Czym NIE jest Osteopatia

Ostatnio wiele osób gratulowało mi uzyskanego tytułu, zakończenia studiów. Większość z Was gratulujących nadal jednak pyta kim jest osteopata i czym jest owa tajemna nauka wymagająca kolejnych 5 lat studiów zwana Osteopatia.

Pytanie naprawdę trudne...

Osteopata nie jest fizjoterapeutą, nie jest lekarzem, kręgarzem chociaż podczas wizyty możemy zaobserwować składowe podobne do tych profesji.

Po pięciu latach pracy nad sobą, bo moim zdaniem tym właśnie jest osteopatia, czasem sama nie wiem jak mam Wam wyjaśnić to pojecie.
Chciałabym żebyście zrozumieli, że osteopatia jest sposobem myślenia o człowieku jako całości. Zakres wiedzy jaki zdobywamy to szeroko pojęta anatomia, fizjologia, umiejętność łączenia faktów i wyciągania z tego wniosków.

To długa droga, pełna zakrętów i zagadek, które niesie ze sobą każdy pacjent.
To wy dajecie nam kopa do dalszej nauki i poszukiwania rozwiązań.
Myślę, że osteopatia uczy doświadczać życia w inny sposób, analizować go, nie oceniać i patrzeć na niego z pokorą, tak potrzebna nam każdego dnia w gabinecie.
Osobiście przez te 5lat poznałam wielu wspaniałych, pełnych pasji ludzi.
Są to zarówno fizjoterapeuci jak i lekarze. Ludzie z całej Europy, Stanów Zjednoczonych ale przede wszystkim z Polski.
Nauczyliśmy się od siebie współpracy miedzy różnymi specjalizacjami, bo przecież koniec końców chodzi nam o Wasze zdrowie.
Często na wizycie już w wywiadzie, który jest mocno rozbudowany wzbudzimy Wasze zdziwienie. Pamiętaj jednak ze Twój organizm jest spójną całością :) I takiego też podejścia potrzebuje.

Chciałbyś porozmawiać o Swoim zdrowiu? 

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje do Naszych terapeutów. 

Rejestracja online na www.rehabilitacja-beactive.pl/rejestracja-on-line 

lub telefonicznie 506 337 059

Gabinet Rehabilitacji i Osteopatii Be Active

ul. Zagrodzkiego 3/1 Kraków 
Zapraszamy