Be Active, ul. Zachodnia 7/5A, 30-350 Kraków
+48 506 337 059
  • img
Rebilitacja po mastektomii

Rehabilitacja onkologiczna – Kraków
Be Active to kameralne Centrum Rehabilitacji, w którym pragniemy zapewnić naszym pacjentom najwyższej jakości usługi rehabilitacyjne, a także spokój, komfort i bezpieczeństwo. Jedną z dziedzin naszej działalności jest rehabilitacja onkologiczna.
Rehabilitacja onkologiczna skierowana jest do pacjentów po przebytych operacjach chirurgicznych (np. mastektomii),

Na czym polega rehabilitacja onkologiczna?


Pomagamy pacjentom w powrocie do zdrowia. Podczas onkorehabilitacji wykorzystujemy wszystkie dostępne metody bezpieczne dla pacjenta, w tym masaże lecznicze, zabiegi osteopatyczne oraz ćwiczenia fizyczne. Intensywność rehabilitacji jest w pełni dostosowana do indywidualnych możliwości każdego chorego.

Be Active to miejsce stawiające na holistyczne podejście do pacjenta, co oznacza, że traktujemy organizm człowieka jako integralną całość. Pragniemy wspomóc w uciążliwych dolegliwościach poprzez kompleksową pomoc wielu specjalistów, m.in. fizjoterapeuty, osteopaty, dietetyka i coacha. Rehabilitacja onkologiczna to nie tylko troska o kondycję fizyczną chorego, lecz także pełne wsparcie specjalistów innych dziedzin, których wiedza i doświadczenie mają znaczący wpływ na poprawę zdrowia pacjenta.

Rehabilitacja po mastektomii

Leczenie nowotworu piersi w wielu przypadkach wiąże się z koniecznością przeprowadzenia zabiegu mastektomii, czyli chirurgicznego usunięcia piersi. W zależności od umiejscowienia nowotworu amputacja może być całkowita lub częściowa i przeprowadzona na jednej lub obu piersiach. Dla każdej kobiety zabieg mastektomii jest trudnym przeżyciem, które wiąże się z silnym stresem i możliwością wystąpienia powikłań.

Rehabilitacja po mastektomii stanowi znaczącą pomoc w powrocie do zdrowia fizycznego i psychicznego oraz zapobieganiu powikłaniom pozabiegowym. W Be Active zajmujemy się onkorehabilitacją, na którą składa się między innymi rehabilitacja po mastektomii.

Kraków jest siedzibą naszego Centrum Rehabilitacji, do którego zapraszamy wszystkie kobiety szukające pomocy w powrocie do zdrowia po zabiegu amputacji piersi.

Zalecenia do rehabilitacji po mastektomii

Amputacja piersi jest zabiegiem, który pozwala usunąć zmiany nowotworowe. Stwarza on jednak ryzyko powstania powikłań. W czasie mastektomii może bowiem dojść do usunięcia węzłów chłonnych oraz powięzi mięśnia piersiowego mniejszego i większego. Wskutek zabiegu mogą wystąpić także dolegliwości, takie jak:

  1. obrzęk limfatyczny,
  2. zaniki mięśni,
  3. zmniejszenie wydolności oddychania,
  4. ograniczona ruchomość stawów kończyny górnej i okolic klatki piersiowej
  5. asymetria ciała.

Rehabilitacja po mastektomii pozwala zapobiec wystąpieniu powikłań i pomaga w powrocie do zdrowia. Warto zauważyć, że onkorehabilitacja skupia się na poprawie kondycji psychofizycznej pacjentki, a więc ma wpływ zarówno na jej stan fizyczny, jak i psychiczny. Rehabilitacja po mastektomii prowadzona w Be Active Kraków składa się z profesjonalnych zabiegów (m.in. drenażu limfatycznego), zabiegów osteopatycznych, a także ćwiczeń, które kobieta może wykonywać samodzielnie w domu.

Na czym polega rehabilitacja po mastektomii?

Rehabilitacja po przeprowadzeniu zabiegu, ma na celu przywrócenia pełnej sprawności psychofizycznej. Fizjoterapeuta dobiera ćwiczenia do sprawności i stanu zdrowia pacjentki. Skupia się na zabiegach mających na celu wzmocnienie kończyny znajdującej się po operowanej stronie (w przypadku podwójnej mastektomii zabiegi obejmują obie kończyny) i poprawienie wydolności układu sercowo-naczyniowego oraz kostnego.

Rehabilitacja po mastektomii w Be Active Kraków polega także na konsultacjach z innymi specjalistami, takimi jak np. dietetyk. Doradca żywieniowy ułoży dietę odpowiednią dla kobiet po mastektomii i pomoże utrzymać prawidłową masę ciała.

Cele i efekty rehabilitacji po mastektomii

Podstawowym celem rehabilitacji są: wzmocnienie organizmu, profilaktyka powikłań oraz szybki powrót do aktywności sprzed choroby. Rehabilitacja po mastektomii znacząco poprawia komfort fizyczny i psychiczny kobiety, dlatego zalecana jest jako komplementarny element terapii antynowotworowej.

Rehabilitacja po mastektomii, którą prowadzimy w Krakowie, ma na celu zwiększenie zakresu ruchów i siły mięśni w kończynie znajdującej się po stronie operowanej, zredukowanie bólu i obrzęku limfatycznego oraz korekcję postawy. Odpowiednio przeprowadzona rehabilitacja po mastektomii przynosi korzystne efekty i jest najpopularniejszą metodą profilaktyki powikłań po amputacji piersi.


Nie czekaj - zarezerwuj termin do naszych fizjoterapeutów klikając poniżej


Najłatwiej zarejestrujesz się ONLINE

Kliknij i zarezerwuj dogodny dla Ciebie termin

lub zadzwoń


Nie wiesz czy możemy Ci pomóc?

Umów się na bezpłatną konsultację w Be Active

Wróć do strony głównej