życia Pacjenta oraz Jego podłoże psychologiczne. Jest to o tyle ważne gdyż w bardzo dużej mierze ma to wpływ na rozwój pewnych dysfunkcji w różnych obszarach naszego ciała.
Po ustaleniu przyczyny dotykających Pacjenta problemów, rehabilitant stomatologiczny zajmuje się terapią, która polega na technikach manualnych w obrębie struktur kostnych, stawowych, więzadłowych, mięśniowych lub nerwowych. Mają one służyć m.in. rozluźnieniu i korekcji dotkniętych patologią obszarów, aby organizm mógł się szybciej zregenerować.
Po skończonej terapii Pacjent dostaje zalecenia, dzięki którym będzie mógł zniwelować niepożądane objawy i wspomóc terapię wykonaną w gabinecie Be Active.

Rehabilitacja stomatologiczna jest jeszcze w niedużym stopniu docenianą dziedziną. Ludzie często nie mają świadomości posiadania problemów związanych z tą częścią ciała. Nie każdy zwraca uwagę na to jak mocno odbija się na naszej żuchwie i szczęce nasza emocjonalność i funkcjonowanie.

 1. Jak często "zagryzamy zęby", aby pójść dalej?
 2. Jak mocno eksploatowany jest to obszar każdego dnia podczas mówienia czy jedzenia?

Większości rehabilitacja kojarzy się z pracą na stawach kolanowych, czy biodrowych i niewiele osób wie, że można także bardzo wiele zrobić dla stawów w obrębie twarzy, które równie ciężko pracują jak te inne. Często towarzyszą nam dolegliwości w obrębie głowy, które ciężko nam gdziekolwiek przypasować, a które mogą być skutkiem opisanych powyżej problemów. Warto przyjść na konsultację aby uzyskać kompleksową pomoc.

Kinezyterapia to słowo które często widzicie na skierowaniu lekarskim, lub w opisie który dostajecie od ortopedy czy neurochirurga. Pewno nie jeden z Was, zastanawiał się co oznacza to sformułowanie?

Nie jest to nic innego jak ĆWICZENIA :)

Odpowiednio dobrane ćwiczenia z zakresu rehabilitacji. W Be Active ten dział fizjoterapii nazywamy Terapią Ruchem. Korzystamy z różnych form ruchu. Wykorzystujemy takie metody jak stabilizacja, pilates, trening funkcjonalny czy elementy jogi terapeutycznej.


Aktywna i bierna kinezyterapia

Każdy z Was potrzebuje innej aktywności, dostosowanej indywidualnie do dolegliwości, wieku czy ogólnego stanu zdrowia. Oprócz ćwiczeń tak zwanych czynnych o których mowa była powyżej, istnieje też dział kinezyterapii zajmujący się ćwiczeniami biernymi. Ćwiczenia te, kierowane są do osób przewlekle chorych, np. po udarze mózgu czy osób po długotrwałym unieruchomieniu. Ruch w tym wypadku wykonuje fizjoterapeuta za pacjenta. Ćwiczenia bierne mają na celu usprawnienie pompy mięśniowej, pobudzenie układu nerwowego i krwionośnego. Mogą być stosowne w pierwszej fazie po ostrym urazie czy unieruchomieniu lub działać jako profilaktyka problemów układu krążenia czy odleżyn.

Gdzie wykorzystuje się kinezyterapię?

Kinezyterapia wykorzystywana jest w rehabilitacji wielu schorzeń:

 1. Problemy ze stawami obwodowymi (kolano, biodro, bark) - zarówno jako przygotowanie do zabiegu (artroskopie, rekonstrukcje więzadeł, endoprotezy) jak i w powrocie do formy po operacji.
 2. Bóle kręgosłupa - terapia ruchem jest jedną z nieodzownych składowych rehabilitacji kręgosłupa lędźwiowego, szyjnego czy piersiowego.
 3. Inne - nie oceniona jest też skuteczność kinezyterapii w problemach takich jak zapalenie kaletki podbarkowej, problemy ze stożkiem rotatorów czy przy zerwaniu lub naderwaniu ścięgien.

Świetnym uzupełnieniem terapii ruchem jest zastosowanie plastrów kinesiotaping.

Kinezyterapia jako cześć fizjoterapii

Jak każda ze składowych fizjoterapii, kinezyterapia czy kinesiotaping, działa najlepiej jeżeli jest dobrana indywidualnie i wpleciona w szeroki proces terapii.

Problemy bólowe dolnego odcinka kręgosłupa, to jedna z najczęściej pojawiających się dolegliwości w naszym gabinecie. Mają różną specyfikę, natężenie i czas trwania. Rehabilitacja kręgosłupa lędźwiowego nazywana jest zespołem bólowym odcinka lędźwiowego, rwą kulszową czy zespołem mięśnia gruszkowatego.

Przyczyn problemu może być wiele. Począwszy od dyskopatii, stanów przeciążeniowych, zmian zwyrodnieniowych, problemów mięśniowych, więzadłowych czy trzewnych. Dlatego tak ważne jest indywidualne dobranie rehabilitacji lub terapii.

Każdy z Was przekraczających próg naszego gabinetu ma inne potrzeby z racji wieku, urazu, czasu trwania dolegliwości, współistniejących problemów zdrowotnych, rodzaju wykonywanej pracy, czy ilości stresu towarzyszącego Ci na co dzień.

Rehabilitacja po operacji kręgosłupa

Bardzo ważna jest rekonwalescencja po operacji kręgosłupa lędźwiowego. Istotny będzie dla nas rodzaj wykonanego zabiegu. Czas i rodzaj przebytej rehabilitacji czy przyjmowane przez Ciebie leki.

Wszystkie te informacje są bardzo istotne w doborze postępowania rehabilitacyjnego.

W Be Active korzystamy z szeregu technik z zakresu osteopatii, rehabilitacji oraz dobieramy ćwiczenia rehabilitacyjne mające na celu odzyskanie przez pacjenta sprawności.

Każda rehabilitacja przebiega więc indywidualnie. Ich wspólnym czynnikiem jest połączenie zabiegów z zakresu terapii manualnej, masażu, opracowania tkanek głębokich, technik powięziowych czy punktów spustowych z terapią ruchem. Nasz fizjoterapeuta dobierze dla Ciebie ćwiczenia na kręgosłup lędźwiowy i nie tylko. Ma to na celu wzmocnienie lub relaksację tego odcinka oraz całego kręgosłupa. Wykorzystanie całościowego podejścia oraz współpraca między specjalistami naszego gabinetu, pozwoli Ci wrócić do formy.

Rehabilitacja na kręgosłup jest bardzo istotna. Warto reagować już przy pojawieni

Czym wcześniej zgłosisz się na rehabilitację kręgosłupa lędźwiowego tym lepiej.

Zapraszamy do Be Active !!! U nas konsultacje są bezpłatne, a proces rehabilitacji jest kompleksowy i owocny

Zespół cieśni nadgarstka, to jedna z dolegliwości pojawiających się bardzo często u osób pracujących za biurkiem, kobiet w ciąży, rowerzystów, osób chorujących na reumatoidalne zapalenie stawów czy zawodowych kierowców.

Czym jest zespół cieśni nadgarstka?

Zespól cieśni nadgarstka to mechaniczny ucisk na nerw pośrodkowy.

Wspomniana struktura biegnie w kanale nadgarstka i jest to niewielka przestrzeń po stronie dłoniowej nadgarstka. Problem zazwyczaj dotyczy ręki dominującej lub tej, którą bardziej obciążasz. Niestety etiologia tego schorzenia nie jest do końca znana. Wiadomo, że nie bez znaczenia są przebyte urazy, rodzaj pracy czy zmiany hormonalne (często chorują osoby cierpiące np. na niedoczynność tarczycy).

Cieśń nadgarstka objawy:

- Uporczywe drętwienia rąk (większości palców) któremu często towarzyszy ból.
- Drętwienie rąk w nocy. Dolegliwości bywają tak silne, że mogą Cię budzić.
- Uczucie osłabienia ręki. W zaawansowanych stanach możesz mieć problem np. z utrzymaniem kubka czy długopisu.
- Dolegliwości mogą nasilać się wraz z poziomem zmęczenia czyli np. w ciągu dnia po pracy czy wraz z przejechanymi kilometrami u kierowców czy rowerzystów.

Zespól cieśni nadgarstka w ciąży.

Jest jedną z dolegliwości, która często uprzykrza życie przyszłej mamy. Jest szczególnie uciążliwe i stresujące zazwyczaj w ostatnim trymestrze ciąży. Najczęściej sprawcą całego zamieszania są hormony. Kiedy dziecko pojawia się na świecie i problem stopniowo znika. Jeżeli chcesz poczytać więcej na temat dolegliwości w ciąży zapraszam na Blog Matki osteopatki :)

Leczenie cieśni nadgarstka zależne jest od wielu czynników. Należą do nich: zaawansowanie stanu, przebyte urazy, wiek czy choroby współistniejące.

W Be Active działamy całościowo. Oznacza to, że na Twój problem popatrzymy wielopłaszczyznowo. Techniki z zakresu terapii manualnej, osteopatii, rehabilitacji, masażu tkanek głębokich, neuromobilizacji, pomogą Ci pozbyć się problemu. Pomożemy Ci także działać profilaktycznie. Nauczymy Cię ćwiczeń na cieśń nadgarstka, dobierzemy odpowiednie zaopatrzenie ortopedyczne (jeżeli będzie taka konieczność), zastosujemy kinesiotaping. Przemyślimy jak zredukować napięcia wywołujące problem - może wystarczy dobrać podkładkę czy zmienić fotel w pracy?

Jeżeli nie udało Ci się uniknąć operacji, pamiętaj że rehabilitacja także jest istotna. Praca z blizną, uruchomienie zastanych mięśni, czy działanie profilaktyczne, ustrzeże Cię przed kolejnym epizodem cieśni nadgarstka.

Cieśń nadgarstka spotykana jest coraz częściej u osób w różnym wieku. Myślę, że jest to problem cywilizacyjny, który będzie nas dotykał jeżeli nie zmienimy pewnych nawyków i nie będziemy działać profilaktycznie.

Przyjdź do Be Active na darmową konsultację na której opracujemy plan rehabilitacji.

Strzelające kolana to jedna z dolegliwości, która spędza Wam sen z powiek. Często określacie ten problem jako trzeszczące stawy czy strzykające kolana. Strzykanie w kolanie przy zginaniu lub przy wyproście budzi w Was coraz więcej obaw. I słusznie !!!

Jeżeli problem ten się powtarza, towarzyszy mu ból, uczucie dyskomfortu, sztywności czy uczucie braku stabilizacji, to najwyższa pora udać się do dobrego fizjoterapeuty .

Warto także skonsultować swój stan z lekarzem ortopedą, który najprawdopodobniej wykona badanie usg lub zleci inne badania obrazowe. Dlaczego kolana strzelają?

Opisywane przez Was strzykanie w stawach kolanowych, może wystąpić na skutek przeciążeń, zmian zwyrodnieniowych lub problemów z łąkotkami.

Może być następstwem urazu lub nakładających się przez lata mikro-urazów. Często nie bez znaczenia pozostaje Wasza dieta, wiek czy waga. Czasem musimy przystymulować organizm do produkcji mazi, która umożliwia płynne ruchy w stawie. Bardzo ważny jest dokładnie zebrany wywiad i badanie palpacyjne kolana, stawów sąsiadujących oraz kręgosłupa. Długotrwałe przeciążenia wywołane przez tryb pracy, aktywność fizyczna czy choroby współistniejące, decydują o postępowaniu leczniczym.

Co na strzelające kolana?

Na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od podłoża problemu i wyników badań. Pamiętaj jednak, aby nie odwlekać wizyty w nieskończoność. Im szybciej postawiona zostanie diagnoza i dobrana terapia, tym większe szanse na pełną sprawność i uniknięcie zabiegu operacyjnego. W skład terapii wchodzą zazwyczaj zabiegi z zakresu osteopatii, terapii manualnej, kinesiotapingu, masażu i ćwiczeń rehabilitacyjnych. W Be Active wspólnymi siłami zrobimy wszystko, aby Twoje stawy kolanowe odzyskały dawną sprawność.

Jeżeli chcesz poczytać o problemach w obrębie stawu kolanowego zapraszam do lektury: TUTAJ

Łokieć tenisisty to problem dotyczący nie tylko jak mylnie nazwa może wskazywać sportowców, a głownie pracowników biurowych, stomatologów, ślusarzy czy masażystów. Pojawia się także u osób zaczynających swoją przygodę z tenisem, grą w squosha czy badmintonem. Tutaj bardzo istotna jest nauka odpowiedniej techniki, aby nie dopuszczać do przeciążeń stawu łokciowego i nadgarstka.

Łokieć tenisisty objawy:

- Ból i tkliwość bocznej strony stawu łokciowego.
- Nasilenie dolegliwości podczas powtarzania niektórych ruchów.
- Utrudnienie wykonania niektórych prostych czynności takich jak podanie ręki czy uniesienie szklanki.
- Może wystąpić także ból ręki w zgięciu łokciowym.

Jakie są przyczyny łokcia tenisisty ? I czym on właściwie jest?

Łokieć tenisisty, mięsień tenisisty czy zespół tenisisty to często określenia potocznie używane przez pacjentów w naszym gabinecie. Wszystkie one tyczą się jednej dolegliwości dotyczącej problemów ze ścięgnami mięśni prostowników nadgarstka. Często problem pojawia się wraz z zapaleniem przyczepu mięśnia prostownika promieniowego krótkiego nadgarstka. Następnie obejmuje wszystkie mięśnie tej grupy. U podłoża omawianej dolegliwości leżą mikrourazy i przeciążenia. Często stan ten przechodzi w chroniczny.

Łokieć tenisisty leczenie.

Łokieć tenisisty - jak leczyć, aby raz na zawsze pozbyć się problemu?

W zależności od tego jak bardzo zaawansowany jest Twój stan, w Be Active dobierzemy dla Ciebie odpowiednią formę terapii. Świetnie sprawdzi się terapia manualna, kinezyterapia (ćwiczenia) czy osteopatia.

Łokieć tenisisty fizjoterapia - ma szereg możliwości do wykorzystania !!! Pomocne mogą okazać się masaże, neuromobilizacje, ćwiczenia czy praca na powięzi.

Łokieć tenisisty terapia manualna - tutaj wykorzystać możemy mobilizację, dzięki którym odzyskasz pełną ruchomość stawu i pozbędziesz się bólu.

Powyższe czynności mają na celu przyspieszenie procesu gojenia i regeneracji.

Łokieć tenisisty rehabilitacja - to jedno z najlepiej działających postępowań leczniczych i profilaktycznych.

Zapraszamy do Be Active - dobierzemy leczenie indywidualnie do Twoich potrzeb.

Często widzę Wasze zdziwienie, kiedy mówię Wam, że rehabilitacja przedoperacyjna jest równie ważna jak i pooperacyjna. Przybliżę Wam to zagadnienie na przykładzie rehabilitacji po endoprotezie stawu biodrowego.

Dlaczego jako fizjoterapeuci/osteopaci tak mocno kładziemy nacisk na odpowiednie przygotowanie do zabiegu? Wszystko po to, abyś szybciej wrócił do formy po zabiegu. Dzięki odpowiedniej rehabilitacji przedoperacyjnej, wykorzystując zestaw technik z zakresu osteopatii, terapii manualnej, czy ćwiczeń rehabilitacyjnych, wzmocnimy obszar ciała który będzie obciążony po zabiegu.

Nawiązując do przykładu operacji stawu biodrowego, opracowywać i wzmacniać będziemy drugą kończynę dolną, gdyż na początku to ona przejmie funkcję podporową w twoim organizmie. Zwrócimy także uwagę na barki i plecy. Jeżeli te będą odpowiednio wzmocnione, łatwiej przebiegnie proces pionizacji czy chodzenie o kulach. Czym silniejsze ciało, tym łatwiej poradzi sobie z chwilową niedyspozycją którejś ze swoich składowych.

Równie ważna jest rehabilitacja pooperacyjna. Jej zadaniem jest powrót pacjenta do możliwie pełnego funkcjonowania. Tutaj też zastosowany zostanie szereg technik z zakresu osteopatii i rehabilitacji. Pomocne okażą się techniki opracowania bliznę, mobilizujące staw, czy drenujące obrzęki powstałe na skutek zabiegu.

Rehabilitacja po endoprotezie biodra jest bardzo ważna. Pozwala uniknąć niekorzystnych następstw zabiegu. Do tych mogą należeć np. bóle odcinka lędźwiowego (kiedy mocniej obciążasz jedną nogę w miednicy zaczyna pojawiać się asymetria, która ma znaczący wpływ dla funkcjonowania całego kręgosłupa), czy kolan (musimy pamiętać, że nasza noga to całość, często po zabiegu większe obciążenie budowane jest na innych stawach, żeby odciążyć chory staw).

Pamiętaj więc o konsultacji nie tylko u ortopedy, ale także u dobrego fizjoterapeuty w Krakowie. Zapraszamy do Be Active - wspólnie opracujemy plan działania dla Ciebie.


W Be Active nasi rehabilitanci pracują z następującymi dolegliwościami:

 1. Bóle kręgosłupa
 2. Stany zwyrodnieniowe (biodra, kolana, kręgosłupa)
 3. Stany po urazowe (problemy więzadłowe, uszkodzenia łąkotek, stłuczenia)
 4. Stany pooperacyjne
 5. Problemy z obrzękami
 6. Problemy z blizną pooperacyjną
 1. Problemy z nietrzymaniem moczu
 2. Rozejście mięśnia prostego brzucha
 3. Problemy z niestabilnością (kręgozmyk, nawykowe skręcenia stawów)
 4. Urazy typu whiplash np po wypadku komunikacyjnym
 5. Napięciowe bóle głowy - w tym leczenie migren

Jeżeli nie jesteś pewny czy Twoje dolegliwości mogą być poddane terapii, lub chcesz dowiedzieć się w jaki sposób możemy Ci pomóc zapraszamy na bezpłatną konsultacje.


Najłatwiej zarejestrujesz się ONLINE

Kliknij i zarezerwuj dogodny dla Ciebie termin

lub zadzwoń

Nie wiesz czy możemy Ci pomóc?

Umów się na bezpłatną konsultację w Be Active

Wróć do strony głównej bloga