BLOG - Matki Osteopatki


Pierwszą inspiracją do założenia bloga było moje zajście w ciążę i nie odbytą pieszą wyprawą do Santiago de Compostela w Hiszpanii z racji owego stanu. Dlatego najstarsza część bloga poświęcona jest właśnie temu. 

Postanowiłam podzielić się z Wami moją wiedzą, doświadczeniem, a szczególnie przemyśleniami z zakresu ciąży i towarzyszących jej zmian.

 Mam nadzieję że zarówno przyszłe mamy i tatusiowie i wy wszyscy czytelnicy skorzystacie z "Przemyśleń Fizjo Mamy", a teraz "Matki Osteopatki".

Chciałabym przybliżyć wam tematy związane z najczęściej spotykanymi dolegliwościami z jakimi zgłaszacie się do Be Active. Zarówno tymi fizycznymi jak i psychicznymi.

Dowiesz się, kiedy fizjoterapeuta, osteopata, coach może pomóc i kiedy zgłosić się po pomoc.

O jakie zabiegi i dlaczego pytać fizjoterapeutę, osteopatę, ginekologa, położną i innych specjalistów.

Kiedy aktywność pomaga, a kiedy może zaszkodzić. Czy rehabilitacja w ciąży jest bezpieczna i kiedy ją stosować.

Jak radzić sobie z dolegliwościami , dolegliwościami w ciąży i cieszyć się tym wyjątkowym stanem.

Od 2016 roku inspirujecie mnie do pisania, więc i teksty ewoluowały o artykuły nie tylko związane z ciążą.

Dlatego też, BLOG jest dla każdego, kto szuka informacji na różne tematy związane z poprawą zdrowia w podejściu osteopatyczno/fizjoterapeutycznym.

Starałam się maksymalnie uprościć słownictwo medyczne, aby w czytelny sposób opisać procesy które zachodzą w naszym ciele.  

Zapraszam do lektury

Maria Lenart-Korczyk


Mówi się, że matką zostaje się widząc dwie kreski na teście ciążowym.W gabinecie usłyszałam na ten temat nie jedną historię potwierdzając powyższe stwierdzenie.

Czytaj Więcej

Pacjentka, która pojawiła się w naszym gabinecie z powodu uciążliwych napięć okolicy barków i szyi. W wywiadzie wyszło, że cierpi na powszechnie teraz diagnozowany Zespół Jelita Drażliwego oraz bolesne miesiączki.

Czytaj Więcej

Zaczęło się kilka lat temu, bez wyraźnej przyczyny. Na początku zdarzało się raz na rok. Obecnie 3-4 razy do roku. Jak opowiada, z racji swojego zawodu pokornie przy każdym epizodzie, idzie po zwolnienie i ratunek do swojego lekarza.

Czytaj Więcej

Ostatnio wielu z Was odwiedzających nasz gabinet pyta jak udaje mi się godzić macierzyństwo, pracę i prowadzenie firmy. Czy da się to wszystko pogodzić?

Czytaj Więcej

Ostatnio dopadło mnie pewnie banalne przemyślenie, że macierzyństwo to nieustanny ruch. Ciągle coś trzeba załatwić, przynieść, ugotować, wyprać, wyjść na spacer, odebrać itp....

Czytaj Więcej

Kolejne dolegliwości z którymi możesz sobie poradzić dzięki wizycie w Be Active to problemy głównie kobiece. Kilka słów na ten temat w poniższym artykule

Czytaj Więcej

Większość z Was pyta kim jest osteopata i czym jest owa tajemna nauka wymagająca kolejnych 5 lat studiów zwana Osteopatią. Pytanie naprawdę trudne... Przeczytaj i napisz do nas czy odpowiedziałam na to pytanie

Czytaj Więcej

Jak zmienia się kobieca psychika, codzienność, ciało, relacja z otoczeniem. Jak wiele siły potrzebujemy MY kobiety, aby 9 miesięcy nosić maluszka, urodzić, wychowywać.

Czytaj Więcej

Temat ten chodzi za mną od momentu pobytu na porodówce. Niestety wiele szpitali nie instruuje Mam jak się zachować po porodzie, aby sobie nie zaszkodzić. Dotyczy to zarówno porodów siłami natury jak i cesarskich cięć.

Czytaj Więcej

Dzisiaj o tym jak na co dzień zadbać o swoje plecy i kręgosłup w trakcie ciąży. Jak uniknąć bólów i przeciążeń stawów. Jak dbać o siebie i swoje maleństwo każdego dnia. Zapraszam do lektury.

Czytaj Więcej

Wszystkie moje artykuły podzielone są na kategorie, aby łatwiej było odnaleźć interesujący Cię artykuł.

Jeżeli interesują Cię moje wszystkie wpisy ( z czego bardzo się cieszę), poniżej poukładane są od najnowszych do najstarszych.Jeżeli szukasz sprawdzonego terapeuty - zapraszamy do Be Active na bezpłatną konsultację.

Dobierzemy terapię dostosowaną do Twoich potrzeb.

BE ACTIVE MARIA LENART-KORCZYK

UL. Zachodnia 7/5A

30-350 KRAKÓW dzielnica ruczaj

rejestracja telefoniczna 506 337 059 

lub internetowo na  

http://www.rehabilitacja-beactive.pl/rejestracja

ZAPRASZAMY