Be Active, ul. Zachodnia 27/1/2, 30-350 Kraków
+48 506 337 059
 • img
dietetyk kraków

Twoja Poradnia Żywieniowa w Krakowie

Skuteczny dietetyk i doradca żywieniowy w jednym

Holistyczne podejście do pacjenta to nasza specjalność.

Na wizytach często okazuje się, że odpowiednią dietą możemy wyeliminować niektóre dolegliwości. Stawiamy na zespół specjalistów, bo wiemy jak odpowiednio zbilansowana dieta i dobór wybranych składników w naszym żywieniu pomaga w dojściu do zdrowia.

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia dietetycznego, zadzwoń do nas 506 337 059 i umów dogodny dla Ciebie termin.

Zadzwoń


dietetyk dla dzieci kraków

mgr Natalia Bubrowska - Dietetyk w Be Active

Nasz dietetyk zajmuje się szczególnie żywieniem w:

 1. sporcie
 2. chorobach przewodu pokarmowego – żołądka (choroba refluksowa, wrzodowa), jelit (nieswoiste choroby zapalne jelit, zespół jelita drażliwego)
 3. ciąży i w okresie karmienia piersią
 4. insulinooporności i cukrzycy
 5. chorobach tarczycy

Co wyróżnia Naszego dietetyka?

 1. Indywidualne podejście do pacjenta
 2. Jadłospisy tworzone zgodnie z preferencjami smakowymi
 3. Osiąganie stopniowych, trwałych rezultatów
 4. Zaangażowanie i wsparcie okazywane pacjentom
 5. Profesjonalny analizator składu ciała

Jak umówić się na wizytę?

W celu umówienia wizyty wystarczy, że zadzwonisz do nas na numer +48 506 337 059.

Dodatkowo wyślemy Ci dzienniczek żywieniowy, który należy odesłać na adres beactive@rehabilitacja-beactive.pl lub przynieść wydrukowany w dniu konsultacji.

Jak przygotować się na wizytę?

W ramach pierwszej wizyty dietetyk przeprowadzi bezpłatną, profesjonalną analizę masy i składu ciała. Pozwoli ona określić m.in. zawartość tkanki tłuszczowej, beztłuszczowej masy ciała, stopień nawodnienia organizmu oraz jego podstawową przemianę materii.

Aby zwiększyć rzetelność otrzymanych wyników prosimy uprzejmie o przygotowanie się do badania w następujący sposób:

 1. do pomiaru przystąp z pustym pęcherzem
 2. do ok. 3 godzin przed badaniem nie wykonuj intensywnych ćwiczeń fizycznych,
 3. ok. 2–3 godziny przed badaniem nie spożywaj dużych posiłków
 4. do 1 godziny przed badaniem ogranicz spożycie dużej ilości płynów

Prosimy również o zabranie ze sobą wszystkich aktualnych wyników badań laboratoryjnych oraz ewentualnie innych badań, jeśli takie posiadasz. Podstawowe badania, które pomogą dietetykowi podczas konsultacji to:

 1. Morfologia
 2. OB
 3. kreatynina
 4. lipidogram
 5. glukoza

Jak przebiega pierwsza wizyta?

Pierwsza wizyta ma na celu poznanie Twoich oczekiwań i ustalenie indywidualnego planu działania. W pierwszej kolejności dietetyk przeanalizuje wypełniony prze Ciebie dzienniczek, wywiad żywieniowy oraz ewentualne wyniki badań

Następnie przeprowadzona zostanie analiza składu ciała na profesjonalnym urządzeniu Inbody170. Na podstawie badania uzyskasz informacje na temat swojej budowy i masy ciała. Ocenione zostaną między innymi proporcje tkanki tłuszczowej i beztłuszczowej oraz zawartość wody w Twoim organizmie

Pierwsza wizyta trwa zwykle około 60 min. Dołożymy wszelkich starań, aby czas ten przebiegł w przyjaznej i konstruktywnej atmosferze.

Masz pytania do dietetyka, przygotuj je. Postaramy się rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości.

Jesteśmy po to, by Ci pomóc!

Jak przebiega wizyta kontrolna?

Główną zaletą wizyt kontrolnych jest możliwość bieżącego monitorowania postępów oraz motywowania pacjenta. W trakcie takiej wizyty dietetyk omówi przebieg diety oraz ustali dalszy plan działania.

Podczas wizyty kontrolnej przeprowadzone zostanie również badanie masy i składu ciała, a uzyskane wyniki porównane zostaną do poprzednich, aby sprawdzić czy ustalona dietoterapia przynosi pożądane efekty.

Dietetyk dziecięcy Kraków

Be Active to także dobry i skuteczny dietetyk dla dzieci. Zasady żywienia dzieci wchodzą w skład dietetyki pediatrycznej. W Be Active dietetyka pediatryczna zajmuje się zasadami żywienia nie tylko dzieci zdrowych, ale również chorych, które wymagają specjalistycznej wiedzy. Dieta małego dziecka powinna być optymalnie zbilansowana pod kątem odpowiedniej ilości energii oraz składników odżywczych.

Prawidłowo skomponowana dieta, niezależnie od wieku dziecka, powinna redukować ryzyko występowania poszczególnych chorób cywilizacyjnych w przyszłości, niedoborów pokarmowych oraz zapewniać prawidłowy rozwój, zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Uzyskanie tego możliwe jest poprzez zmianę lub nabycie prawidłowych nawyków żywieniowych przez dzieci, jak również najbliższą rodzinę.

Istotną rolę w żywieniu dzieci może odegrać dietetyk dziecięcy. Dbamy w Be Active o to, by dieta dziecka była prawidłowo zbilansowana oraz pomagała rodzicom wykształcić i wprowadzić prawidłowe nawyki żywieniowe u dziecka.


Do najistotniejszych zadań dobrego dietetyka dziecięcego Be Active należą:


 1. Ułożenie racjonalnej, zbilansowanej diety, dostosowanej do preferencji żywieniowych dziecka,
 2. Dostosowanie diety do wieku dziecka
 3. Analiza obecnej diety dziecka
 4. Wsparcie dla rodziców w kształtowaniu nowych nawyków żywieniowych dziecka
 5. Wykonywanie regularnych pomiarów antropometrycznych i ich kontrola na siatkach centylowych (diagnostyka otyłości i nadwagi u dzieci)
 6. Podkreślenie roli aktywności fizycznej
 7. Wprowadzenie technik radzenia sobie z niejadkiem (niechęć do jedzenia wybranych produktów i potraw)
 8. Modyfikowanie jadłospisu w zależności od występującej u dziecka choroby, która wymaga specjalnego traktowania, np. nietolerancji pokarmowej
 9. Ciągła edukacja żywieniowa dziecka i rodziców w zapobieganiu chorobom metabolicznym

Rodzice często spotykają się z różnymi problemami żywieniowymi u swoich dzieci. Najlepiej wówczas udać się do specjalisty dietetyka, który dzięki nabytemu doświadczeniu oraz wykorzystaniu najnowszych doniesień naukowych z pewnością pomoże rozwiązać trudności, z którymi borykają się rodzice. Taką osobą jest dietetyk dla dzieci w Be Active, który po dokładnym przeanalizowaniu diety podpowie jak ją zmienić, aby pomogła w redukcji dolegliwości. Wizyta u dietetyka dziecięcego i jej efekty z pewnością pomogą zadbać o lepszą dietę i zdrowie dziecka.


Zapraszamy do rejestracji wizyty u naszego dietetyka mgr Natalii Kozak

tel. 506 337 059

Do poradni żywieniowej najłatwiej zarejestrujesz się TELEFONICZNIE.