Zastanawiałeś się kiedyś jak bóle w obszarze naszej czaszki wpływają na resztę ciała?

Nie?

Wszelkie zaburzenia w obszarze naszej czaszki, mogą wywołać konsekwencje rzutujące nie tylko na obszar głowy, ale na całe nasze ciało.

No to zapraszam do lektury...

bóle w obszarze czaszki

01.

Problem z gryzieniem?

Jeżeli masz problem z gryzieniem czy żuciem, który pojawił się na skutek problemów w stawach skroniowo-żuchwowym, (ból, przeskakiwanie, klikanie, problemy z jedzeniem) - po czasie możesz odczuć, że Twój układ trawienny zaczyna się buntować, a mięśnie szyi i barków są mocno napięte.

Konsekwencją tych dolegliwości mogą być bóle głowy czy problemy trawienne. To dolegliwości które dotyczą naprawdę wielu osób i są dość dokuczliwe.

To oczywiście tylko jeden z wielu przykładów dla których prawidłowe funkcjonowanie ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia.

02.

Fizjoterapia stomatologiczna - co to?

Fizjoterapia stomatologiczna jest to leczenie dolegliwości w obszarze czaszki. Znajduje się tam mnóstwo ważnych struktur z którym pracuje fizjoterapeuta stomatologiczny, uwalniając od bólu oraz pomagając przywrócić równowagę i funkcje w obrębie czaszki.

Prawidłowa budowa, oraz funkcjonowanie tych obszarów strukturalnych, w szczególności: żuchwy, szczęki, stawów skroniowo-żuchwowych, mięśni żucia i nerwów czaszkowych, pozwalają nam wykonywać podstawowe czynności fizjologiczne, takie jak żucie, gryzienie, ziewanie, połykanie, trawienie, artykulacja, a także oddychanie. Bez tego ani rusz...

Nieprawidłowości wśród tych struktur, mogą wywołać dolegliwości bólowe, a także zaburzenia lub niemożność wykonywania ich funkcji.

rehabilitacja stomatologiczna

Co to znaczy?

Jeżeli ten obszar nie działa prawidłowo możesz odczuwać dużą bolesność np. podczas gryzienia, żucia czy nawet ziewania. Przyczyną takich dysfunkcji mogą być zmiany morfologiczne, bezpośrednie urazy, nieprawidłowe nawyki, jak również przetrwałe pozycje w pracy i długotrwały stres.

03.

Jeżeli należycie nie zadbasz o siebie, te dolegliwości mogą Cię spotkać i uprzykrzyć Ci życie.

Jak sobie z tym radzić?

W Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Be Active na co dzień zajmujemy się takimi dolegliwościami, aby uśmierzyć ból i poprawić sprawność.

Nasi terapeuci stomatologiczni, których znajdziecie pod artykułem pomogą Ci w obszarze szczęki, stawów skroniowo żuchwowych i całej czaszki. Dzięki takiemu wsparciu, szybko wrócisz do równowagi i zdrowia, aby żyć bez bólu i dyskomfortu.

Jeżeli potrzebujesz takiego profesjonalnego wsparcia - najłatwiej zarejestrujesz się przez naszą stronę internetową na której znajdziesz terapeutów pracujących z obszarem czaszki czy stawów skroniowo-żuchwowych.

Jeżeli masz do nas za daleko, znajdź dobrego fizjoterapeutę stomatologicznego w swojej okolicy.

Problemy w tym obszarze zostawione bez odpowiedniego leczenia, będą z czasem tylko narastać i powodować dodatkowe dokuczliwe dolegliwości.

Ja wiem, że mniej bólu znaczy więcej z życia.

Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Be Active

Podobał Ci się mój wpis?
Udostępnij, niech inni się dowiedzą!


Ściskam Was mocno

Matka Osteopatka

ciąza