O nas

„Całe nasze życie to działanie i pasja. Unikając zaangażowania w działanie i pasje naszych czasów, ryzykujemy, że w ogóle nie zaznamy życia” Herodot


Nazywam się Maria Lenart-Korczyk 

Jestem dyplomowanym osteopatą oraz magistrem fizjoterapii. Tytuł magistra zdobyłam na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, a tytuł dyplomowanego osteopaty na 5 letnich studiach na Akademii Osteopatii w Krakowie. 

 Ukończyłam kursy z zakresu masaży leczniczych, tensegracji, pracy na tkankach głębokich, technik energizacji mięśni, drenażu limfatycznego. 

Stawiając na rozwój w trosce o swoich pacjentów, kontynuuję edukację z zakresu osteopatii, zwracając uwagę na holistyczną budowę człowieka. Zajęcia w Akademii Osteopatii pozwaliły mi na kontakt oraz zdobywanie wiedzy od międzynarodowej klasy specjalistów.

W Gabinecie Be Active przyjmuję dorosłych, dzieci, kobiety ciężarne z różnymi dolegliwościami oraz schorzeniami, które wymagają specjalistycznej wiedzy z zakresu osteopatii, diagnostyki i rehabilitacji.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i matką dwójki dzieci. Uwielbiam podróże, książki i dobre jedzenie. 

Zapraszam do mojego Gabinetu Be Active

na ul. Zachodnia 7/5A 30-350 Kraków - ruczaj

rezerwacje telefoniczne 506 337 059
rezerwacja on-line www.rehabilitacja-beactive.pl/rejestracja


Nazywam się Katarzyna Kowalczyk

Jestem magistrem fizjoterapii, absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego i Policealnej Szkoły Masażu Leczniczego w Krakowie. Aktualnie jestem studentem osteopatii na Akademii Osteopatii w Krakowie. 

Pasjonuje mnie aktywny tryb życia, za pośrednictwem którego można łączyć pracę nad ciałem i umysłem. Moim celem jest nieustanne podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych oraz praca nad coraz lepszą skutecznością w terapii z pacjentem.
Zajmuję się pacjentami z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, miednicy oraz stawów obwodowych. Pracuję także przy bólach głowy oraz urazach przeciążeniowych mięśni. Dzięki osteopatii staram się holistycznie podchodzić do diagnostyki i terapii z pacjentem.

Metody terapii, które stosuję to terapia manualna, techniki osteopatyczne, terapia powięziowa, masaż terapeutyczny i leczniczy oraz kinesiotaping.

W Be Active prowadzę indywidualne i grupowe zajęcia Pilates. Terapia osteopatyczno rehabilitacyjna połączona z odpowiednio dobranymi ćwiczeniami wspiera terapię i szybszy powrót do zdrowia. Ćwiczenia Pilates regularnie stosowanem, pomagają na długi czas utrzymać ciało w świetnej formie. 

Zapraszam na moje zajęcia. Szczegółowe informacje na temat Pilates w e Active można uzyskać klikając TU. 


Nazywam się Adam Kuk.

Ukończyłem studia magisterskie na kierunku fizjoterapii. W trosce o swoich pacjentów nieustannie poszerzam swoją wiedzę z zakresu rehabilitacji, fizjoterapii i masaży leczniczych korzystając z licznych ponadprogramowych kursów specjalistycznych. 

Obecnie doskonalę swoje umiejętności studiując na Akademii Osteopatii w Krakowie. 

W Gabinecie Rehabilitacji i Osteopatii Be Active pracuję w swoim zawodzie, który jest dla mnie prawdziwą pasją, a także inspiracją w poszukiwaniu wciąż nowych i skutecznych metod terapeutycznych. 
W gabinecie Be Active w Krakowie przyjmuję pacjentów dorosłych i dzieci z różnymi dolegliwościami.

Przyświeca mi idea holistycznego podejścia do pacjenta, gdzie staram się zawsze docierać do źródła jego problemu. 

 W wolnych chwilach komponuję muzykę elektroniczną.

 Moją potrzebę bycia aktywnym zaspokajają wycieczki na kładach, tenis ziemny, siłownia i pływanie.


Nazywam się Ola Uruszczak

Jestem nauczycielką jogi w podejściu vinyasa-krama, certyfikowaną instruktorką medytacji, certyfikowaną instruktorką masażu Shantala. Ukończyłam studia magisterskie na Collegium Medicum UJ na kierunku farmacja, ale możliwość realizacji mojego wewnętrznego powołania: pomocy innym, odnalazłam dopiero w nauczaniu jogi. To właśnie tu na macie, pracując z drugą osobą, czuję i widzę, że naprawdę pomagam innym!

Joga w podejściu vinyasa-krama to praktyka jogi w której pracujemy wykonując dostosowane do naszych potrzeb i wymagań sekwencje. Pracujemy z oddechem, synchronizując ruch z oddechem. Dbamy o to, by oddech był świadomy, spokojny. Wykonując określone asany i vinyasy pomagamy ciału uwolnić się od napięcia, a umysłowi zrelaksować.

Pracuję wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie z terapii jogą, z jogi powięziowej, ajurwedy, medytacji, aktywnego wypoczynku i z relaksacji.

Jeżeli interesuje Cię taka forma zajęć zapraszam na zajęcia. Więcej na ten temat można przeczytać klikając TU.

Prywatnie jestem mamą trójki dzieci: Gabrysia (6 l.), Michała(4 l.) i Rozalki (1 l.). Jogę praktykowałam zarówno przed ciążami,w czasie ciąż i po. Na co dzień pracuję z osobami zarówno początkującymi w jodze, jak i tymi zaawansowanymi. Pracuję z kobietami w ciąży oraz z mamami po porodach. Dzięki temu, że sama jestem mamą, naprawdę rozumiem specjalne potrzeby kobiet - MAM. Na moich zajęciach jest czas na wspólną, indywidualną praktykę, i rozmowę.

Rodziców małych dzieci uczę jak masować niemowlaka, czyli wykonywać masaż Shantala. Masaż Shantala to cudowna technika relaksującego masażu pomagająca nawiązywać bliską więź między opiekunem a dzieckiem. Relaksować malucha i wpływać na jego prawidłowy rozwój. Sama masowałam swoje dzieci (dwójkę młodszych od urodzenia) i uważam, że rytuał codziennego masażu powinien gościć w każdym domu.

Kocham naturę i przyrodę. Promuję zdrowy i naturalny sposób życia. 

Uwielbiam góry i jazdę konną.

Zapraszam do zapisów na moje zajęcia. 

"Jeżeli zawsze robisz to samo, nie oczekuj że coś zmieni się w Twoim życiu." 


 Nazywam się Paweł Korczyk. 

Jestem absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Kilka lat temu ukończyłem Szkołę Profesjonalnego Coachingu w Krakowie. 

W swojej karierze zawodowej pracowałem dla wielu polskich i międzynarodowych organizacji, zdobywając doświadczenie na wielu specjalistycznych stanowiskach. 

Nie poprzestając na tym, postawiłem na wsparcie innych w ich drodze do polepszenia własnego życia.

Coaching to nie tylko tzw. rozwój osobisty. W Gabinecie Be Active, spotykam się z różnymi ludźmi, którzy mierzą się z różnymi tematami, które chcą zrealizować w swoim życiu.

Jako grupa specjalistów z zakresu rehabilitacji, osteopatii i coachingu wiemy, że nie każda dolegliwość jest spowodowana mechanicznym urazem i czasem najlepszą terapią jest praca samym z sobą.

Dlatego w gabinecie Be Active, zajmuję się pracą z ludźmi, którzy chcą coś zmienić w Swoim życiu. Zdrowie-rozwój-lepsze samopoczucie - praca i itp. Pomogę Ci, jeżeli będziesz miał odwagę zmienić swoje nawyki, z którymi nie zawsze dobrze się czujesz.

Czasem jest to jedyne wyjście aby dolegliwości ustąpiły.

Coaching jest dla mnie ukoronowaniem swojej wiedzy i doświadczenia. Chciałbym poprzez swoje doświadczenie, pomóc pacjentom Be Active w ich osobistym rozwoju. Dzięki grupie Active Change doskonale swoje umiejętności coachingowe, aby osoby które do mnie trafią zrealizowały to po co do mnie trafiły. 

Prywatnie, każdy wolny weekend staram się wraz z rodziną spędzać aktywnie. Świeże powietrze, góry i morze, pozwalają uwolnić umysł i naładować baterie. Wolny czas poświęcam na aktywny wypoczynek z dala od pracy, komputera i kanapy. Weekend za miastem jest tym co ja i moja rodzina uwielbiamy - od morza po góry skąd pochodzimy. Nic tak nie hartuje ducha jak aktywność fizyczna.


Nazywam się Adriana Kwiatkowska

Jestem dietetykiem, promotorem zdrowia, dietetykiem klinicznym. Tytuł licencjata z zakresu Dietetyki ukończyłam z wynikiem bardzo dobrym w Małopolskiej Wyższej Szkole Zawodowej w Krakowie, jestem w trakcie studiów II stopnia na Collegium Medicum. Doświadczenie zawodowe zdobyłam w trakcie praktyk studenckich w krakowskich szpitalach, hospicjum oraz prowadząc od 2014 roku własną działalność.  Specjalizuję się w tzw. trudnych przypadkach.

Ukończyłam liczne kursy zawodowe między innymi kurs z żywienia w Celiakii, w chorobach tarczycy, zespole jelita drażliwego, chorobie Hashimoto, dietetyki sportowej i immunożywienia osób aktywnych fizycznie, a także  roczny kurs Certyfikowanej Akademii Dietetyka.

W swojej pracy kieruję się przede wszystkim dobrem pacjenta. Diety opracowuję indywidulanie, dobierając posiłki odpowiednio do stanu zdrowia, aktywności, rodzaju wykonywanej pracy.

W gabinecie Be Active przyjmuję dzieci, dorosłych, kobiety ciężarne, sportowców, a także osoby chore, wymagające leczenia dietetycznego.

Jestem przekonana, że sposób odżywiania jest jednym z najważniejszych elementów zdrowia.

Prywatnie mama zwariowanej 7 latki, zapalona kucharka i fanka jogi.


Nazywam się Dominika Kalkowska

Dominika Kalkowska czyli @DoMiNoSI - Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi . Żona i mama 3 chłopców, z których najmłodszy dwulatek, wciąż uwielbia być noszony w chuście. Aktywnie działa i wciąż się rozwija jako Doradca Noszenia, podnosząc swoje kwalifikację i zdobywając wiedzę, między innymi uczestnicząc w szkoleniach z zakresu Pielęgnacji Neurorozwojowej Niemowląt. Spotkania z rodzicami inspirują mnie i rozwijają. Kocham wspierać rodziców w tej pięknej formie bliskości jaką daje chusta. Współtworzę lokalną grupę chustową Kochamy Chusty Kraków, piszę artykuły do Splotu Bliskości. Prowadzę indywidualne konsultacje oraz warsztaty noszenia w chustach i nosidłach miękkich, spotykam się z rodzicami podczas zajęć w Szkole rodzenia przybliżając im tematykę zdrowego i bezpiecznego noszenia dzieci. Chętnie włączam się w różne inicjatywy kierowane do rodziców, nie tylko lokalnie.Jeżeli szukasz sprawdzonego terapeuty - zapraszamy do Be Active na bezpłatną konsultację.

Dobierzemy terapię dostosowaną do Twoich potrzeb.

BE ACTIVE MARIA LENART-KORCZYK

UL. Zachodnia 7/5A

30-350 KRAKÓW dzielnica ruczaj

rejestracja telefoniczna 506 337 059 lub

internetowo na  http://www.rehabilitacja-beactive.pl/rejestracja

ZAPRASZAMY