Be Active, ul. Zachodnia 27/1/2, 30-350 Kraków
+48 506 337 059
 • img
masaż ruczaj

Masaż Kobido w Be Active


Dlaczego masaż liftingujący Kobido?


 1. Masaż Kobido jest określany mianem niechirurgicznego liftingu twarzy.
 2. Jest masażem manualnym wykonywanym przez odpowiednio przeszkolonych terapeutów, aby można było uzyskać maksymalny efekt liftingujący, relaksujący i antystresowy.
 3. Jest to bardzo intensywny zabieg, który działa na głębokie struktury skóry. Pozwala uzyskać mocniejszą skórę, a ponieważ działamy na nią głębiej, możemy ją dodatkowo odżywić.
 4. Dzięki niwelowaniu napięć pod skórą masaż ten relaksuje i zmniejsza uczucie stresu, które kumuluje się w obrębie twarzy.


 5. Na czym polega masaż Kobido?


  Kobido jest to szczególna forma masażu. Jest to rytuał, który przebiega według określonych reguł. Wywodzi się on z tradycji medycyny chińskiej, która coraz częściej wykorzystywana jest w gabinecie Be Active. Podobnie jak tradycyjny masaż, wykonuje się go na powierzchni twarzy. Ruchy powolne podczas masażu Kobido, mają za zadanie zrelaksować i odprężyć. Natomiast szybkie oraz zdecydowane ruchy mają pobudzić skórę oraz produkcję składników niezbędnych do uzyskania efektu liftingu.

  Nasi pacjenci po masażu czują się odprężeni i zrelaksowani. Dzięki masażowi Kobido uwalniamy też ze skóry toksyny oraz pobudzamy pracę nerwów, skóry i mięśni. Efektem jest naturalny lifting, z którego pacjenci Be Active są naprawdę zadowoleni. Masaż Kobido jest to naturalna alternatywa dla medycyny estetycznej oraz różnych zabiegów ingerencyjnych jak zastrzyki z botoxu czy kwasu hialuronowego. Stąd jego coraz większa popularność.


  Jak wygląda przykładowa sesja masażu Kobido?


  1. Masaż Kobido jest dość złożony i intensywny. Jest to zaawansowana metoda masażu, która obejmuje mnóstwo, złożonych technik manualnych. Dzięki temu, masażem docieramy w głąb skóry i oddziałujemy na mięśnie twarzy.
  2. Masaż Kobido jest kombinacją wielu tradycyjnych metod i technik ruchów ręki, a ich cechą szczególną jest szybkość
  3. Warto dodać, że masaż Kobido nie powinien wywoływać bólu, choć szybkie ruchy rąk mogą wywoływać odczucia na granicy bólu
  4. Celem masażu Kobido jest praca na punktach akupresurowych. Ma to doprowadzić do równowagi w skórze oraz mięśniach twarzy

  Masaż Kobido składa się z kilku etapów:


  1. Najpierw wykonywany jest demakijaż
  2. Następnie głęboki masaż relaksujący
  3. drenaż limfatyczny
  4. lifting twarzy
  5. Masaż kończy akupresura, która polega na uciskaniu odpowiednich punktów na powierzchni skóry. Jest to nieinwazyjna technika pomagająca likwidować wiele dolegliwości bólowych

  Masaż Kobido w Be Active rozpoczynany zwykle od delikatnych ruchów, które mają zrelaksować i odprężyć klienta. W ten sposób znikają napięcia, które mogą przeszkadzać w dalszych etapach masażu. Później terapeuta przechodzi do masażu karku, poprawiając krążenie krwi w skórze twarzy. Dzięki temu skóra zaczyna reagować.

  Dopiero po tych czynnościach można rozpocząć najbardziej typowe techniki dla masażu Kobido. Są one dużo bardziej intensywne. Każdą z technik masażu Kobido, terapeuta musi wykonywać z pełnym zaangażowaniem. W ten sposób niwelowane są wszelkie napięcia mięśni, zmieniające ich funkcję.

  Masaż wykonywany z wykorzystaniem technik liftingujących wykonuje się głównie na twarzy, ale można je stosować np. na szyi lub dekolcie.  Jakie są korzyści z masażu Kobido?


  1. Przede wszystkim lifting twarzy
  2. Regularnie wykonywany prowadzi do naturalnego efektu odmłodzenia
  3. Niwelowanie napięć mięśniowych oraz zmarszczek mimicznych
  4. Zmniejszamy oznaki starzenia się skóry
  5. Odzyskujemy młodszy wygląd twarzy w efekcie głębokiego masażu mięśni
  6. Pobudzamy metabolizm komórkowy, dzięki czemu regeneracja przebiega dużo szybciej.

  Jakie są wskazania do masażu Kobido?


  Masaż Kobido proponujemy wszystkim, którym zależy na młodym wyglądzie. Jednocześnie nie są przekonane do stosowania inwazyjnych zabiegów kosmetycznych takich jak kwas hialuronowy czy botoks

  Wskazaniem do stosowania masaży Kobido jest:

  1. Podwyższona temperatura ciała;
  2. stany zapalne skóry
  3. rany lub otarcia głowy;
  4. nieleczone nadciśnienie tętnicze.

  Jeżeli korzystałaś / korzystałeś z innych zabiegów kosmetycznych, skonsultuj z nami czy możesz skorzystać z masażu Kobido. Często trzeba zachować pewien odstęp, zanim można zrobić różne zabiegi kosmetyczne twarzy. Najważniejsze jest Twoje bezpieczeństwo i komfort. Przykładowo po zabiegu botoksu należy odczekać 2 tygodnie, a po niciach liftingujących nawet pół roku.


Jakich efektów można się spodziewać po masażu Kobido?


Pamiętaj!

Efekty masażu Kobido są widoczne dość szybko pod warunkiem, że kolejne sesje wykonuje się regularnie.

Nasi pacjenci zmianę dostrzegają już po pierwszym masażu, jednak aby utrzymać efekt na dłużej potrzebna jest systematyczność.

Dzięki regularnym zabiegom masażu Kobido możemy uzyskać takie efekty jak:

 1. poprawa konturu twarzy
 2. podniesienia policzków;
 3. zniwelowania opadających policzków;
 4. spłycenia zmarszczek oraz bruzd nosowo-wargowych;
 5. zmniejszenia opuchlizny;
 6. zlikwidowania sztywności twarzy
 7. zniwelowania worków pod oczami
 8. podniesienia opadających powiek
 9. złagodzenia bólu głowy
 10. eliminację stresu
 11. zrelaksowania i odprężenia
 12. ujędrnienia i zdrowszego wyglądu skóry

Zmiany w wyglądzie twarzy następują powoli i subtelnie, ale w dłuższej perspektywie są zauważalne. Po jakimś czasie twarz wygląda na bardziej wypoczętą, młodszą i odżywioną. Zdecydowaną przewagą nad innymi metodami liftingującymi zachowujemy naturalne rysy twarzy.


Jak często należy wykonywać masaż Kobido?


Jeżeli zależy nam na trwałym efekcie, warto wykonywać masaż regularnie. Najlepiej zaplanować 10-12 sesji masażu, najlepiej 2 razy w tygodniu. Po takiej serii można wykonywać masaż raz na jakiś czas, dla utrwalenia efektu.

Masz pytania? Zadzwoń do nas. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Nie czekaj - zarezerwuj termin do naszych fizjoterapeutów klikając poniżej


Najłatwiej zarejestrujesz się ONLINE

Kliknij i zarezerwuj dogodny dla Ciebie termin

lub zadzwoń


Nie wiesz czy możemy Ci pomóc?

Umów się na bezpłatną konsultację w Be Active

Wróć do strony głównej