1

SEKRETY BÓLU GŁOWY…

Kochani dziś o bólach głowy, szumach usznych i zawrotach głowy. Temat który dotyka pacjentów Be Active bardzo często.

Zacznę od tego, iż bóle głowy mogą mieć różne podłoże.
Mogą łączyć się z zawrotami głowy, szumami usznymi, wymiotami, bólami brzucha, miesiączką czy zmianami pogody.

Jeżeli spotykasz się z takimi objawami, powinieneś przeczytać ten artykuł do końca.

Bóle głowy mogą pojawić się nagle, narastać stopniowo lub towarzyszyć nam od dziecka!
Bywają oporne na leki, regularne lub wręcz przeciwnie - dopadają Cię w najmniej spodziewanym momencie. Jest to temat rzeka, a każdy z Waszych przypadków jest inny.

To z czym najczęściej spotykamy się w Be Active to :

  1. Napięciowy ból głowy - U ilu z Was pojawia się taki ból, po bardzo stresującym okresie w pracy czy życiu prywatnym? Towarzyszyć może mu odczucie napiętych mięśni okolicy szyi, drętwienia rąk czy problemy ze snem.
  2. Ból głowy połączony z dolegliwościami układu pokarmowego - sama dolegliwość objawiać może się bólem usytuowanym np w okolicy prawego oka czy potylicy. Wymienione dolegliwości mogą wskazywać na problemy z wątrobą, żołądkiem czy przełykiem. Koniecznie trzeba to skonsultować z osteopatą, często również z dietetykiem. Tym szybciej zdiagnozowane i leczone tym mniej powikłań później.
  3. Uwaga!!! Większość bólów głowy to problemy z jelitami!!! Nie bez powodu w Be Active możecie poradzić się dietetyka w kwestii problemów klinicznych - niekoniecznie nadwagi!

  4. Bóle głowy po znieczuleniu - Np. po cesarskim cięciu. Może towarzyszyć mu ból kręgosłupa w miejscu wkłucia. Określany jest jako ciągnący, wywołujący dyskomfort i napięcie podczas zbliżania brody do mostka w całym kręgosłupie. Miałeś ostatnio znieczulenie? Sprawdź czy wszystko jest ok. Jeżeli masz objawy wskazujące na tą dolegliwość zgłoś się do dobrego osteopaty. Pomoże Ci pozbyć się tego problemu.
  5. Bóle głowy i szyi połączone z szumami lub zawrotami głowy wynikającymi ze zmian zwyrodnieniowych szyjnego odcinka kręgosłupa. Bólowi mogą towarzyszyć ograniczenia ruchomości, trzaski lub specyficzne odczucia ocierania kością o kość. To co można zrobić na wizycie osteopatycznej to odciążyć Twój kręgosłup poprzez opracowanie napiętych mięśni i więzadeł. Dobierzemy też zestaw profilaktycznych ćwiczeń. Dzięki temu będziesz mógł na nowo ruszać głową i poczujesz ulgę w napiętych miejscach.
  6. Migreny. Każdy z Was który na nie cierpi wie, że ich oblicze może być bardzo różne! Dlatego tutaj często kluczem jest dokładny wywiad. Dzięki szerokiej wiedzy jaką jest Osteopatia, wspólnymi siłami spróbujemy pokonać męczący Cię problem lub złagodzić jego objawy.
  7. Bóle głowy połączone z problemami stawu skroniowo-żuchwowego. Tutaj możecie słyszeć przeskakiwania w wymienionym stawie, odczuwać ból i dyskomfort. O tym rodzaju dolegliwości już pisałam. Więcej o tym problemie znajdziecie tu: https://www.rehabilitacja-beactive.pl/blog-41.html

Mogłabym tak wymieniać jeszcze długo, bo klasyfikacji bólów głowy jest kilka, a ich samych opisuje się na około 300 rodzajów!!!

Jak Osteopata może Wam pomóc?

W zależności od rodzaju dolegliwości z którymi się zgłosisz do Be Active, dobierzemy indywidualny plan działania. Mamy szereg technik z zakresu osteopatii/rehabilitacji/masażu/ćwiczeń, które pozwolą nam poradzić sobie z Twoimi dolegliwościami. Osteopatia, to nie tylko techniki w obrębie kręgosłupa, ale także jamy brzusznej, czaszki czy układu nerwowego. Naszym ogromnym wsparciem terapii jest nasz dietetyk kliniczny oraz coaching, na którym nauczysz się radzić sobie ze stresem.

Dzięki szeroko rozumianej pracy z ciałem, dobierzemy dla Ciebie indywidualną terapię i zadbamy o profilaktykę oraz dobierzemy ćwiczenia.

Tak jak wspomniałam, bardzo istotna jest Wasza dieta, umiejętność odpoczynku i wiele innych składowych dnia codziennego!
Często nasz problem jest złożony i wymaga szerszej analizy.

Podobał Ci się mój wpis?
Udostępnij, niech inni się dowiedzą!


Najłatwiej zarejestrujesz się ONLINE

Kliknij i zarezerwuj dogodny dla Ciebie termin

lub zadzwoń

Nie wiesz czy możemy Ci pomóc?

Umów się na bezpłatną konsultację w Be Active


Wróć do strony głównej bloga