O tym dziś czyli Kasia Rajchel Górska

Pierwszym objawem dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych nie musi być ból. Może to być odczuwalne napięcie w okolicy policzków oraz obejmujące również całą twarzoczaszkę.

O ile takie napięcia często są bagatelizowane przez pacjentów, ponieważ nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, to ból już niestety powoduje spore utrudnienia.

Kiedy należy zgłosić się do fizjoterapeuty na konsultację z zakresu fizjoterapii stomatologicznej?

W jaki sposób pojawia się ból pochodzący z narządu żucia?
✓ Ból w obrębie żwacza/policzka lub kąta żuchwy - może być rozlany lub dobrze zlokalizowany, a także może promieniować w stronę ucha lub skroni;
✓ Ból o charakterze ciągnięcia lub odczuwanej blokady podczas otwierania żuchwy;
✓ Ból ucha lub jego okolicy. Przy czym każdy ból ucha musi/ powinien być skonsultowany najpierw z laryngologiem, jeśli występują do tego odpowiednie przesłanki (zapalenie ucha, przeziębienie, “zawianie”)
✓ Ból rozlany obejmujący żwacz, okolice ucha oraz boczną stronę szyi, a czasem głowy;
✓ Bóle głowy, przede wszystkim w okolicy skroni.

Warto dodać, że powyższe dolegliwości bólowe mogą również być nasilane przez stres i sytuacje dużego napięcia emocjonalnego.

Jeśli dodatkowo leczysz się ortodontycznie (szyna/aparat) lub zaciskasz zęby, jest to znak, że koniecznie powinieneś udać się na konsultację do fizjoterapeuty.

Jeśli doskwiera Ci któraś z powyższych dolegliwości, możesz poszukać pomocy w Be Active. Nasi fizjoterapeuci stomatologiczni, są do Twojej dyspozycji.

cwiczenia

Jeśli podobają Ci się nasze materiały, prześlijcie je swoim znajomym
Udostępnij , niech inni się dowiedzą!


Ściskam mocno.
Dobrego dnia

Matka Osteopatka

ciąza