Rehabilitacja dzieci i niemowląt w Centrum Osteopatii i Rehabilitacji
Be Active

W Centrum Osteopatii i Rehabilitacji Be Active prowadzimy terapie metodami NDT Bobath i NDT Bobath Baby w pełni dostosowane do wieku i indywidualnych możliwości każdego dziecka.

Zapewniamy przyjazną atmosferę, połączenie pracy z zabawą oraz bezpieczne, bezbolesne i komfortowe ćwiczenia dostosowane do wieku i możliwości dziecka. Pomagamy dzieciom i niemowlętom z wadami genetycznymi, wadami postawy, wadami stóp, mózgowym porażeniem dziecięcym, rozszczepem kręgosłupa, opóźnieniem rozwoju ruchowego i innymi zaburzeniami neurologicznymi.

Nie zwlekaj !
Każdy dzień u Twojego dziecka jest niezwykle ważny w jego prawidłowym rozwoju.

img

Na czym polega rehabilitacja niemowląt metodą NDT Bobath?

Wyróżnia nas indywidualne podejście do każdego dziecka. Fizjoterapeuta dobiera odpowiednie ćwiczenia mające na celu aktywizację całego ciała, normalizację napięcia mięśniowego i wykształcenie prawidłowych wzorców ruchowych. Rehabilitacja niemowląt i dzieci w Be Active jest bezbolesna i komfortowa dla maluchów. Dobierając ćwiczenia, uwzględniamy potrzeby psychologiczne i możliwości ruchowe dziecka.

Rehabilitacja niemowląt metodą NDT Bobath zapobiega utrwalaniu nieprawidłowych wzorców ruchowych, charakterystycznych dla poszczególnych zaburzeń. To właśnie dlatego ważna jest wczesna rehabilitacja niemowląt. W Centrum Osteopatii i Rehabilitacji Be Active prowadzimy fizjoterapię NDT Bobath adresowaną do wcześniaków, niemowląt i starszych dzieci.

Be Active to Centrum Rehabilitacji, w którym zajmujemy się prowadzeniem każdego rodzaju zajęć NDT. Podczas gdy metoda NDT Bobath skierowana jest do starszych dzieci, terapia NDT Bobath Baby powstała z myślą o wcześniakach i niemowlętach z zaburzeniami neurologicznymi. Jeśli tym, czego szukasz, jest profesjonalna rehabilitacja niemowląt, Be Active to miejsce, w którym znajdziesz najlepszą pomoc dla swojego malucha.

Wskazania do rehabilitacji metodą NDT Bobath

Do kogo adresujemy terapię metodą NDT Bobath? W Centrum Osteopatii i Rehabilitacji Be Active pomagamy wcześniakom, niemowlętom i dzieciom z zaburzeniami neurologicznymi, genetycznymi, takimi jak:

mózgowe porażenie dziecięce,

zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego,

opóźnienie rozwoju psychoruchowego,

wady wrodzone,

zaburzenia napięcia mięśniowego,

asymetria ułożeniowa,

wady stóp,

przebyte urazy mózgowo-czaszkowe,

rozszczep kręgosłupa

Terapię metodą NDT Bobath warto rozpocząć jak najwcześniej, najlepiej po zauważeniu następujących objawów:

zaciskanie piąstek,

przechylanie główki na jedną stronę,

prężenie nóżek,

nadmierne odchylanie główki do tyłu,

układanie ciała w kształt litery C,

drżenie rączek lub nóżek,

dyskomfort podczas leżenia na brzuchu,

wrażliwość na zmiany pozycji.

Podczas pracy z terapeutą dziecko zacznie utrwalać prawidłowe wzorce ruchowe i eliminować odmienne odruchy. Istotna jest również współpraca między terapeutą a rodzicem, którego zadaniem jest kontynuacja ćwiczeń w warunkach domowych. Utrwalanie odpowiednich wzorców podczas wykonywania codziennych czynności pielęgnacyjnych pozwala osiągnąć szybsze rezultaty terapii.

Rehabilitacja dzieci powyżej 3 roku życia

Układ szkieletowy dzieci w wieku 3, 4 lat jest bardzo giętki i wrażliwy. Stawy są ruchome, więzadła i mięśnie rozciągliwe. W tym okresie mogą pojawić się różne nieprawidłowości w rozwoju młodego człowieka, które mogą być skorygowane dzięki rehabilitacji.

Dodatkowo okres szkolny i wymuszone siedzenie w ławce szkolnej sprzyjają pojawianiu się wad postawy. W naszym gabinecie znajdą Państwo fachową pomoc związaną z m.in. skoliozami u dzieci, zaburzeniami w obrębie klatki piersiowej czy problemami w obrębie stóp, które mogą negatywnie wpłynąć na prawidłowy rozwój dzieci. Wczesne wykrycie problemu i rozpoczęcie fizjoterapii pomoże skorygować, wyleczyć wady, które występują u najmłodszych.

Skoliozy u dzieci

Rodzicu ! Czy Twoje dziecko ma objawy wskazujące na skoliozę?

Objawami wskazującymi na występowanie skoliozy jest:

ułożenie łopatki i ramienia na różnej wysokości

pojawienie się garba po jednej stronie klatki piersiowej

nierównomierne wcięcie w talii

Jeżeli coś Cię niepokoi , koniecznie skonsultuj to z fizjoterapeutą dziecięcym.

Wczesne rozpoczęcie leczenia skoliozy u dzieci, może skutkować zahamowaniem nasilenia skoliozy oraz stworzeniem warunków do prawidłowego wzrostu kręgosłupa i klatki piersiowej.

Czym jest skolioza?

Skolioza jest powszechną patologią u młodych ludzi i nieleczona właściwie może powodować wiele problemów w przyszłości. Wynika ona z nieprawidłowego, trójpłaszczyznowego skrzywienia kręgosłupa po jednej stronie ciała, spowodowanego rotacją kręgów. Kręgosłup kształtem zaczyna przypominać literę S.

Skoliozy u dzieci mogą pojawiać się na różnym etapie rozwoju:

wczesnodziecięce (do 3. roku życia);

dziecięce (od 3. do 10. roku życia);

młodzieńcze (w okresie dojrzewania).

Leczenie skoliozy dzieci i młodzieży Be Active jest możliwe, ale warto zacząć od poszukania przyczyny tego schorzenia. Jeśli możliwe jest jej ustalenie, to mogą to być:

zmiany kostne, mięśniowe lub neurologiczne w ciele;

nieodpowiednia postawa ciała (przebywanie zbyt długo w jednej pozycji);

otyłość;

nowotwory;

niewłaściwie wykonywana aktywność fizyczna;

siedzący tryb życia.

W gabinetach fizjoterapeutów Be Active stawiamy na bardzo dobrze wykwalifikowaną kadrę z wieloletnim doświadczeniem, zajmującą się leczeniem skoliozy. Fizjoterapeutom zależy na skutecznym rozwiązaniu problemów zdrowotnych małych pacjentów.

Jak przebiega terapia dla dzieci?

Jedną z głównych form leczenia, które można zastosować w przypadku skoliozy, jest fizjoterapia. Terapia dzieci będzie zależeć od stopnia deformacji kręgosłupa u każdego pacjenta.

Głównie jest wskazana dla osób z odchyleniem od 10 do 40 stopni. Fizjoterapia pod okiem specjalisty jest szeroko stosowana do korekcji postawy i ma na celu rehabilitację całego układu mięśniowego, przywrócenie prawidłowej postawy i naturalnych ruchów. Wykorzystuje specyficzne manewry do korekcji postawy z manipulacjami na kręgosłupie, rękach i nogach. Terapia dla dzieci powinna być przeprowadzana regularnie, według wskazań fizjoterapeuty. Bardzo ważnym elementem jest wykonywanie ćwiczeń w domu wskazanych przez fizjoterapeutę.

Rehabilitacja i ćwiczenia odgrywają kluczową rolę w korygowaniu zmienionych wzorców ruchowych oraz w umożliwieniu korekcji postawy. Leczenie skoliozy jest przede wszystkim aktywne i im szybciej zostanie podjęte, tym lepsze będą jego efekty.

Czym jest terapia stóp?

Co zyskuje Twoje dziecko dzięki terapii stóp?

Odpowiednia diagnoza pozwoli, precyzyjnie zająć się problemem Twojego dziecka

Wczesne rozpoznanie i zaczęcie terapii wad stóp daje większe szanse na zatrzymanie postępu wady lub jej wyleczenie.

Terapia stóp jest to specjalistyczna forma diagnozy na podstawie, której dobierane są odpowiednie formy fizjoterapii mające na celu zapobieganiu nieprawidłowej postawy ciała dziecka. Terapia polega na ocenie stanu motorycznego dziecka i przeprowadzeniu badania pokazującego stan rozwoju kończyny tylnej i stóp. Trójpłaszczyznowa terapia manualna wad stóp polega na terapii manualnej, rozciąganiu przykurczonych struktur oraz utrwalaniu terapii przez odpowiedni sposób bandażowania stóp.
Warto wybrać Be Active, ponieważ posiadamy profesjonalnych fizjoterapeutów z dużą wiedzą i doświadczeniem w pracy z dziećmi.

Chcę teraz wybrać termin wizyty

Chcę teraz wybrać termin wizyty

Jeśli nie masz jeszcze pewności czy możemy Ci pomóc - umów się na bezpłatną konsultacje. W trakcie tej wizyty damy Ci odpowiedź na to, jak bardzo jesteśmy w stanie Ci pomóc i ile czasu może zająć powrót do sprawności jaką oczekujesz.

Umawiam się na bezpłatną konsultacje

Wybierz swojego terapeutę i kliknij w link do rejestracji