Osteopatia niemowląt i dzieci

Przyjście na świat małego człowieka budzi wiele emocji.

Każdy z Was – rodziców chce dla Swojego maluszka jak najlepiej. Doskonale to rozumiemy. Sami jesteśmy rodzicami. Niemowlęta często płaczą, wykrzywiają się i robią mnóstwo różnych dziwnych rzeczy, które czasem nas niepokoją.
One w swój niepowtarzalny sposób mówią nam o swoich problemach płacząc, nie śpiąc, nie jedząc, prężąc się.
Dobry Osteopata to świetny diagnosta i terapeuta. Osteopaci którzy sporo pracują z maluchami, mają doskonałe rezultaty terapeutyczne. To o czym tu piszemy, to tylko kropla tego, z czym można się zgłosić do osteopaty.

img

Co wtedy robić?

Ci z Was, którzy już mają co najmniej jedno dziecko rozpoznajecie już, które elementy są typowe dla tego wieku, a którym trzeba się przyjrzeć. Ale i Was czasem nie jedno jeszcze zaskakuje prawda?

Jeżeli macie zaufanego pediatrę, pójdźcie, pokażcie, porozmawiajcie o wszystkim co was martwi i niepokoi.
Jeżeli zobaczy coś nieprawidłowego doradzi co z tym zrobić, lub skieruje Was do odpowiedniego specjalisty, w tym też do osteopaty niemowlęcego, czy osteopaty dziecięcego.

Jeżeli dziecko ma przykładowo:
kolki, bóle brzuszka, wzdęcia, zaparcia, ulewa dość sporo, ma bóle o nieznanym podłożu, nieutulony płacz, skrócone wędzidełko.
Pediatra lub położna stwierdziła obniżone lub podwyższone napięcie mięśniowe, asymetrie ułożeniową, plagiocefalię, zatkany kanalik łzowy, lub krzywą główkę, zgłoś się do osteopaty niemowlęcego. Pracujemy i skutecznie pomagamy niemowlakom z takich dolegliwościami. Często już po jednej wizycie widać znaczną poprawę.Niemowlęta i dzieci starsze

Jeżeli dziecko jest nieco starsze i ma spowolniony rozwój w stosunku do wieku dziecka (dziecko nie siada, nie obraca się, nie wstaje w okresie kiedy dzieci powinny już to umieć, lub za szybko zaczęło wstawać co też jest powodem do niepokoju), ma zdiagnozowany syndrom kiss, lub objawy które mogą na to wskazywać. To też powinniście się tym zainteresować i sprawdzić to u osteopaty dziecięcego.

Jeżeli widzicie wszelkie anomalie, które was martwią i dotąd nie udało się zdiagnozować, a które chcielibyście sprawdzić, bo martwicie się o prawidłowy rozwój dziecka, zarezerwujcie termin do osteopaty dziecięcego. Często już po pierwszym spotkaniu widać efekty. Wasze dziecko będzie Wam wdzięczne. To co zostanie odpowiednio zdiagnozowane i naprawione za młodu, będzie owocowało w późniejszym okresie.Co nas wyróżnia?!

Zdarza się jednak, że sama terapia osteopatyczna nie pomoże i trzeba wspomóc ją spotkaniami z rehabilitantem np. pracującym metodą NDT Bobath lub innych specjalistą jak neurologopeda, czy logopeda. Lub zupełnie inny specjalista z którymi współpracują osteopaci.

Połączenie różnych specjalizacji, bardzo przyspiesza prawidłowy rozwój i powrót do zdrowia Twojego maluszka.

Dlatego w Be Active osteopaci współpracują z fizjoterapeutami, neurologopedami, dietetykami i innymi profesjami medycznymi, aby w maksymalnie krótki i efektywny sposób pomóc Twojemu dziecku.

Dzięki temu, że pracujemy w obrębie jednego gabinetu, wymieniamy się doświadczeniami, mamy wgląd w karty pacjenta i możemy je na bieżąco omówić między sobą. Czas i prawidłowa diagnoza to klucz do szybkiego powrotu do zdrowia Twojego dziecka.

Dlatego nasi podopieczni, dużo szybciej wracają do zdrowia i pełnej sprawności.Pamiętaj! Tym szybciej rozpoczniecie prawidłową terapię, tym większa szansa, że dolegliwości i nieprawidłowości znikną bez śladu.

Jeżeli widzisz, że Twoje dziecko najzwyczajniej w świecie cierpi,
coś go boli,
nie radzi sobie,
ma dysfunkcje które Cię martwią.

Nie zostawiaj tego na później.

Nie wierz w to, że dziecko z czegoś po prostu wyrośnie. Nieleczone dolegliwości, nawet jak się z czasem wyciszą, najpewniej będą powodować negatywne konsekwencje w przyszłości.

Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów, którzy ocenią czy wszystko z Twoim maluszkiem jest w porządku, wejdź i kliknij wizytę u osteopaty zajmującego się niemowlakami w Be Active lub zapisz się do fizjoterapeuty pediatrycznego lub fizjoterapeuty NDT Bobath.

Tym szybciej zaczniesz skuteczną terapię, tym mniej spotkań z Twoim maluszkiem będzie trzeba.

A jeżeli okaże się, że wszystko jest dobrze. Będziesz spać spokojnie i cieszyć się magią rodzicielstwa.

Nie wymieniliśmy tu wszystkich dolegliwości z którymi pracujemy.

O wielu innych dolegliwościach, sposobach radzenia sobie z nimi piszemy na naszym blogu, do którego zachęcamy. Dowiesz się z niego wielu ciekawych i przydatnych informacji.

Aby przeczytać nasz blog kliknij. nagroda miejsce przyjazen rodzinom z dziećmi

Chcę teraz wybrać termin wizyty

Chcę teraz wybrać termin wizyty

Wybierz swojego terapeutę i kliknij w link do rejestracji