Rehabilitacja onkologiczna – Kraków

Be Active to kameralne Centrum Rehabilitacji, w którym pragniemy zapewnić naszym pacjentom najwyższej jakości usługi rehabilitacyjne, a także spokój, komfort i bezpieczeństwo. Jedną z dziedzin naszej działalności jest rehabilitacja onkologiczna. Rehabilitacja onkologiczna skierowana jest do pacjentów po przebytych operacjach chirurgicznych (np. mastektomii).

Pomagamy pacjentom w powrocie do zdrowia. Podczas onkorehabilitacji wykorzystujemy wszystkie dostępne metody bezpieczne dla pacjenta, w tym masaże lecznicze, zabiegi osteopatyczne oraz ćwiczenia fizyczne. Intensywność rehabilitacji jest w pełni dostosowana do indywidualnych możliwości każdego chorego.

Be Active to miejsce stawiające na holistyczne podejście do pacjenta, co oznacza, że traktujemy organizm człowieka jako integralną całość. Pragniemy wspomóc w uciążliwych dolegliwościach poprzez kompleksową pomoc wielu specjalistów, m.in. fizjoterapeuty, osteopaty, dietetyka i coacha. Rehabilitacja onkologiczna to nie tylko troska o kondycję fizyczną chorego, lecz także pełne wsparcie specjalistów innych dziedzin, których wiedza i doświadczenie mają znaczący wpływ na poprawę zdrowia pacjenta.

img

Rehabilitacja po mastektomii

Leczenie nowotworu piersi w wielu przypadkach wiąże się z koniecznością przeprowadzenia zabiegu mastektomii, czyli chirurgicznego usunięcia piersi. W zależności od umiejscowienia nowotworu amputacja może być całkowita lub częściowa i przeprowadzona na jednej lub obu piersiach. Dla każdej kobiety zabieg mastektomii jest trudnym przeżyciem, które wiąże się z silnym stresem i możliwością wystąpienia powikłań.

Rehabilitacja po mastektomii stanowi znaczącą pomoc w powrocie do zdrowia fizycznego i psychicznego oraz zapobieganiu powikłaniom pozabiegowym. W Be Active zajmujemy się onkorehabilitacją, na którą składa się między innymi rehabilitacja po mastektomii.

Kraków jest siedzibą naszego Centrum Rehabilitacji, do którego zapraszamy wszystkie kobiety szukające pomocy w powrocie do zdrowia po zabiegu amputacji piersi.

Zalecenia do rehabilitacji po mastektomii

Amputacja piersi jest zabiegiem, który pozwala usunąć zmiany nowotworowe. Stwarza on jednak ryzyko powstania powikłań. W czasie mastektomii może bowiem dojść do usunięcia węzłów chłonnych oraz powięzi mięśnia piersiowego mniejszego i większego. Wskutek zabiegu mogą wystąpić także dolegliwości, takie jak:

obrzęk limfatyczny,

zaniki mięśni,

zmniejszenie wydolności oddychania,

ograniczona ruchomość stawów kończyny górnej i okolic klatki piersiowej

asymetria ciała.

Rehabilitacja po mastektomii pozwala zapobiec wystąpieniu powikłań i pomaga w powrocie do zdrowia. Warto zauważyć, że onkorehabilitacja skupia się na poprawie kondycji psychofizycznej pacjentki, a więc ma wpływ zarówno na jej stan fizyczny, jak i psychiczny. Rehabilitacja po mastektomii prowadzona w Centrum Osteopatii i Rehabilitacji Be Active składa się z profesjonalnych zabiegów (m.in. drenażu limfatycznego), zabiegów osteopatycznych, a także ćwiczeń, które kobieta może wykonywać samodzielnie w domu.

Na czym polega rehabilitacja po mastektomii?

Rehabilitacja po przeprowadzeniu zabiegu, ma na celu przywrócenia pełnej sprawności psychofizycznej. Fizjoterapeuta dobiera ćwiczenia do sprawności i stanu zdrowia pacjentki. Skupia się na zabiegach mających na celu wzmocnienie kończyny znajdującej się po operowanej stronie (w przypadku podwójnej mastektomii zabiegi obejmują obie kończyny) i poprawienie wydolności układu sercowo-naczyniowego oraz kostnego.

Rehabilitacja po mastektomii w Centrum Osteopatii i Rehabilitacji Be Active polega także na konsultacjach z innymi specjalistami, takimi jak np. dietetyk. Doradca żywieniowy ułoży dietę odpowiednią dla kobiet po mastektomii i pomoże utrzymać prawidłową masę ciała.

Cele i efekty rehabilitacji po mastektomii

Podstawowym celem rehabilitacji są: wzmocnienie organizmu, profilaktyka powikłań oraz szybki powrót do aktywności sprzed choroby. Rehabilitacja po mastektomii znacząco poprawia komfort fizyczny i psychiczny kobiety, dlatego zalecana jest jako komplementarny element terapii antynowotworowej.

Rehabilitacja po mastektomii, którą prowadzimy w Krakowie, ma na celu zwiększenie zakresu ruchów i siły mięśni w kończynie znajdującej się po stronie operowanej, zredukowanie bólu i obrzęku limfatycznego oraz korekcję postawy. Odpowiednio przeprowadzona rehabilitacja po mastektomii przynosi korzystne efekty i jest najpopularniejszą metodą profilaktyki powikłań po amputacji piersi.

Chcę teraz wybrać termin wizyty

Chcę teraz wybrać termin wizyty

Wybierz swojego terapeutę i kliknij w link do rejestracji