Wiesz dlaczego Twój brzuch polubi Osteopatę?

W dzisiejszym wpisie odpowiem wam na to pytanie. Warto przeczytać do końca.

dlaczego tój brzuch polubi osteopatę

01.

Kiedy do osteopaty?

Problemy trawienne wywołują szereg następstw w Twoim organizmie. Jeżeli męczą Cię zaparcia, zgagi, gazy, bóle brzucha, a wyniki Twoich badań są w normie, to trzeba poszukać głębiej. Bo to nie jest normalny stan.

W takim przypadku możesz śmiało poradzić się osteopaty. Niech sprawdzi czy jest w stanie coś zaradzić?

Brzmi trochę abstrakcyjnie?

No dobra…, ale jak to działa?

02.

Drenaż jamy brzusznej

Trzeba zrobić swoisty drenaż jamy brzusznej. Drenaż pomoże zarówno Twoim jelitom jak i innym organom, np wątrobie.

Innymi słowy - popracujemy nad ich ruchomością, co ułatwi im pracę.

Tak dobrze zrozumiałeś! Twoje jelita i narządy są w ciągłym ruchu, a jego ograniczenie powoduje problemy!

osteopata

Przykładowo, jedną z funkcji jelita jest przepychanie treści pokarmowej. Są to tak zwane ruchy perystaltyczne. Dzięki nim, to co potrzebne wędruje do organizmu, a resztę wydalasz. Jeżeli Twój brzuch ma odpowiednią przestrzeń do pracy, to jego struktury są lepiej ukrwione, a co za tym idzie łatwiej im wykonywać swoje zadania. Jeżeli nie mają przestrzeni, są sztywne, zaczynają się problemy. Zaparcia i inne nieszczęścia o których już pisałam.

Jeżeli męczą Cię wzdęcia, zaparcia, uczucie ciężkości, bóle brzucha, ale także bóle głowy w obrębie czoła, oka, potylicy czy problemy z kręgosłupem OPORNE na klasyczną rehabilitacje. Wtedy trzeba poszukać pomocy u dobrego osteopaty. W tym przypadku pomoże tak zwana terapia wisceralna (jedna ze składowych osteopatii). Jest to rozwiązanie właśnie dla Ciebie i twoich trzewi.

03.

Przyczyny problemów z brzuchem.

Problemy ze wzdęciami, zaparciami, bóle brzucha, uczucie ciężkości itp. mogą pojawić się na skutek tak prozaiczny jak siedzący tryb pracy, życia lub być efektem bardziej złożonego problemu, jak np. jelito drażliwe, alergia pokarmowa czy blizny w obrębie jamy brzusznej – np. po cesarskim cięciu czy usunięciu wyrostka robaczkowego.

Żeby organizm mógł sobie poradzić z tymi dolegliwościami, czasami Twój organizm potrzebuje bodźca, który pomoże mu wrócić na właściwe tory.

Takimi właśnie dolegliwościami na co dzień zajmują się osteopaci w Centrum Osteopatii i Rehabilitacji Be Active. Zwracamy szczególną uwagę na to, aby wszystko w Twoim organizmie ruszało się prawidłowo.

04.

Co oprócz wizyty u osteopaty?

Pamiętaj jednak, że ta praca nie zastąpi zrównoważonej diety, aktywności fizycznej czy w określonych przypadkach wizyty u lekarza!

Bardzo ważne jest, abyś podczas wywiadu był szczery. Wiem, że niektóre pytania temu nie sprzyjają, ale tylko dzięki temu ocenimy czy jesteśmy wstanie rzetelnie Ci pomóc.

osteopata

Wzmożone ciśnienie w jamie brzusznej to ucisk nie tylko na kręgosłup, ale także na narządy miednicy np. pęcherz, czy leżącą powyżej przeponę. Zadbaj więc o swój układ trawienny, a poprawi się Twoje samopoczucie i to nie tylko jamy brzusznej :)

Jeżeli masz problem podobny do opisanego powyżej nie zostawiaj tego. Tym później zaczniesz terapię osteopatyczną , tym trudniej będzie pomóc. Ważne, aby organizm pracował każdego dnia, bez niepotrzebnych zastojów, które powodują ból i dyskomfort. A w skrajnych przypadkach choroby, których tak łatwo już nie da się wyleczyć.

Pamiętaj że jeśli nie wiesz czy możemy Ci pomóc, jako nieliczni w Krakowie mamy bezpłatne konsultacje . Zawsze możesz z Nami omówić Swój problem, a my określimy czy możemy Ci pomóc. Jeżeli tak, to nasi osteopaci od razu przejdą do pracy, abyś poczuł/poczuła się lepiej. Jeżeli problem wykracza poza kompetencje osteopaty powiemy Ci gdzie się zgłosić, abyś niezwłocznie otrzymał właściwą pomoc. Wiemy, że mniej bólu, to więcej z życia.

Podobał Ci się mój wpis?
Udostępnij , niech inni się dowiedzą!


Ściskam Was mocno

Matka Osteopatka

ciąza