1

Jeżeli nic nie zmienisz, nic się nie zmieni

Kochani, dzisiaj kilka zdań o świadomości…
Problemy z którymi przychodzą pacjenci do naszego gabinetu Be Active są przeróżne....  Czasem zdajecie sobie sprawę z wagi swoich problemów. Czasem je bagatelizujecie, a czasem spędzają Wam one sen z powiek bardziej, niż jest to konieczne.
Wiadomo, że życie w bólu, ograniczenia fizyczne związane z dolegliwościami, czy perspektywa zabiegu, są stresujące.
Lata zajmuje Wam dotarcie do specjalisty. Bo jak to mówi mój tato: "jak weszło to i wyjdzie" Ale czy na pewno?
Niestety nie jestem fanem tego stwierdzenia, a utwierdza mnie w jego niesłuszności i nieprawdzie, każdy dzień mojej pracy z Wami.

Chciałabym dzisiaj zwrócić Wam uwagę na kilka spraw:
Tak - nasz organizm się starzeje!
Każdego dnia jesteśmy coraz starsi! Ale i każdego dnia pracujemy na to, jak nasza starość będzie wyglądać. Po raz kolejny podkreślę, że czasem te z pozoru małe zmiany, mogą zmienić wiele.
Czasem najlepszą rehabilitacją okaże się spacer z psem. Dlaczego? Bo jest systematyczny. 🐕
A może warto odpuścić nadgodziny i pójść na basen? Musimy pamiętać, że zmiana to proces. Skuteczny wtedy, kiedy nie jest przypadkowy, czy doraźny.
Profilaktyka czyni cuda!

Nasze ciało potrzebuje równowagi!

Jeżeli osiem godzin siedzisz za biurkiem, poświęć trochę czasu na ćwiczenia, marsz czy dojazd do pracy rowerem. Nie tylko Twój kręgosłup będzie Ci wdzięczny. Twój układ krążenia, układ nerwowy, czy hormonalny kochają wszelkie formy aktywności. Jeżeli cały dzień pracujesz fizycznie, poświęć 15 min wieczorem na ćwiczenia rozciągająco - relaksujące. Przyniesie to ulgę Twojemu ciału i zabezpieczy przed przeciążeniami. Często zapominamy o tym, że nazwijmy to „problem główny” składa się wiele innych czynników. Przykładem mogą tu być problemy z wagą. Niestety nadprogramowe kilogramy odczuwają nasze stawy obwodowe, kręgosłup, układ krążenia, a niejednokrotnie, złe samopoczucie psychiczne.

Najtrudniej jest zrobić pierwszy krok w kierunku zmiany! Wychodzenie ze strefy komfortu nie zawsze jest miłe i przyjemne!
Ale jeżeli nic nie zmienisz, nic się nie zmieni!
Pamiętaj o tym, kiedy znowu odpuścisz urlop, ćwiczenia, czy badania kontrolne.

Jeżeli żyjesz w ciągłym bólu, postaraj się na swój problem popatrzeć szerzej.
 Zwróć uwagę na problemy gastryczne (wzdęcia, zaparcia, zgagi), problemy kardiologiczne, blizny, problemy zapalne (pęcherz, woreczek żółciowy).
Może okazać się, że te z pozoru niezwiązane z kręgosłupem dolegliwości, mają ogromny wpływ na nasze ciało. Kompleksowe podejście do problemu, może okazać się kluczem do jego rozwiązania.
Zdrowia
Matka Osteopatka

Podobał Ci się mój wpis?
Udostępnij, niech inni się dowiedzą!

Najłatwiej zarejestrujesz się ONLINE

Kliknij i zarezerwuj dogodny dla Ciebie termin

lub zadzwoń

Nie wiesz czy możemy Ci pomóc?

Umów się na bezpłatną konsultację w Be Active


Wróć do strony głównej bloga