1

Dlaczego Twój brzuch polubi Be Active?

Dziś o tym dlaczego Twój brzuch polubi gabinet Osteopatii i Rehabilitacji Be Active.

Problemy trawienne wywołują szereg następstw w Twoim organizmie. Jeżeli męczą Cię zaparcia, zgagi, gazy, bóle brzucha, a wyniki Twoich badań są w normie, możesz śmiało poradzić się osteopaty czy jest w stanie coś zaradzić?

Brzmi trochę abstrakcyjnie?

A jednak... taki "masaż leczniczy" brzucha może przynieść Ci sporą ulgę.

Jak to działa?

Swoisty drenaż jamy brzusznej pomoże zarówno Twoim jelitom jak i innym organom, np wątrobie.

Innymi słowy popracujemy nad ich ruchomością, co ułatwi im pracę. Tak dobrze zrozumiałeś! Twoje jelita i narządy są w ciągłym ruchu, a jego ograniczenie powoduje problemy! Przykładowo, jedną z funkcji jelita jest przepychanie treści pokarmowej. Są to tak zwane ruchy perystaltyczne. Dzięki nim to co potrzebne wędruje do organizmu, a resztę wydalasz. Jeżeli Twój brzuch ma odpowiednią przestrzeń do pracy, to jego struktury są lepiej ukrwione, a co za tym idzie łatwiej im wykonywać swoje zadania.

Jeżeli męczą Cię wzdęcia, zaparcia, uczucie ciężkości, bóle brzucha, ale także bóle głowy w obrębie czoła, oka, potylicy czy problemy z kręgosłupem oporne na klasyczną rehabilitacje. To może tak zwana terapia wisceralna (jedna ze składowych osteopatii) jest rozwiązaniem właśnie dla Ciebie. Problemy te mogą pojawić się na skutek tak prozaiczny jak siedzący tryb pracy/życia lub być efektem bardziej złożonego problemu, np jelita drażliwego, alergii pokarmowych czy blizn w obrębie jamy brzusznej np po cesarskim cięciu czy usunięcia wyrostka robaczkowego. Czasami Twój organizm potrzebuje bodźca który pomoże mu wrócić na właściwe tory. Tym właśnie zajmuje się osteopata w Be Active.

Pamiętaj jednak, że ta praca nie zastąpi zrównoważonej diety, aktywności fizycznej czy w określonych przypadkach wizyty u lekarza! Bardzo ważne jest, abyś podczas wywiadu był szczery. Wiem, że niektóre pytania temu nie sprzyjają, ale tylko dzięki temu ocenimy czy jesteśmy wstanie rzetelnie Ci pomóc. Wzmożone ciśnienie w jamie brzusznej to ucisk nie tylko na kręgosłup, ale także na narządy miednicy np pęcherz, czy leżącą powyżej przeponę. Zadbaj więc o swój układ trawienny, a poprawi się Twoje samopoczucie i to nie tylko jamy brzusznej :) Jeżeli masz problem podobny do opisanego powyżej zapisz się już dziś na zabieg do Be Active.

Pamiętaj że konsultacje w Be Active są darmowe i zawsze możesz z Nami omówić Swój problem.


Najłatwiej zarejestrujesz się ONLINE

Kliknij i zarezerwuj dogodny dla Ciebie termin

lub zadzwoń

Nie wiesz czy możemy Ci pomóc?

Umów się na bezpłatną konsultację w Be Active


Wróć do strony głównej bloga