Be Active, ul. Zachodnia 27/1/2, 30-350 Kraków
+48 506 337 059
 • img
coaching kraków ruczaj

Coaching w Be Active


Zmiany w życiu? - co dalej...?

 1. Szukasz i potrzebujesz zmiany?
 2. Wstajesz rano i boli cie brzuch z nerwów?
 3. Stres zjada Cię od środka?
 4. Myślisz o poniedziałku i już masz dość kolejnego tygodnia?
 5. Ciągły bieg...
 6. Wszystko jest wyśrubowane do granic możliwości?
O coachingu głośno zrobiło się już dobrych kilka lat temu

Do Polski przyszedł ze Stanów Zjednoczonych, w których początkowo Coach był trenerem motywującym drużynę sportową. Obecnie coaching opiera się na porozumieniu pomiędzy Klientem i Coachem, które umożliwia rozwój osobisty, lepsze wykorzystywanie własnych zasobów, poprawienie efektywności działania. Tego rodzaju współpraca sprawia, że Klient osiąga wyznaczone przez siebie cele, a sam Coach jest w relacji partnerem, nie terapeutą. Skuteczność tej metody sprawiła, że zaczęły wyrastać nowe gałęzie coachingu: obecnie możemy mówić o biznes coachingu, life coachingu, coachingu rodzicielskim, a nawet coachingu zdrowia. Dużą popularnością cieszy się także coaching kariery. Czym jest i dlaczego warto zainteresować się tą dziedziną?


Coaching kariery – sposób na zmiany i sukces zawodowy

Znalezienie idealnej pracy dla wie lu osób wydaje się wręcz nieosiągalnym marzeniem. W końcu pod uwagę należy brać nie tylko wykonywaną pracę, ale również zarobki, warunki panujące w zakładzie, możliwość awansu, a nawet odległość od miejsca zamieszkania. Nie zawsze mamy możliwość wyboru: czasem okoliczności zmuszają nas do podjęcia pracy, która nie będzie odpowiadała nam w stu procentach. A może praca, którą na początku uważamy za idealną okazuje się rozczarowaniem? Jeśli szukasz wymarzonej pracy lub potrzebujesz zmian w swoim życiu zawodowym, coaching zawodowy będzie najlepszym rozwiązaniem. Coaching kariery to narzędzie, dzięki któremu świadomie możesz budować swoją ścieżkę kariery. Podczas naszej współpracy znajdziesz swoje miejsce w życiu zawodowym oraz znajdziesz pracę, która przyniesie Ci satysfakcję. Coaching zawodowy to propozycja dla każdego. Mogą z niego skorzystać młode osoby, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową oraz szukają zawodu dla siebie, a jednocześnie nie posiadają zbyt dużego doświadczenia.


Coaching kariery to także szansa na zmianę dla wszystkich osób zmęczonych pracą na swoim dotychczasowym stanowisku. Jeśli masz już dosyć pracy w korporacji lub własna działalność gospodarcza nie przynosi Ci już satysfakcji i pieniędzy, warto zastanowić się nad powodem takiego stanu rzeczy oraz poszukać rozwiązania. W Be Active tym właśnie się zajmuję. Współpraca z coachem pozwala na zbudowanie nowej ścieżki kariery zawodowej w oparciu o posiadane zasoby takie jak doświadczenie zawodowe, umiejętności, predyspozycje oraz wszystko to co można wykorzystać, aby wybrać odpowiedni kierynek zawodowy. Nauczę Cię wykorzystać Twoją wiedzę i doświadczenie do znalezienia pracy na której Ci naprawdę zależy. A jeżeli masz już jasno sprecyzowane co chcesz robić i dla jakiej firmy aplikujesz. Nauczę Cię jak rozmawiać z rekruterami, abyś był w czołówce kandydatów z którymi chcą rozmawiać osoby decyzyjne.


Planując rozwój własnej kariery, warto zwrócić uwagę również na pojęcie marki osobistej. Ma ona coraz większe znaczenie nie tylko w przypadku kariery medialnej czy politycznej, ale również zawodowej. Coaching marki osobistej to praca nie tylko nad budową kariery, ale również rozwojem pasji, dzięki czemu możliwe jest także tworzenie silnej marki osobistej. Niezależnie od zawodu i miejsca zatrudnienia warto zadbać o markę osobistą – spraw, by Twoje nazwisko oznaczało jakość, wiarygodność i niezawodność, a staniesz się cenionym na rynku pracy pracownikiem. Nauczę Cię mówić o Twojej marce osobistej, aby rekruterzy chcieli Cię zatrudnić. Współpraca z coachem zawodowym zwiększa Twój potencjał oraz szansę na wyższe zarobki. Umów się na wizytę z coachem w Be Active i zmień pracę na taką jaką chcesz.

Zapraszam - Paweł Korczyk

tel. 506 337 059

lub

REJESTRACJA ONLINE

Coaching Be Active

Coaching, choć coraz popularniejszy, dla wielu osób dalej pozostaje wielką niewiadomą. Warto jednak uświadomić sobie zalety tego procesu, bowiem każdy z nas może wynieść z sesji coachingowej wiele korzyści. Wśród nich wymienić należy przede wszystkim zwiększenie własnej świadomości, lepszą motywację oraz rozwój osobisty. Warunkiem tego, by sesja coachingowa przyniosła efekty, jest dobra sesja coachingowa oparta na szczerości klienta samego z sobą. Coach nie jest terapeutą czy nauczycielem, nie podam Ci gotowych rozwiązań oraz nie prowadzę terapii. Zamiast tego podążam wraz z Tobą i staram się znaleźć wraz z Tobą cel oraz sposoby jego osiągnięcia. Choć sesje opierają się przede wszystkim na rozmowie, to jednak pojawiają się na nich również specjalnie dobrane ćwiczenia coachingowe. Dzięki nim zyskujesz lepszy wgląd w siebie oraz możliwość przeanalizowania własnych możliwości. Spróbuj i zaskocz się pozytywnie :)


Metody stosowane w coachingu

Jeśli chodzi o ćwiczenia coachingowe, dobieram narzędzia, w zależności od potrzeb moich klientów. Nie każde narzędzie będzie odpowiednie dla każdego, nie wszystkie metody coachingowe zostaną wykorzystane podczas sesji. Część z nich jednak to metody stosowane w coachingu powszechnie – głównie z powodu ich dużej skuteczności. Jedną z moich ulubionych i podstawowych metod jest analiza SMART: pozwala ona na wyznaczenie celów w taki sposób, by prawdopodobieństwo ich realizacji było jak największe. Zgodnie z tą zasadą cel powinien być konkretny, mierzalny, realny do osiągnięcia i zarazem ambitny, istotny dla Ciebie oraz posiadać określone ramy czasowe.

Kolejne narzędzie które chętnie wykorzystuje to studnia motywacji – dzięki niej dowiesz się, co motywuje Cię najbardziej, a co sprawia, że odczuwasz brak motywacji. Studnia motywacji nie wymaga żadnych szczególnych akcesoriów – wystarczy kartka papieru przedzielona w odpowiedni sposób. Szczegółowe pytania pozwalają na stworzenie listy motywatorów, do której możesz sięgać w każdej chwili

Metoda 6 kapeluszy De Bono to z kolei narzędzie umożliwiające twórcze rozwiązywanie problemów. Na postawione pytanie należy odpowiadać w kilka sposobów, wyobrażając sobie na swojej głowie inny kapelusz, który może symbolizować emocje, obiektywizm, pesymizm, optymizm, możliwości i chłodne, analityczne myślenie.

Warto zwrócić uwagę, że nawet najlepsze metody coachingu nie zastąpią kontaktu oraz pracy z coachem; mogą jednak stanowić doskonałe uzupełnienie sesji coachingowych, na które serdecznie zapraszam. Wiem, że nie każdy z Was będzie chciał pracować z wykorzystaniem wykresów, metafor czy kolorowych rysunków. Dobrze zastosowane ćwiczenia w odpowiednio dobranej formie ułatwią pracę podczas sesji. Jestem po to, by Ci pomóc.
A może masz inne problemy z którymi sobie nie radzisz?

 1. Uważasz, że na pewno nie uda Ci się schudnąć. Przecież już tyle razy próbowałeś/próbowałaś?
 2. Myślisz, że nie poznasz już nikogo i sam/sama spędzisz resztę życia?
 3. Lubiłeś swoją pracę, a teraz na samą myśl robi Ci się niedobrze
 4. Partner z którym teraz jesteś do niedawna był taki super, a teraz nie masz o czym z nim/nią rozmawiać. Zastanawiasz się - co się stało? Co przegapiłeś/aś?

Zapraszam do Be Active. Poszukamy przyczyn i znajdziemy rozwiązanie.
Czasem niewiele potrzeba, aby wszytko zacząć od nowa, lub naprawić to co kiedyś świetnie działało.
Skończyły się czasy, kiedy ze swoim problemem zostawałeś sam. 1. Poznałeś/poznałaś mnóstwo ludzi w internecie, ale nie masz odwagi spotkać się w realu?
 2. Może znalazłeś się na tej stronie, bo masz problemy z którymi od dawna nie umiesz sobie poradzić i ogarnia Cię strach przed zmianą, która niechybnie Cię czeka?
 3. Masz jakieś postanowienia, w których nie umiesz wytrwać?
 4. Są sprawy których nie umiesz sobie poukładać i czujesz, że jesteś zawieszony w czasoprzestrzeni i potrzebujesz „kopa” do działania?
 5. Wyznaczyłeś sobie jakieś cele jak np. zmiana otoczenia, zmiana partnera, czegokolwiek i to wszystko jest tak abstrakcyjne, że nie wiesz w ogóle od czego zacząć i jak się za to zabrać?
 6. Może od jakiegoś czasu szukasz pracy i nikt się do Ciebie nie odzywa?

A jeżeli już idziesz na rozmowę o pracę to i tak nic z tego nie wychodzi? Rekruterzy nie poznali się na Tobie i nie wiesz gdzie popełniasz błąd?

 1. Otworzyłeś własną firmę i nie jest tak kolorowo jakby się mogło wydawać? Nadmiar nowych nieznanych obowiązków zaczyna zalewać Cię z każdej strony?
 2. A może wręcz przeciwnie. Twój biznes bardzo szybko się rozwija. Potrzeba zmian organizacyjnych i nie chcesz podejmować pochopnych wniosków? Potrzebujesz popatrzeć z boku na to co się dzieje. Przeanalizować wszystko na spokojnie. Rozbić na drobne wszystko co istotne bez emocji, tylko opierając się na faktach i liczbach?

Lub po prostu coś jest nie tak i do końca sam nie wiesz co.
Wisi Ci to jak kula u nogi i chciałbyś „COŚ” zmienić, żeby było "INACZEJ"
"LEPIEJ" niż jest dotychczas?


Problemy i cele które tu wymieniłem, są tylko częścią tego co nas otacza i z czym się borykamy na co dzień. Wcale nie musi być tak, że zostaniesz z tym sam/sama. To wszystko o czym tu piszę to tematy, które najczęściej pojawiają się na moich spotkaniach z klientami. Pewność siebie, wstyd, brak samorealizacji, nie ogarnianie w życiu czy w pracy. To wszystko przeplata się i wiąże w całość.

Nie zostawiaj tego.

Nad tym można i trzeba pracować. Nie ma nic gorszego niż tkwić w sprawach które nas martwią, smucą i nie pozwalają żyć i iść do przodu. I to nie ważne jak błaha wydaje się to sprawa. Wszystko co nas przytłacza, ogranicza i nie pozwala normalnie żyć, jest idealnym powodem do tego aby to zmienić.

Ale to tylko od Ciebie zależy czy będziesz chciał/chciała tych zmian i weźmiesz się za to aby było Ci lepiej.

Masz to szczęście, że nie musisz tego robić sam. Możesz mieć wsparcie i pomoc w zmianach, które niejednokrotnie są trudnych przeżyciem. Ważną zmianą, która zaważy na kolejnych latach Twojego życia.

Zapraszam Cię do Be Active. Pomogę i nauczę Cię tego jak przeprowadzić takie zmiany.

Zajmiemy się Twoimi lękami i negatywnymi przekonaniami, które do tej pory trzymały Cię na dystans od spraw, które od dawna chciałeś/chciałaś zmienić.

Życie mamy jedno i od Ciebie zależy jak go przeżyjesz. Jeżeli sam nie weźmiesz się za zmiany w SWOIM życiu, to nikt tego nie zrobi.

Ja pomogę przejść Ci przez te zmianę. Pokażę i dam narzędzia które pomogą osiągnąć to z czym przyjdziesz.

Najważniejszy jest pierwszy krok. Przyznać się przed samym sobą, że potrzebuje się pomocy.

To wielka odwaga przyznać się przed samym sobą, że potrzebuje się wsparcia.

Czy chciałbyś/chciałabyś na stare lata wkurzać się na siebie, że mogłeś/mogłaś coś zmienić?

Ja osobiście cholernie się tego boję.

Więc nie zostawiaj tego na później. Bo może braknąć czasu, którego nie da się cofnąć.

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację. Wyjaśnię Ci jak mogę Ci pomóc. Rozpoczniemy proces Twojej zmiany i zobaczysz, że to z czym przyszedłeś jest na wyciągnięcie ręki.


Z perspektywy Faceta - Ojca - Szefa

Zapraszam Cię do lektury kilku moich artykułów, które w ostatnim czasie pojawiły się na Facebooku.

Mam nadzieję, że pomogą Ci w podjęciu ważnych dla Ciebie decyzji.

Zmiany perspektywy.

Otworzenia oczu i serca na to co ważne dla Ciebie i bliskich.

Jeżeli chciałbyś porozmawiać na któryś z poruszanych tam tematów zapraszam Cię do rejestracji i umówienia terminu spotkania.

Nie mieszkasz w Krakowie? To nic. Spotkania mogą odbywać się przez komunikator Skype.


Rodzina a rozwój

foto

Jak to jest, kiedy wiążemy się z drugą osobą, a następnie pojawiają się dzieci? Poświęcamy temu większość czasu i energii.

Jest to zupełnie zrozumiałe i ludzkie. Bez bliskich sobie osób, nasze człowieczeństwo ma się ni jak.

Żyjemy jednak w czasach, w których wymaga się od nas ciągłego rozwoju.

Jeżeli chcemy zarabiać, iść do przodu i sprostać rynkowi pracy, musimy znaleźć czas na naukę.

Oczywiście staje się to wielokrotnie trudniejsze, kiedy po domu biegają dzieci, po pracy padamy na twarz, a perspektywa weekendu na uczelni lekko nas dobija.

Powiem Wam jednak z doświadczenia - da się!!!

Tu weteranem jest moja żona. Udało jej się skończyć drugie studia z dzieckiem w domu i z drugim dzieciakiem w brzuchu. Wymagało to od nas nie lada wysiłku, kompromisu i perfekcji planisty ;)

Ale daliśmy radę. I to nasz wspólny sukces!

Ograniczenia są w naszych głowach. Często tkwienie w miejscu jest dużo bardziej męczące, niż wyjście z naszej strefy komfortu. Mamy w domu taki plakat, który mówi, że życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać balans, trzeba ruszyć do przodu.

Jak jest u Was z tym startem?

Udaje Wam się pogodzić obowiązki domowe z rozwojem zawodowym czy osobistym?

A może nie wierzycie w siebie i boicie się podjąć temat?

Odkąd mam chłopaków, wcale się nie dziwię! Ale pomyśl. Za kilka lat dzieci się usamodzielnią, a Ty będziesz nadal stał w tym samym miejscu?

Poza tym uczmy się. Aby dawać dzieciakom przykład. Poszerzając swoje horyzonty niejednokrotnie otwieramy im perspektywę na lepsze jutro.

I nie chodzi mi tu tylko o finanse, ale o otwartość, zaradność i przede wszystkim pasje. Bądźmy dla nich przykładem, że spełnianie swoich potrzeb i umiarkowany zdrowy egoizm, daje nam siłę.

Jeżeli nie wiesz od czego zacząć? Po latach boisz się wrócić na studia? Lub czujesz, że życie przecieka Ci między palcami?

Zadzwoń. Pogadamy, :)


Zdrowa granica kompromisu...

Jak to jest u Was w życiu, w związku czy pracy?

Zbyt często odpuszczacie?

A może wręcz przeciwnie - nie mając racji idziecie w zaparte?

W pracy zwalacie na szefa. W domu na menstruacje i bunt dwu latka...

A ogólnie w życiu, na luki w wychowaniu, czy silny charakter...

I owszem! To wszystko jest istotne.

Ale będąc facetem z krwi i kości trzeba to wziąć na klatę i iść dalej.

Czy na pewno?

Miałem ostatnio przyjemność poznać psychoterapeutę, który utwierdził mnie w przekonaniu, że za rzadko pozwalamy sobie na okazywanie emocji.

Na pokazanie ich na zewnątrz. Jest to problem, który towarzyszy nam od dzieciństwa.

foto

Okazywanie słabości często wydaje się nie męskie.

Mama powtarzała nie becz. Co z ciebie za facet. Znacie to?

Nie wiem skąd to przeświadczenie, że faceci są silni?

Ale jak silni? Fizycznie? Emocjonalnie? Jak?

Bardzo często My faceci udajemy silnych!

Widzieliście kiedyś rodząca kobietę??

Ja widziałem. Dwa razy. To jest siła! Nie zazdroszczę tego bólu, który jest potrzebny aby urodzić naszych synów czy córki.

Nas zmiótłby nawet nie skurcz porodowy, a tydzień mdłości. :/ Taka prawda.

Bądźmy szczerzy. Większość z nas facetów, źle znosi ból czy choroby. Nie oszukujmy się...

Niemniej jednak myślę, że nadchodzą czasy, gdzie męskie emocje w życiu codziennym powinny być brane pod uwagę.

Powinniśmy jako faceci potrafić okazać emocje.

I to jest cholernie męskie!

Nie wierzysz? Spróbuj...

Problem polega na tym, co zauważyłem na spotkaniach które prowadzę z mężczyznami w Be Active, że większość nie potrafi nazwać emocji. Więc jak ma je odczuwać???

Jak nawet nie wie taki facet, co mu się w ciele dzieje?

Nie łatwo jest przegadać partnerkę czy szefa, ale odpowiednio dobrana argumentacja nie postawi Cię na straconej pozycji.

Wyraź swoje Ja. Pokaż swoim bliskim co naprawdę czujesz. Nazwij to po imieniu. Nie bój się pokazać radości, miłości, smutku, strachu, czy lęku. To wszystko istnieje. Jest wokół nas i na pewno pozwoli zbliżyć się do osób, które są Ci bliskie.

Zacznij oddychać pełną piersią.

Nie wiesz od czego zacząć?

Zapraszam do Be Actve na bezpłatną konsultację. Powiem Ci jak mogę Ci pomóc.

Zarejestruj się online lub telefonicznie, tel. 506 337 059

Zapraszam


Czasy samca alfa odchodzą w zapomnienie...

Moją żonę poznałam wieki temu. Nie podejrzewałem w ten czas, że będziemy razem. Nasze historie przeplatały się raz na czas.

Suma sumarum pewnej zimy spojrzeliśmy na siebie z innej perspektywy i ta perspektywa tak nam się spodobała, że postanowiliśmy razem iść przez świat. Nic w tym dziwnego i szczególnego, gdyby nie szereg zmian, które ostatnio zaszły w naszym życiu. Ja człowiek przez lata związany z korporacjami i handlem. Maria osteopata i fizjoterapeuta prowadząca od kilku lat gabinet Be Active.

Dwa różne światy. Dwie niezależne, uparte i charakterne osoby. Jak wiecie, życie to nie bajka i trzeba "nauczyć się siebie".

Jak każdy związek miewamy wzloty i upadki. Z upadków, a było ich trochę, wyciągamy najważniejsze wnioski i staramy się odrabiać lekcje. I tak doszliśmy po raz kolejny do wspólnego punktu. Tym razem w życiu zawodowym.

Przewroty to nasza specjalność!

Zrezygnowałem z pracy handlowca w korpo, na rzecz urlopu macierzyńskiego mojej żony i prowadzenia wspólnego gabinetu. To tak jakbym zaczął wszystko od nowa. Mimo, iż firmę prowadziliśmy razem od początku, to nigdy nie miałem możliwości wgryzienia się w nią od podszewki. Teraz zarządzam gabinetami, oraz ludźmi którzy tworzą naszą firmę, a kiedy Maria pracuje, jestem pełnoetatowym Kurem domowym ;)

Tu ukłon w stronę kobiet!!!

Panie naprawdę siedząc z dzieciakami w domu - nie siedzą! Śmiejemy się z żoną, że czasem kiedy chłopaki mają gorszy dzień, to wyjście do pracy jest porównywalne ze Spa...

Mamy czasy, w których to rodzice wychowują dzieci. I proporcje, w których jest 85% matki i 15% ojca odchodzą w zapomnienie. Kobiety chcą się rozwijać, uczyć, prowadzą własne firmy lub zarabiają tyle samo, bądź więcej niż facet. Często jedno źródło dochodu na rodzinę to za mało. Trzeba przewartościować swój świat i dostosować się do realiów.

foto

Jak zrobić to z głową?

Jak rozmawiać z kobietą, która często jest w emocjonalnej rozsypce?

Bo kiedy pojawia się dziecko, ona staje się przede wszystkim matką! Cała reszta schodzi na drugi plan.

Jak zrozumieć swoją partnerkę w jej wyborach i znaleźć kompromis?

Jak utrzymać budżet domowy i mieć czas dla dziecka, nie tylko w weekend?

Wszystkie te tematy możesz sobie poukładać.

Istnieją narzędzia, dzięki którym nowa rzeczywistość nie będzie taka straszna. A życie rodzinne będzie rodzinne w praktyce, a nie tylko z nazwy.

Zapraszam do śledzenia moich wpisów. Postaram się jako ojciec, mąż, coach, wieloletni handlowiec, współwłaściciel i współtwórca Be Active, pokazać Wam narzędzia do pracy nad sobą i swoim otoczeniem.

Wszystkich ojców, mężów, pracowników etatowych, właścicieli firm własnych i współmałżonek, zapraszam do wspólnej dyskusji, na tematy ważne dla Was.

Zapraszam Was również na indywidualne spotkania stacjonarne w Krakowie na ul. Zachodniej 7 lub przez Skype, na których nauczę Cię jak pogodzić życie prywatne i zawodowe. Pokażę Ci jakie konsekwencje pociągają nasze zachowania i czyny, abyś umiał wykorzystać to, do bycia lepszym ojcem, mężem, szefem...


Najgroźniejsze trucizny

Często zmiana sama w sobie przeraża nas mniej niż to co powiedzą o niej ludzie. Nie zawsze mamy wsparcie w swoim najbliższym otoczeniu.

Jest to jeden z czynników demotywujących nas do zmian. Kiedyś przeczytałem takie zdanie: "Kiedy rozczarujesz ludzi od których jesteś uzależniony, odzyskasz siebie". Nie wiem czemu je wtedy zapisałem... Ale czym więcej z Wami pracuję, tym większy sens widzę w tej sentencji.

Pamiętaj, że to Twoje życie i nikt go za Ciebie nie przeżyje, a jeżeli próbuje, to potrzebujesz zmian na już! Jeśli masz dość stagnacji i życia w świecie '' co ludzie powiedzą''. Ale nie wiesz jak wykonać pierwszy krok - przyjdź!

POROZMAWIAMY.

Otwórz się na zmiany i znajdź w sobie siłę by być szczęśliwym tu i teraz :)

Nie za rok czy dwa...

Paweł

foto

Do zobaczenia w gabinecie na Zachodniej 7/ 5A w Krakowie
pozdrawiam
Paweł Korczyk


Kilka słów o mnie

Nazywam się Paweł Korczyk. Jestem dyplomowanym coachem . Przez wiele lat pracowałem jako specjalista w dziale handlowym dla wielu dużych organizacji. Dzięki temu, iż swoją profesję poznałem od podszewki i tu was zaskoczę. Z pierwszego zawodu jestem szewcem. I naprawdę lubiłem tę pracę. Ale jeszcze bardziej cenię sobie rozwój. Przez lata pracy obserwowałem relacje między ludzkie. Nie tylko z perspektywy pracownika, brygadzisty czy dyrektora, ale również męża, ojca i współzałożyciela Be Active.

Obecnie odnajduje się w bezpośredniej pracy z drugim człowiekiem mogąc wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie w pomocy takim osobom jak Ty.

Pamiętaj.

Nie zawsze świat musi się walić, żeby przyjść do mnie i rozwiązać swój problem. Czasem te małe cele ważą o całym Twoim życiu.

Pracując z ludźmi nauczyłem się jednego.

Tylko dzięki rozmowie i szczerości z samym sobą jesteś w stanie dojść do celu.

ZADZWOŃ tel. 506 337 059

foto