1

Jaki wpływ ma Osteopata na Zespół Jelita Drażliwego? 

Każdy kto miał styczność z zespołem jelita drażliwego wie, jak ciężkie jest funkcjonowanie z tą dolegliwością. Biegunki, zaparcia, bóle, kłucia, napięcie, wzdęcia, odczucie ciężkości. A także często nie powiązane z problemami brzusznymi bóle kręgosłupa czy głowy. To tylko niektóre z objawów tego coraz częściej występującego zespołu. Cierpią na niego zarówno kobiety, mężczyźni jak i młodzież. Niestety w moim odczuciu jako Osteopaty, coraz więcej osób boryka się z zaburzeniami trzewnymi.

Myślę, że wpływ ma na to ma wiele czynników, takich jak:
nasza dieta,
 umiejętność radzenia sobie ze stresem
nasz styl życia.

Niestety wszechobecny pęd, który dotyka takich aspektów naszego życia jak: jakość, ilość czy czas spożywania posiłków nie pomaga naszym jelitom w poprawnym funkcjonowaniu.

A co ma do tego osteopatia?

Niestety, nie jesteśmy w stanie zmienić Waszych nawyków chociaż często próbujemy Was do tego nakłonić.
Nie możemy pójść za Was do pracy, ale możemy w specyficzny sposób wykorzystać specjalistyczne techniki i ''rozmasować'' Twoje trzewia. Mowa tu o terapii wisceralnej jednej ze składowych osteopatii.

Czy wiesz, że dzięki pracy w obrębie jamy brzusznej, możesz pozbyć się uporczywych napięć np. w obrębie szyi??

Po raz kolejny przypomnę Ci, że nasze ciało to jedność i każde zaburzenie pracy w jednej jego części, może wywoływać konsekwencje w innej? Przykładowo.: Jeżeli cierpisz na zespół jelita drażliwego i męczą Cię wzdęcia. Ciśnienie wywołane w obrębie Twojego brzucha wpłynie na napięcie przepony i mięśni dna miednicy, a co za tym idzie mogą pojawić się u Ciebie bóle, czy uczucie sztywności w okolicy dolnej części pleców.

Możesz mieć problem z wyprostowaniem się przy wstawaniu z łóżka. Z racji zaburzeń pracy przepony, która jest sporym mięśniem umożliwiającym nam oddychanie pogorszeniu ulegnie drenaż limfatyczny w naszym ciele. Co za tym idzie, możesz odczuwać np. drętwienia rąk czy bóle głowy. Jak widać, to co dzieje się w naszym brzuchu ma wpływ na cały nasz organizm i na nasze samopoczucie.

Omawiany problem niesie za sobą szereg konsekwencji, nie tylko w obrębie układu pokarmowego, ale także po czasie: mięśniowego, kostnego czy nerwowego. Dlatego tak bardzo ważne jest całościowe podejście do leczenia zespołu jelita drażliwego. Współpraca specjalistów z zakresu:
dietetyki,
osteopatii
psychologii
pozwoli Ci znaleźć Twoja drogę do zdrowia.

Jeżeli masz problem z Zespołem Jelita Drażliwego i szukasz sprawdzonych specjalistów z zakresu osteopatii i dietetyki. Znajdziesz ich w Be Active

Na co dzień pracujemy z pacjentami z IBS. Jeżeli nie masz pewności czy i jak możemy Ci pomóc, zawsze możesz umówić się na BEZPŁATNĄ konsultację do naszego osteopaty. Pomożemy Ci rozwiać wątpliwości. Przedstawimy cały proces terapii, który pomoże CI wrócić do zdrowia.

Masz pytania? Odezwij się do nas.

Podobał Ci się mój wpis?
Udostępnij, niech inni się dowiedzą!


Najłatwiej zarejestrujesz się ONLINE

Kliknij i zarezerwuj dogodny dla Ciebie termin

lub zadzwoń

Nie wiesz czy możemy Ci pomóc?

Umów się na bezpłatną konsultację w Be Active


Wróć do strony głównej bloga