1

W dwóch kreskach moc

Marzena przyszła do mnie żeby przygotować swoje ciało do porodu. Uwierzcie mi, podczas wywiadu zbladłam jak ściana. Ilość problemów zdrowotnych i zabiegów operacyjnych, które przeszła, nie jednego zwaliły by z nóg. Natomiast ona ze stoickim spokojem powiedziała, że wie że ciąża zagraża jej życiu. Teraz, gdy urodziła swojego maluszka twierdzi, że bez dzieci i tak nie żyła, więc to była najlepsza decyzja jaką mogła podjąć.

Aneta została okrzyknięta na oddziale neurologii Bestią o stalowych mięśniach Kilka dni po porodzie, wylądowała na stole operacyjnym. Niestety jej kręgozmyk nie wytrzymał obciążenia ciąży bliźniaczej. Ordynator nigdy nie widział tak szybko wracającej do formy pacjentki.

Lucyna mama czwórki dzieci. Bliźniaków urodzonych przed czasem, niepełnosprawnej cudownej dziewczynki i nastolatki. Czasem skarży się na ból biodra. Jest zawsze uśmiechnięta i pełna optymizmu.

Mówi się, że matką zostaje się widząc dwie kreski na teście ciążowym. W gabinecie usłyszałam na ten temat nie jedną historię potwierdzając powyższe stwierdzenie. Siła jaką dają nam dzieci jest niesamowita!

Często pytacie jak godzę pracę w gabinecie Be Active i bycie mamą?

I wiecie co? Jak patrzę na te przykładowe historie powyżej (a znam ich o wiele więcej) to uśmiecham się pod nosem.

Często zapominamy, że dopóki jesteśmy zdrowi to możemy wszystko.

Będąc mamą często o sobie nie myślimy. Już mnie to nie dziwi. Jak by to powiedzieć... Kiedyś byłam idealną terapeutką Mam! Doradzałam i twierdziłam, że 15 min zawsze dla siebie znajdziecie na ćwiczenia czy jakieś inne aktywności fizyczne.

Teraz mam dzieci...!

Staram się, ale wiem że, "ZAWSZE" w języku matki nie istnieje.

Chociaż często tracisz moc, pamiętaj że masz do tego prawo. Opieka, ciągłe skupienie, nie przespane noce to codzienność mamy.

Towarzyszące temu bóle głowy, napięte mięśnie czy ciągły dyskomfort (bo już ze zmęczenia nie czujesz bólu). To tylko niektóre objawy, które możesz mieć. Pamiętaj, że jeżeli ten stan trwa zbyt długo, to działa destrukcyjnie nie tylko na Ciebie, ale też Twoje otoczenie.

Postaram się więc jednak namówić Cię na chwilę dla siebie i zaprosić do Be Active.

Podobał Ci się mój wpis?
Udostępnij, niech inni się dowiedzą!


Najłatwiej zarejestrujesz się ONLINE

Kliknij i zarezerwuj dogodny dla Ciebie termin

lub zadzwoń

Nie wiesz czy możemy Ci pomóc?

Umów się na bezpłatną konsultację w Be Active


Wróć do strony głównej bloga