Jak sobie pomóc?

Napięcia w barkach, ból między łopatkami, napięciowe bóle głowy, drętwienie rąk to tylko kilka z objawów które mogą wystąpić na skutek przeciążeń.

Często przeciążenia kojarzą się z dużym urazem (złamaniem, skręceniem czy upadkiem) niestety na dysbalans w naszym ciele często pracujemy każdego dnia przy prostych codziennych czynnościach. Jak często wspominam w artykułach, tylko balans gwarantuje nam ergonomię która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania.

Jak radzisz sobie z przeciążeniami w ciele?

01.

Co oznacza prawidłowe funkcjonowanie?

✓ W tym kontekście to życie bez bólu,
✓ utrzymanie prawidłowej postawy która pozwoli nam cieszyć się życiem w zdrowiu, bez ograniczeń ruchowych.

Oczywiście musimy pamiętać, że aktywność fizyczna to jedna ze składowych które musimy mieć na uwadze chcąc utrzymać zdrowie. Nie możemy zapominać o zbalansowanej diecie, zdrowiu psychicznym, umiejętności relaksacji czy odpowiednim dbaniu o nasze dotychczasowe problemy zdrowotne (branie leków, suplementacja, profilaktyka).

02.

Pamiętaj że nasze ciało wpływa na naszą psychikę i odwrotnie....

Dlatego nawet kilka minut ćwiczeń przy biurku czy w fotelu może poprawić Twoje samopoczucie

Musisz pamiętać o kilku zasadach:

✓ usiądź wygodnie i stabilnie - ważne żeby Twoje stopy leżały na podłodze
✓ wykonuj ćwiczenia do granicy bólu - masz czuć przyjemne rozciąganie a nie ból
✓ oddychaj - to ułatwi relaksację spiętych mięśni
✓ nie oceniaj i daj sobie przestrzeń - zobaczysz że przy regularnym wykonywaniu ćwiczeń, z każdym dniem będziesz czuł poprawę w postaci większej ruchomości, elastyczności i rozluźnienia

UWAGA! jeżeli cierpisz na przewlekłe problemy np. dyskopatię - przed wykonaniem ćwiczeń skonsultuj się z fizjoterapeutą lub ortopedą

ZOBACZ NASZ FILM

03.

Pamiętaj samo się nie zrobi !

Jeżeli już jesteś w stanie, w którym ćwiczenia nie spełniają swojej roli. Dalej boli i ciężko Ci się funkcjonuje. Pamiętaj, że nasi fizjoterapeuci są do Twojej dyspozycji. Poniżej znajdziesz terapeutów od zadań specjalnych. Umów się w naszej rejestracji internetowej w terminie który najbardziej Ci odpowiada.

cwiczenia przy biurku

Podobał Ci się mój wpis?
Udostępnij , niech inni się dowiedzą!


Ściskam mocno.
Dobrego dnia

Matka Osteopatka

ciąza