Be Active, ul. Zachodnia 7/5A, 30-350 Kraków
+48 506 337 059
  • img
Rebilitacja po kontuzji

Rehabilitacja po kontuzji – Kraków
Sport to zdrowie, jednak nadmierna aktywność fizyczna lub trening bez odpowiedniego przygotowania mogą prowadzić do niebezpiecznych kontuzji. Na ryzyko urazów narażeni są zarówno amatorzy, jak i profesjonalni sportowcy. Do najczęstszych kontuzji zaliczamy zwichnięcia, stłuczenia, skręcenia i złamania, a w każdym z tych przypadków pomocna jest rehabilitacja po kontuzji. Kraków to siedziba Centrum Rehabilitacji I Osteopatii Be Active, gdzie pomagamy szybko i bezpiecznie powrócić do pełnej sprawności fizycznej po urazie.

Na czym polega rehabilitacja po kontuzji?


Osteopatia pourazowa to rehabilitacja stosowana po wszelkiego rodzaju kontuzjach będących skutkiem aktywności fizycznej. Rehabilitacja po kontuzji obejmuje kilka poziomów, a jej przebieg zależy od rodzaju i zaawansowania urazu. Rehabilitacja sportowców w Be Active Kraków rozpoczyna się od diagnostyki – na tym etapie diagnozujemy rodzaj i stopień uszkodzonych struktur oraz oceniamy siłę mięśniową i zakres ruchu. W następnej kolejności rehabilitant dobiera terapię manualną i terapię blizn, skupiając się na indywidualnych potrzebach i predyspozycjach pacjenta. Rehabilitacja po kontuzji składa się z pracy z fizjoterapeutą oraz medycznego treningu funkcjonalnego, który wzmacnia mięśnie i umożliwia szybszy powrót do aktywności fizycznej.

Dla kogo rehabilitacja sportowa?

Rehabilitacja po kontuzjach w Be Active Kraków jest usługą kierowaną do sportowców i osób aktywnych fizycznie, u których doszło do następujących kontuzji:

  1. skręcenie kostki
  2. kontuzja stawu kolanowego
  3. uszkodzenia więzadeł (naderwanie lub zerwanie)
  4. przeciążenie mięśni
  5. naciągnięcie ścięgna
  6. zwichnięcie lub skręcenie stawu
  7. stłuczenia
  8. złamania
  9. kontuzja więzadła krzyżowego przedniego (ACL).

Kiedy zacząć rehabilitację po kontuzji?

Mitem jest, że rehabilitacja po kontuzji może być rozpoczęta dopiero po zdjęciu opatrunku czy gipsu. W większości przypadków rehabilitacja po kontuzjach w Be Active Kraków może być wprowadzona już kilka dni po urazie, kiedy mamy do czynienia z dużym obrzękiem i znacznym ograniczeniem zakresu ruchu w stawie. Jeśli pacjenta czeka operacja, rehabilitacja po kontuzji jest przygotowaniem do zabiegu. W innych przypadkach rozpoczynamy przywracanie sprawności w stawie za pomocą indywidualnie dobranych technik manualnych, mobilizacji tkanek oraz treningu funkcjonalnego.

Dlaczego rehabilitacja po kontuzji nie powinna być odkładana na ostatnią chwilę? Im szybciej rozpoczniesz rehabilitację, tym prędzej odzyskasz sprawność ruchową. Przestój spowodowany kontuzją prowadzi bowiem do spadku siły i wytrzymałości mięśni, co bezpośrednio wpływa na osłabienie ich funkcji. Już 2-tygodniowe unieruchomienie stawu wymaga 6-tygodniowej pracy w celu odbudowy siły mięśniowej. Aby przyspieszyć proces powrotu do zdrowia i uniknąć utraty sprawności, zalecamy, aby rehabilitacja po kontuzji w Be Active Kraków została wprowadzona już kilka dni po urazie.

Co zrobić, gdy dojdzie do kontuzji?

Obrzęk, zaczerwienienie i ból to najczęstsze objawy kontuzji. Po stwierdzeniu urazu należy natychmiast zaprzestać aktywności, gdyż dalszy trening może tylko pogłębić problem, przedłużyć czas rekonwalescencji, a nawet przyczynić się do konieczności przeprowadzenia operacji. Dalsze postępowanie zależy od rodzaju kontuzji (np. schłodzenie opuchniętej kostki). W następnej kolejności należy skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą i dowiedzieć się, czy konieczna będzie rehabilitacja po kontuzji. Ruczaj jest siedzibą Be Active, gdzie możesz rozpocząć profesjonalną rehabilitację już kilka dni po urazie i szybko wrócić do aktywności!

Rehabilitacja sportowców – Kraków Ruczaj

Najlepsze efekty można osiągnąć wtedy, gdy pacjent wcześnie zdecyduje się na skorzystanie z usługi, jaką jest rehabilitacja sportowców. Ruczaj to bezpośrednia okolica Be Active, gdzie prowadzona jest profesjonalna rehabilitacja po kontuzjach. Zachodnia 7/5A to adres, pod którym znajdziesz pomoc profesjonalnych fizjoterapeutów i osteopatów pracujących na co dzień ze sportowcami. Rehabilitacja po kontuzji adresowana jest do wszystkich mieszkańców miasta Kraków, którzy potrzebują szybkiej pomocy w leczeniu urazu.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że kontuzja jest czymś nagłym, nieprzewidzianym i wyjątkowo przykrym, a każdy uraz utrudnia codzienne funkcjonowanie i krzyżuje plany zawodowe. Rehabilitacja po kontuzjach w Be Active Kraków ma na celu jak najlepsze podtrzymanie siły mięśniowej w czasie fizjoterapii, co z kolei prowadzi do szybszego powrotu do zdrowia.

Rehabilitacja sportowców w Be Active Kraków

Be Active to kameralne miejsce w stolicy Małopolski, gdzie profesjonalnie zajmujemy się takimi usługami jak osteopatia, doradztwo żywieniowe, joga terapeutyczna, masaż, coaching czy rehabilitacja sportowa. Podgórze znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Be Active, dlatego szczególnie zapraszamy do nas osoby z okolic, które pragną, by rehabilitacja sportowców odbywała się niedaleko. W pobliżu Be Active znajdują się takie ulice jak Grota Roweckiego, Kobierzyńska i Zachodnia.

W związku z tym, że rehabilitacja po kontuzjach jest procesem trwającym nawet kilkanaście tygodni, osoby zamieszkujące Podgórze i Ruczaj mogą zaoszczędzić czas i pieniądze, nie dojeżdżając na drugi koniec miasta. Dla wielu pacjentów kluczowe znaczenie ma właśnie bliskość centrum fizjoterapii, w którym odbywa się rehabilitacja po kontuzji. Kobierzyńska, Zachodnia i Grota Roweckiego to ulice znajdujące się najbliżej naszego centrum rehabilitacji Be Active, w którym jednym z najpopularniejszych zabiegów jest rehabilitacja sportowa. Kraków, Zachodnia 7/5A – to adres przyjazny sportowcom!


Nie czekaj - zarezerwuj termin do naszych fizjoterapeutów klikając poniżej


Najłatwiej zarejestrujesz się ONLINE

Kliknij i zarezerwuj dogodny dla Ciebie termin

lub zadzwoń


Nie wiesz czy możemy Ci pomóc?

Umów się na bezpłatną konsultację w Be Active

Wróć do strony głównej