Be Active, ul. Zachodnia 7/5A, 30-350 Kraków
+48 506 337 059
 • img
dietetyk kraków

Twoja Poradnia Żywieniowa w Krakowie

Skuteczny dietetyk i doradca żywieniowy w jednym

Holistyczne podejście do pacjenta to nasza specjalność.

Na wizytach często okazuje się, że odpowiednią dietą możemy wyeliminować niektóre dolegliwości. Poszerzamy nasz zespół specjalistów, bo wiemy jak odpowiednio zbilansowana dieta i dobór wybranych składników w naszym żywieniu pomaga w dojściu do zdrowia.

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia dietetycznego, grafik naszego dietetyka dostępny jest w zakładce REJESTRACJA ONLINE.

dietetyk dla dzieci kraków

mgr Natalia Kozak - Dietetyk w Be Active

Sprawdzony dietetyk w poradni żywieniowej Be Active Kraków przyjmuje dzieci, dorosłych, kobiety ciężarne, sportowców, a także osoby chore i wymagające leczenia dietetycznego.

W czym specjalizuje się dietetyk Be Active?

Dietetyk interesuje się szczególnie chorobami zapalnymi jelit i przewodu pokarmowego, celiakii. Jestem przekonana, że sposób odżywiania jest jednym z najważniejszych elementów zdrowia. Jeżeli chcesz przeczytać więcej na temat dietetyka w zakładce O NAS.

Jak wizyta u dobrego dietetyka wpłynie na Twoje zdrowie?

Przychodząc do dietetyka z pewnością każdy pacjent zastanawia się co będzie go czekać. Jakie rewolucje zajdą w jego życiu, zdrowiu, sposobie myślenia. Z obserwacji pacjentów którzy rozpoczęli dieto terapię wynika, iż większość pacjentów po około dwóch tygodniach od rozpoczęcia współpracy z dobrym dietetykiem czuje przypływ energii, brak uczucia głodu, większą swobodę poruszania się. W późniejszym okresie dochodzi do zmian w postrzeganiu samego siebie oraz zwiększa się pewność siebie.

Warsztaty z dietetykiem w Be Active

objawy jelita drażliwego

ZESPÓŁ JELITA DRAŻLIWEGO (ZJD) to problem, który obserwujemy u coraz większej liczby pacjentów Be Active. Często zwracamy Wam uwagę na to jak ważna jest właściwa diagnoza i leczenie dolegliwości brzusznych. To jak czuje się nasz brzuch, ma wpływ na cały nasz organizm. Nasze codzienne samopoczucie, odporność, bóle kręgosłupa czy głowy.

objawy jelita drażliwego

Widząc jak wielu z Was dotyczy ten problem, postanowiliśmy zorganizować dla Was warsztaty, których celem jest omówienie problemu zespołu jelita drażliwego.

Serdecznie zapraszam wszystkie osoby ze zdiagnozowanym Zespołem Jelita Drażliwego, a także osoby które zaobserwowały u siebie pierwsze niepokojące objawy ze strony układu pokarmowego mogące wskazywać na IBS.
Na warsztatach omówimy:

 1. Metody diagnostyczne ZJD
 2. Objawy współtowarzyszące ZJD
 3. Postać zaparciową i biegunkową ZJD
 4. Wspomaganie żywieniowe w ZJD
 5. Probiotyki skuteczne w leczeniu zaparć i biegunek
 6. Odpowiem na Wasze pytania dotyczące ZJD

Warsztaty odbędą się w Be Active na Zachodniej 7/5a
24.10.19 (czwartek) o godzinie 18:00
Czas trwania ok. 2h.
Cena warsztatów: 40 zł/os
Kurs poprowadzi mgr Natalia Kozak – Dietetyk Be Active - Specjalista Zdrowia Publicznego, doktorantka UJ na wydziale farmaceutycznym.
Zarezerwuj miejsce wysyłając nam wiadomość email lub napisz na Messengerze.
Na warsztaty obowiązuje przedpłata, którą można uregulować bezpośrednio w gabinecie, lub robiąc przelew na konto podając w tytule imię i nazwisko z dopiskiem warsztaty z dietetykiem.
Dane do przelewu
Be Active Maria Lenart-Korczyk ul. Zachodnia 7/5a 30-350 Kraków
Numer konta: 51 1050 1445 1000 0091 0262 7537

*Warsztaty odbędą się przy min. 6 osobach.
*Liczba miejsc ograniczona Zadzwoń 506 337 059 lub napisz do nas beactive@rehabilitacja-beactive.pl

Zapraszamy do rezerwacji miejsc


Dietetyk dziecięcy Kraków

Be Active to także dobry i skuteczny dietetyk dla dzieci. Zasady żywienia dzieci wchodzą w skład dietetyki pediatrycznej. W Be Active dietetyka pediatryczna zajmuje się zasadami żywienia nie tylko dzieci zdrowych, ale również chorych, które wymagają specjalistycznej wiedzy. Dieta małego dziecka powinna być optymalnie zbilansowana pod kątem odpowiedniej ilości energii oraz składników odżywczych.

Prawidłowo skomponowana dieta, niezależnie od wieku dziecka, powinna redukować ryzyko występowania poszczególnych chorób cywilizacyjnych w przyszłości, niedoborów pokarmowych oraz zapewniać prawidłowy rozwój, zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Uzyskanie tego możliwe jest poprzez zmianę lub nabycie prawidłowych nawyków żywieniowych przez dzieci, jak również najbliższą rodzinę.

Istotną rolę w żywieniu dzieci może odegrać dietetyk dziecięcy. Dbamy w Be Active o to, by dieta dziecka była prawidłowo zbilansowana oraz pomagała rodzicom wykształcić i wprowadzić prawidłowe nawyki żywieniowe u dziecka.


Do najistotniejszych zadań dobrego dietetyka dziecięcego Be Active należą:


 1. Ułożenie racjonalnej, zbilansowanej diety, dostosowanej do preferencji żywieniowych dziecka,
 2. Dostosowanie diety do wieku dziecka
 3. Analiza obecnej diety dziecka
 4. Wsparcie dla rodziców w kształtowaniu nowych nawyków żywieniowych dziecka
 5. Wykonywanie regularnych pomiarów antropometrycznych i ich kontrola na siatkach centylowych (diagnostyka otyłości i nadwagi u dzieci)
 6. Podkreślenie roli aktywności fizycznej
 7. Wprowadzenie technik radzenia sobie z niejadkiem (niechęć do jedzenia wybranych produktów i potraw)
 8. Modyfikowanie jadłospisu w zależności od występującej u dziecka choroby, która wymaga specjalnego traktowania, np. nietolerancji pokarmowej
 9. Ciągła edukacja żywieniowa dziecka i rodziców w zapobieganiu chorobom metabolicznym

Rodzice często spotykają się z różnymi problemami żywieniowymi u swoich dzieci. Najlepiej wówczas udać się do specjalisty dietetyka, który dzięki nabytemu doświadczeniu oraz wykorzystaniu najnowszych doniesień naukowych z pewnością pomoże rozwiązać trudności, z którymi borykają się rodzice. Taką osobą jest dietetyk dla dzieci w Be Active, który po dokładnym przeanalizowaniu diety podpowie jak ją zmienić, aby pomogła w redukcji dolegliwości. Wizyta u dietetyka dziecięcego i jej efekty z pewnością pomogą zadbać o lepszą dietę i zdrowie dziecka.


Zapraszamy do rejestracji wizyty u naszego dietetyka mgr Natalii Kozak

tel. 506 337 059

lub

REJESTRACJA ONLINE


Na co zwraca uwagę dietetyk w Be Active?

Najważniejszą zmianą dla naszego dietetyka, jest zwiększenie świadomości żywieniowej i zmiana sposobu myślenia z "jem, byleby nie czuć głodu" na "jem to co dla mnie dobre i daje mi zdrowie".

Jaki wpływ na pacjenta mają posiłki przygotowane przez dietetyka Be Active?

Prawidłowo skomponowane posiłki pozwalają na zmniejszenie objawów chorobowych lub ich całkowite wykluczenie. Dzięki odpowiednio dobranej diecie jesteśmy w stanie zrzucić nadprogramowe kilogramy, a także uniknąć chorób, które bezpośrednio wpływają na nasz metabolizm, np. cukrzycy, czy nadciśnienia, o których nie zdajemy sobie sprawy, dopóki nie zaczynają się objawiać.

Dietetyk Kraków - Wizyty u dietetyka przebiegają w miłej i spokojnej atmosferze. Wszystko po to, aby każdy kto potrzebuje konsultacji dietetycznej lub dobrze dobranej diety, mógł w Be Active wrócić do zdrowia.

Zapraszamy do rejestracji.

Jak przygotować się na wizytę do dietetyka?

Aby spotkanie z dietetykiem było maksymalnie efektywne przygotowaliśmy listę badań oraz zalecenia, co należy zrobić przed wizytą.

Przed wizytą u dietetyka w Be Active zaleca się wykonanie podstawowych badań krwi takich jak:

 1. Morfologia,
 2. OB,
 3. kreatynina,
 4. lipidogram,
 5. glukoza.

Dodatkowo:

Po zarejestrowaniu się na wizytę u naszego dietetyka w Krakowie wyślemy dzienniczek żywieniowy, który należy odesłać na adres beactive@rehabilitacja-beactive.pl lub przynieść wydrukowany w dniu konsultacji. Dzienniczek należy wypełniać przez MINIMUM 1 DZIEŃ (najlepiej 3 dni powszednie oraz 1 dzień wolny od pracy).

To jak go wypełnić, dostaniesz wraz z dzienniczkiem zgodnie z podanym w treści przesłanego dokumentu przykładem.

Dzienniczek żywieniowy należy wypełnić zgodnie z prawdą.Jest to odzwierciedlenie Twojego zwyczajowego sposobu odżywiania. Pozwoli Nam to dostosować plan do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Przed wizytą min. przez godzinę nie należy spożywać napojów ani pokarmów. Dzięki temu analiza składu ciała zostanie przeprowadzona w warunkach umożliwiających uzyskanie rzetelnych wyników.

Przygotuj listę nielubianych produktów. Jeżeli zdecydujesz się na przygotowanie przeze mnie diety, zrobię to w oparciu o to co lubisz jeść.

Przygotuj listę leków ( jeśli są brane na stałe).

Rejestracja online