1

Co boli młodą Mamę???

Dzisiaj Przemyśleń Kilka Matki Osteopatki o tym, z czym najczęściej do Be Active przychodzą młode mamy. Każda mama wie, że początek macierzyństwa bywa ciężki, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Wiąże się on z jedną wielką zmianą, do której moim osobistym zdaniem trzeba się przyzwyczaić! Dziecko zmienia się z dnia na dzień, więc lepiej nie będzie. Najpewniejsza w przypadku posiadania dzieci jest ZMIANA. Rutyna rodzicom pod wieloma względami nie grozi... Pod innymi może zabić, ale o tym kiedy indziej.;) Wracam do tematu maminych problemów w gabinecie osteopaty.: Jest ich oczywiście długa lista. Wymienię te, które zaniedbane z racji braku czasu, zemszczą się na nas szybciej, niż nam się wydaje!!! (wiem, rozumiem, też jestem mamą)

A więc do rzeczy:
✔ Przeciążenia związane najpierw z ciążą, a potem z małym przytulastym koalą, który na domiar złego, często nie chce wypuścić cyca z ust, powodując bóle o różnym charakterze i nasileniu. Na skutek wymuszonych pozycji w siadzie, staniu, a i podczas snu się zdarzy, nasz kręgosłup zaczyna się buntować. Bóle pojawiają się między łopatkami, w dolnych plecach czy szyi.
I chociaż wiem jak ciężko znaleźć czas na ćwiczenia, czy wizytę u osteopaty, to musimy pamiętać o tym, że kręgosłup mamy jeden! Pewnych niekorzystnych zmian nie cofniemy. A przed nami jeszcze sporo matczynych wyzwań.
✔ Nietrzymanie moczu.
Problem o którym mówi się coraz więcej, ale z doświadczenia wiem, że nadal wiele kobiet pozostawia te przypadłość samą sobie. To spory błąd! Problemy z dnem miednicy mają wpływ nie tylko na aspekt mechaniczny naszego ciała, ale często także na nasz komfort psychiczny czy życie seksualne. Pamiętaj, że w większości przypadków problem sam nie zniknie, a z wiekiem się pogłębi! Nic fajnego prawda?
✔ Blizny
czy te po cesarskim cięciu, czy nacięciu krocza, potrafią uprzykrzyć Wam codzienne życie. Niestety te nasze "pamiątki" zostaną już z nami do końca życia. Nauczmy się je akceptować. Dbajmy o nie, jak o każdą inną cześć naszego ciała. Tutaj możesz poczytać o tym jak zadbać o bliznę.
✔ Napięciowe bóle głowy.
Nieprzespane noce, napięte barki, przeciążony kręgosłup. Te wszystkie czynniki predysponują do bólu głowy. I chociaż wiem, że każda matka jest ze stali, to noc z 3 mężczyznami, rosnącymi zębami czy katarem to dla Was pryszcz.
- Bądźmy dla siebie dobre i czasem zadbajmy też o siebie.
- Jeżeli jesteś kobietą i szukasz pomocy w dolegliwościach, o których piszę w tym artykule, znajdź dobrego osteopatę w swojej okolicy, który zajmuje się kobietami w ciąży i po ciąży.

W Krakowie zapraszam do Be Active na ul. Zachodnią 7. Poprzez odpowiednią pracę osteopatyczną oraz ćwiczenia z fizjoterapeutą, możemy ulżyć Ci w codziennej opiece nad Twoim maluszkiem.

Masz pytania? Odezwij się do nas.

Podobał Ci się mój wpis?
Udostępnij, niech inni się dowiedzą!

Najłatwiej zarejestrujesz się ONLINE

REJESTRACJA ONLINE

- kliknij i zarezerwuj dogodny dla Ciebie termin –

lub

tel. 506 337 059

Nie wiesz czy możemy Ci pomóc?
Umów się na bezpłatną konsultację do naszych specjalistów Be Active


Wróć do strony głównej bloga