Be Active, ul. Zachodnia 7/5A, 30-350 Kraków
+48 506 337 059
 • img
Rehabilitacja dzieci i niemowląt Kraków

Rehabilitacja dzieci i niemowląt w Be Active KrakówW Centrum Rehabilitacji Be Active prowadzimy terapie metodami NDT Bobath i NDT Bobath Baby w pełni dostosowane do wieku i indywidualnych możliwości każdego dziecka. Podczas zajęć łączymy fizjoterapię z zabawą, dzięki czemu dzieci czerpią radość z ćwiczeń, czując się bezpiecznie i komfortowo. Zapewniamy dokładną ocenę rozwoju ruchowego dziecka i przeprowadzamy instruktaż pielęgnacyjny dla rodziców, aby mogli wspierać prawidłowy rozwój swoich pociech podczas wykonywania codziennych czynności, takich jak noszenie, kąpanie czy przewijanie.

Kraków, ul. Zachodnia 7/5A – tutaj znajdziesz nasze Centrum Rehabilitacji, w którym doświadczony fizjoterapeuta NDT Bobath i NDT Bobath Baby zaplanuje terapię indywidualnie dopasowaną do potrzeb Twojego malucha. Zapewniamy przyjazną atmosferę, połączenie pracy z zabawą oraz bezpieczne, bezbolesne i komfortowe ćwiczenia dostosowane do wieku i możliwości dziecka. Pomagamy dzieciom i niemowlętom z wadami genetycznymi, wadami postawy, wadami stóp, mózgowym porażeniem dziecięcym, rozszczepem kręgosłupa, opóźnieniem rozwoju ruchowego i innymi zaburzeniami neurologicznymi.

Czym jest Metoda Prechtla i jak może pomóc twojemu dziecku?

Metoda Prechtla służy do jak najwcześniejszego zdiagnozowania niedojrzałości lub uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. Celem metody Prechtla jest rozpoczęcie jak najwcześniejszej rehabilitacji niemowląt: wcześniaków i dzieci do 5 miesiąca życia, Jest to niezbędne narzędzie do wczesnego wykrycia odchyleń od normy.

Jest to bardzo istotne, ponieważ w pierwszym miesiącach życia dziecka, mózg jest bardzo plastyczny i rozpoczęcie odpowiedniej terapii możliwie wcześnie, przynosi najlepsze efekty.

Główną techniką w Metodzie Prechtla jest obserwacja. Na czym polega?

Niemowlę jest kilkukrotnie nagrane kamerą lub telefonem przez lekarza lub fizjoterapeutę po odpowiednim specjalistycznym kursie z diagnostyki niemowląt Metodą Prechtla.

Terapeuta obserwuje motorykę spontaniczną dziecka. Analizuje nagrania względem jakości wzorców ruchowych. Pozwala to uchwycić precyzyjnie określenie natury i poziomu trudności psycho – motorycznych dziecka.

Jeżeli Twój maluszek to wcześniak, lub wydaje Ci się że coś z jego ruchomością jest nie tak. Warto to sprawdzić i pokazać specjaliście. Tym szybciej uchwycone zostaną nieprawidłowości w rozwoju, tym szybciej będzie można doprowadzić Twoje maleństwo do pełnej sprawności i wyeliminować dalsze pogłębianie się problemu.

Zapraszamy do Be Active, gdzie pod okiem wykwalifikowanego specjalisty pomożemy Twojemu dziecku.

Na czym polega rehabilitacja dzieci metodą NDT Bobath?


Wyróżnia nas indywidualne podejście do każdego dziecka. Fizjoterapeuta dobiera odpowiednie ćwiczenia mające na celu aktywizację całego ciała, normalizację napięcia mięśniowego i wykształcenie prawidłowych wzorców ruchowych. Rehabilitacja niemowląt i dzieci w Be Active Kraków jest bezbolesna i komfortowa dla maluchów. Dobierając ćwiczenia, uwzględniamy potrzeby psychologiczne i możliwości ruchowe dziecka. W inny sposób przebiega rehabilitacja dzieci z wadami postawy, a zupełnie inaczej wygląda rehabilitacja stóp, dlatego dbamy o to, by w pełni dopasować rodzaj ćwiczeń do każdego dziecka i skupiać się na poprawie jego sprawności fizycznej.

Rehabilitacja metodą NDT Bobath zapobiega utrwalaniu nieprawidłowych wzorców ruchowych, charakterystycznych dla poszczególnych zaburzeń. To właśnie dlatego ważna jest wczesna rehabilitacja dzieci. Kraków jest miastem, w którym prowadzimy fizjoterapię NDT Bobath adresowaną do wcześniaków, niemowląt i starszych dzieci.

NDT Bobath Baby. Kraków Be Active to Centrum Rehabilitacji, w którym zajmujemy się prowadzeniem każdego rodzaju zajęć NDT. Podczas gdy metoda NDT Bobath skierowana jest do starszych dzieci, terapia NDT Bobath Baby powstała z myślą o wcześniakach i niemowlętach z zaburzeniami neurologicznymi. Jeśli tym, czego szukasz, jest profesjonalna rehabilitacja niemowląt, Kraków to miejsce, w którym znajdziesz najlepszą pomoc dla swojego malucha.


Wskazania do rehabilitacji metodą NDT Bobath


Do kogo adresujemy terapię metodą NDT Bobath? Kraków jest siedzibą Centrum Rehabilitacji Be Active, w którym pomagamy wcześniakom, niemowlętom i dzieciom z zaburzeniami neurologicznymi, genetycznymi, takimi jak:

 1. mózgowe porażenie dziecięce,
 2. zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego,
 3. opóźnienie rozwoju psychoruchowego,
 4. wady wrodzone,
 5. zaburzenia napięcia mięśniowego,
 6. asymetria ułożeniowa,
 7. wady stóp,
 8. przebyte urazy mózgowo-czaszkowe,
 9. rozszczep kręgosłupa.

NDT Bobath pozwala osiągnąć pozytywne rezultaty w leczeniu wielu zaburzeń, zarówno tych neurologicznych (np. mózgowe porażenie dziecięce, zaburzenia napięcia mięśniowego). Terapię metodą NDT Bobath w Be Active Kraków warto rozpocząć jak najwcześniej, najlepiej po zauważeniu następujących objawów:

 1. zaciskanie piąstek,
 2. przechylanie główki na jedną stronę,
 3. prężenie nóżek,
 4. nadmierne odchylanie główki do tyłu,
 5. układanie ciała w kształt litery C,
 6. drżenie rączek lub nóżek,
 7. dyskomfort podczas leżenia na brzuchu,
 8. wrażliwość na zmiany pozycji.

Podczas pracy z terapeutą dziecko zacznie utrwalać prawidłowe wzorce ruchowe i eliminować odmienne odruchy. Istotna jest również współpraca między terapeutą a rodzicem, którego zadaniem jest kontynuacja ćwiczeń w warunkach domowych. Utrwalanie odpowiednich wzorców podczas wykonywania codziennych czynności pielęgnacyjnych pozwala osiągnąć szybsze rezultaty terapii.


Rehabilitacja dzieci w Be Active Kraków


Terapia Neurorozwojowa NDT Bobath (ang. neuro-developmental treatment) jest powszechnie stosowaną metodą w rehabilitacji zaburzeń neurologicznych, u niemowląt i dzieci.  Rehabilitacja dzieci metodą NDT Bobath została zapoczątkowana przez KAROLA i Bertę Bobath w latach 40. XX wieku. Metoda terapeutyczna stworzona przez fizjoterapeutkę i neurologa jest dziś z powodzeniem wykorzystywana na całym świecie i znana pod nazwą NDT Bobath oraz NDT Bobath Baby. Zapraszamy do Be Active Kraków – znajdziesz u nas profesjonalną pomoc wykwalifikowanej fizjoterapeutki NDT Bobath specjalizującej się w pracy z dziećmi i niemowlętami.


Nie czekaj - zarezerwuj termin do naszych fizjoterapeutów klikając poniżej


Najłatwiej zarejestrujesz się ONLINE

Kliknij i zarezerwuj dogodny dla Ciebie termin

lub zadzwoń


Nie wiesz czy możemy Ci pomóc?

Umów się na bezpłatną konsultację w Be Active

Wróć do strony głównej