Be Active, ul. Zachodnia 7/5A, 30-350 Kraków
+48 506 337 059
 • img
masaż ruczaj

Masaż sportowy – Kraków


Regeneracja mięśni, poprawa krążenia krwi i limfy, redukcja stresu i ochrona przed kontuzjami to główne zalety masażu sportowego. Na czym polega taki masaż sportowy, jakie są jego rodzaje i kto może z niego skorzystać?

Masaż sportowy – dla kogo?

Masaż sportowy przeznaczony jest dla sportowców i osób aktywnych fizycznie. Wbrew niektórym opiniom nie tylko sportowcy po przebytych urazach mogą udać się na masaż sportowy. Osoby ceniące mocniejszą formę masażu chętnie korzystają z takich zabiegów.

Kraków jest siedzibą Centrum Rehabilitacji I Osteopati Be Active. W naszym centrum pomagamy w powrocie do formy po urazie, polepszeniu wyników sportowych i regeneracji mięśni po treningu. Na masaż sportowy do Be Active Kraków zapraszamy wszystkie osoby związane ze sportem – zarówno amatorów i pasjonatów, jak i profesjonalnych sportowców.

Na czym polega masaż sportowy?

Masaż sportowy, który wykonujemy w Be Active Kraków, jest zbliżony do masażu klasycznego. Podstawową różnicą jest jednak zwiększona intensywność masażu dla sportowców. Podczas gdy celem masażu klasycznego jest przede wszystkim relaks, w trakcie masażu sportowego należy przywrócić mięśniom sprawność, dotlenić mięśnie i skórę oraz poprawić krążenie krwi i limfy. W związku ze swoją intensywnością masaż może być bolesny, jednak jest to skuteczna metoda profilaktyczna, dzięki której sportowiec może uniknąć zakwasów i przeciążenia mięśni.

Zabieg rozpoczyna się od rozgrzania mięśni poprzez techniki takie jak głaskanie, rozcieranie, oklepywanie i ugniatanie. Kolejne działania zależą od wybranego typu masażu, który należy dostosować do konkretnej partii ciała (np. łydki, mięsień pośladkowy średni lub zginacze bioder), rodzaju prowadzonej aktywności fizycznej oraz fazy przygotowań do zawodów.

Rodzaje masażu sportowego

Wyróżniamy kilka rodzajów masażu sportowego:

 1. Masaż startowy - służy do rozgrzania mięśni, stawów i więzadeł przed treningiem. Wyróżnia się wysoką intensywnością i krótkim czasem trwania, gdyż przeprowadza się go kilka minut przed rozgrzewką.
 2. Masaż podtrzymujący (kondycyjny) – wykonywany podczas przerwy w zawodach, czyli wtedy, gdy sportowiec uczestniczy w mniej intensywnych treningach. Jego celem jest podtrzymanie kondycji, wzmocnienie układu nerwowego, dotlenienie mięśni, poprawa krążenia i detoksykacja organizmu. Masaż sportowy podtrzymujący w Be Active Kraków trwa do 60 minut, a najlepsze efekty można osiągnąć podczas sesji co 1-2 dni. Intensywność masażu kondycyjnego nie jest zbyt wysoka.
 3. Masaż treningowy – wykonywany po każdym treningu w celu utrzymania sportowca w dobrej kondycji i zwiększenia jego możliwości ruchowych. Masaż treningowy wyróżnia się wysoką intensywnością i długim czasem trwania (do 1 godziny). Niekiedy bywa bolesny, lecz zapobiega przeciążeniu mięśni i wystąpieniu zakwasów. Masaż treningowy to najczęstszy masaż sportowy wykonywany w Be Active Kraków.
 4. Masaż przedwysiłkowy – wykonywany w celu zmobilizowania zawodnika i uniknięcia takich problemów jak stres, niepokój czy bezsenność. Masaż przedwysiłkowy zaleca się wykonywać od zakończenia masażu treningowego, aż do zawodów.
 5. Masaż powysiłkowy (regeneracyjny) – wykonywany po treningu lub zawodach w celu szybkiej regeneracji organizmu. Najlepsze rezultaty można osiągnąć podczas 15-minutowej sesji przeprowadzonej 30 minut po wysiłku.

Wskazania i przeciwwskazania do masażu sportowego

Choć regularny masaż sportowy przynosi doskonałe rezultaty, nie wszyscy mogą z niego korzystać. Ten rodzaj masażu zdecydowanie nie jest polecany osobom, które są przeziębione lub cierpią na choroby nowotworowe.

Wskazania do masażu sportowego:

 1. regularna aktywność fizyczna,
 2. przeciążenie mięśni
 3. stres i niepokój przed zawodami
 4. przemęczenie
 5. nadciągnięcie ścięgien
 6. nerwobóle
 7. skutki przetrenowania
 8. chęć rozgrzania mięśni i uniknięcia kontuzji

Przeciwwskazania do masażu sportowego:

 1. gorączka i trwające infekcje
 2. ostre stany zapalne
 3. choroba nowotworowa
 4. choroby układu krążenia
 5. nadciśnienie tętnicze
 6. świeże rany
 7. złe samopoczucie

Masaż sportowy – Kraków Ruczaj

Najlepsze efekty można osiągnąć, wykonując masaż sportowy kilka godzin po treningu. Ruczaj jest obszarem zlokalizowanym w pobliżu Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego, w którym często trenują sportowcy przychodzący do Be Active na masaż sportowy.

Zachodnia 7/5A znajduje się też w pobliżu klubów fitness, dlatego nasi klienci mogą skorzystać z masażu bezpośrednio po treningu, bez konieczności dalekich dojazdów.

Ofertę Be Active kierujemy do wszystkich mieszkańców Krakowa I okolic, a na masaż sportowy szczególnie zapraszamy sportowców z okolic, dzielnic Podgórze, Ruczaj.

Centrum Reahabilitacji I Osteopatii Be Active znajduje się w pobliżu takich ulic I osiedli jak: Kobierzyńska, Grota Roweckiego, Osiedla Europejskiego, czy Zachodnia.

Zdajemy sobie sprawę, że jest to zabieg, który należy często powtarzać, dlatego duże znaczenie dla naszych klientów ma bliskość centrum rehabilitacji, w którym odbywa się masaż sportowy. Kobierzyńska i okoliczne ulice znajdują się tylko kilka minut drogi od Be Active, dlatego sportowców trenujących lub mieszkających w tym rejonie szczególnie zapraszamy na masaż sportowy. Zachodnia 7/5A, Kraków Ruczaj – to adres przyjazny sportowcom!

Nie czekaj - zarezerwuj termin do naszych fizjoterapeutów klikając poniżej


Najłatwiej zarejestrujesz się ONLINE

Kliknij i zarezerwuj dogodny dla Ciebie termin

lub zadzwoń


Nie wiesz czy możemy Ci pomóc?

Umów się na bezpłatną konsultację w Be Active

Wróć do strony głównej